Najkorzystniejsze formy spłacania auta dla firmy

( 0 Głosów )
 
Utworzono: piątek, 10, lipiec 2015 11:37

Zakup samochodu nie powinien być tak obciążający finansowo jak w przypadku nowych mieszkań. Długie wieloletnie spłaty nie są nikomu na rękę. Z drugiej strony wiele firm woli rozłożenie zakupu samochodu do swojej floty na części. To zrozumiałe ponieważ o wiele korzystniej jest przeznaczać jedynie część budżetu z działalności co miesiąc niż wyczyścić konto prawie do zera. A jeszcze lepszą opcją jest czasowy wynajem pojazdu, który później można odkupić za półdarmo.

Wolą leasing od kredytu

Dlaczego leasing na samochód dla firmy jest tak popularny? Na dobrą sprawę jest to najkorzystniejszy ze strony finansowej sposób na pozyskanie czegoś na dłuższy czas bez zadłużania się. Przedsiębiorstwo o dowolnej odmianie prowadzonej działalności musi kontrolować swoje wydatki. A spłacanie samochodu w formie leasingu jest jedną z lepszych form stałej kontrolowanej opłaty. Niezależnie od miesiąca czy cen rynkowych pojazdów zawsze będziemy płacić tyle samo. Raty za możliwość użytkowania samochodu będą niezmiennie takie same. Umowa może opiewać na okres 12-36 miesięcy po, których możemy dostać możliwość zakupu używanego przez nas pojazdu. Koszt zakupu jest zwykle bardzo mały i pokrywa pewną pozostałą część wartości auta, która została do spłaty. Opłacalność ustalimy poprzez kalkulator leasingowy, który poda nam łączną sumę rat jakie spłacimy w ciągu okresu trwania umowy.  Będziemy wiedzieli jaką część sumy wartości auta zapłacimy przez te kilkanaście miesięcy i czy później opłaci nam się go odkupić.

Do pracy lub jako wizytówka

Pojazd w firmie, to kolejny pracownik, który wymaga od nas wkładu finansowego. Forma pracy jaką może wykonywać nie ma konkretnej definicji. Służy jako przedmiot do przemieszczania ludzi lub towarów. Może być wizytówką firmy, którą jeździ szef lub jednym z pracowników fizycznych do wożenia materiałów lub większej ilości ludzi. Coraz częściej ludzie szukają czegoś pośredniego. Zwykle jest to mały nowoczesny van, który posiada sporo miejsca z tyłu do zagospodarowania. Innymi samochodami w firmy pełniącymi kilka ról są miejskie SUVy oraz tak zwane crossovery. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się pięcioosobowe limuzyny, które służą za prywatne auto pracowników wyższych szczebli (np. Skoda Superb). Biorąc je na firmę i spłacając w formie leasingu nawet nie czuje, że to auta z górnej półki cenowej.

Dodatkowe wyposażenie, to się opłaca!

Statystycznie najwięcej aut w wyposażeniu standardowym zostaje kupionych na kredyt. Dla ludzi, którzy mają przed sobą kilka lat spłaty pojazdu liczy się jak najszybsze uwolnienie się od kredytu. Przy leasingu nie interesuje nas czas ponieważ mamy dokładną umowę i korzystne raty, które nie pokrywają stu procent ceny pojazdu. Tym samym wszelkie dodatki w wyposażeniu są mile widziane. Najczęściej wybieramy nowe systemu elektroniczne związane z parkowaniem i bezpieczeństwem jazdy. Później są to wygodne fotele czy zmiana tapicerki. Dopiero na końcu mamy lepsze hamulce oraz drogie aluminiowe lub chromowane felgi. Komplet nowych zderzaków, które zmienią charakter auta na bardziej sportowy, to zwykle wybór młodych osób. Tym sposobem otrzymujemy auto będące znacznie dłużej nowoczesne i dopasowane do naszego gustu.

 

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij