Czym się kierować wybierając auto do firmy?

( 0 Głosów )
 
Utworzono: wtorek, 24, luty 2015 09:13

Obecnie w każdej firmie powinien znajdować się samochód, który pozwala szybko i komfortowo się przemieszczać. Wybór odpowiedniego auta jest dość trudnym zadaniem i wymaga oceny potrzeb obecnych oraz przyszłych w naszym przedsiębiorstwie.

Podczas szukania samochodu do firmy należy zastanowić się do czego będziemy go wykorzystywać. Inne auto trzeba kupić do firmy budowlanej, innym będzie jeździć przedstawiciel handlowy, a jeszcze inny będzie mieć specjalista do sprzedaży nieruchomości. Samochód firmowy powinien uwzględniać przewożenie towarów, sprzętu czy osób. Jeśli samochód będzie służyć do dalekich podróży służbowych to powinien być to model auta bezawaryjnego, który nie przyniesie nam przykrych niespodzianek w trakcie długiej jazdy.


Liczy się również ekonomiczność auta. Warto zwrócić uwagę na wielkość zużycia paliwa oraz koszty związane z ubezpieczeniem. Koniecznie musimy ocenić jakie będą przyszłe koszty serwisowania, gdyż ma to duży wpływ na całkowitą opłacalność zakupu danego modelu.
Również istotne jest czy chcemy kupić nowe czy tez używane auto. Wybierając nowy samochód mamy pewność, że jest sprawny, nikt nim wcześniej nie jeździł i nie było poważnych usterek, które ukryto przed potencjalnym kupującym.


Oczywiście ważny jest też sposób zapłacenia za auto. Wybierając samochód firmowy mamy możliwość skorzystania z leasingu, dzięki czemu płacimy małe raty. Oczywiście w tym przypadku nie jesteśmy właścicielami pojazdu, natomiast koszty są dużo niższe. Po określonym czasie możemy zwrócić samochód i wybrać nowy na korzystnych warunkach. 


Oprócz leasingu możemy skorzystać z kredytu samochodowego. Należy się jednak liczyć w takim przypadku z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, takich jak marża, prowizja i wreszcie odsetki. Musimy mieć zdolność kredytową, a w przypadku drogich aut konieczne jest wpłacenie wkładu własnego. Wielu sprzedawców samochodów współpracuje z bankami, dzięki czemu możemy uzyskać korzystny kredyt na zakup auta do firmy.


Zakup auta do firmy to poważne wyzwanie, które powinno być dokładnie przeanalizowane. Samochód powinien być bezpieczny, mało awaryjny i ekonomiczny, dzięki czemu korzystanie z niego będzie komfortowe, a koszty minimalne.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij