Kredyt samochodowy nie tylko na samochód

( 0 Głosów )
 
Utworzono: czwartek, 05, czerwiec 2014 11:37

Poszukując najlepszego sposobu na sfinansowanie zakupu samochodu, warto rozważyć zaciągnięcie w tym celu kredytu bankowego. W wielu bankach kredyt samochodowy umożliwi sfinansowanie nie tylko zakupu auta, ale również innych celów.  

 

Sfinansowanie zakupu pojazdu

Kredyt samochodowy pozwala na sfinansowanie zakupu dowolnego pojazdu, nowego lub używanego, choć w wielu bankach istnieje limit wieku pojazdu, np. w Eurobanku – do 5 lat. Banki są skłonne do sfinansowania kredytem nabycia przez kredytobiorcę samochodów osobowych i ciężarowych, a także innych pojazdów:

  • motorowerów,
  • motocykli,
  • skuterów,
  • ciągników siodłowych,
  • autobusów,
  • naczep,
  • przyczep itp.

 

W niektórych przypadkach bank pozwala na nabycie samochodu sprowadzonego z zagranicy.

Zabezpieczeniem spłaty kredytu samochodowego jest pojazd – własność kredytobiorcy lub nabywany przez niego za pieniądze uzyskane z kredytu bankowego. Dodatkowym zabezpieczeniem może być cesja praw z ubezpieczenia AC lub ubezpieczenia na życie klienta.

Jak wykorzystać kredyt?

Zaciągnięty kredyt samochodowy wykorzystuje się na nabycie pojazdu, ale w niektórych bankach, np. Getin Banku, można uzyskać kredyt w wysokości 110% jego wartości. Pozostałe 10% kwoty kredytu może być wykorzystane na opłaty bankowe czy koszty ubezpieczenia OC, AC, NNW i inne. Kredytobiorca może zdecydować, że część pozyskanych z kredytu środków przeznaczy na sfinansowanie dodatkowego wyposażenia samochodu. Można kupić komplet opon samochodowych, np. ogumienie wyższej klasy, zwiększające bezpieczeństwo kierowcy podczas jazdy. Dopasowania opon do potrzeb kierującego pojazdem możemy dokonać na podstawie testów konsumenckich i producenckich wprowadzanego na rynek ogumienia. Analizując testy opon na Oponeo.pl lub w innych serwisach motoryzacyjnych, można wybrać opony optymalne do posiadanego pojazdu i spełniające oczekiwania kierowcy.

Zdolność kredytowa

Kredyty samochodowe dzięki zabezpieczeniom są tańszym sposobem na zakup auta niż kredyty gotówkowe, ale jednocześnie bardziej złożone są przy nich formalności. Wnioskujący o kredyt musi dostarczyć liczne dokumenty, nie tylko potwierdzające dochody, ale również dotyczące samego auta. Absolutną koniecznością jest spełnianie oczekiwań banku dotyczących dochodów miesięcznych, jak również okresu posiadania umowy o pracę czy prowadzenia działalności gospodarczej.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij