Kredyt na auto – czym jest i jak się o niego starać

( 0 Głosów )
 
Utworzono: środa, 18, lipiec 2018 21:22

Kredyt na auto jest bardzo wygodnym i korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy pragną zakupić samochód a brak im własnych funduszy.

Ubieganie się o kredyt na samochód jest coraz łatwiejsze a warunki, na jakich jest udzielany, coraz korzystniejsze. Co więc trzeba zrobić, aby móc się ubiegać o kredyt na auto? Podpowiemy.

Czym jest kredyt na auto?

Kredyt na samochód jest kredytem celowym, przeznaczonym na zakup samochodu nowego bądź używanego. W zależności od banku i jego własnych zasad udzielania kredytu, może on być przeznaczony konkretnie na zakup samochodu lub też na kupno dowolnego innego pojazdu mechanicznego. Tak więc niektóre banki udzielają kredytu samochodowego również na zakup motocykla, quadu lub łodzi motorowej czy jachtu.

Jakie warunki należy spełnić, by móc się starać o kredyt samochodowy?

Obecnie większość kredytów na samochód jest bardzo łatwo dostępna a banki nie stawiają dużych wymagań przed kredytobiorcami. Jednak bank przed udzieleniem nam kredytu z pewnością zapyta o pewne szczegóły dotyczące pojazdu, na który kredyt samochodowy ma zostać przeznaczony. Najistotniejsze będą dla banku wiek pojazdu, jego przebieg oraz wartość. Istotne, choć raczej drugoplanowe informacje, to rodzaj pojazdu, na jaki ma zostać udzielony kredyt na auto, ponieważ jak już wspomnieliśmy wcześniej - może to być także inny pojazd mechaniczny. Po otrzymaniu tych wszystkich informacji i sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej, przedstawiciel banku przedstawi ofertę kredytową dostosowaną do naszych możliwości, z uwzględnieniem minimalnej i maksymalnej kwoty kredytu oraz minimalnym i maksymalnym okresem kredytowania.

Jak się starać o kredyt na samochód?

By móc się starać o kredyt na samochód w placówce banku, musimy przedstawić uprawnionemu pracownikowi komplet dokumentów. Niezbędny jest oczywiście, jak w przypadku każdej operacji bankowej, dowód osobisty. Oprócz tego powinniśmy przedstawić również drugi dokument potwierdzający tożsamość (choć nie każdy bank tego wymaga), zaświadczenie o dochodach i braku wpisu pojazdu jako zastaw.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij