Leasing samochodowy – krok po kroku

( 0 Głosów )
 
Utworzono: czwartek, 08, maj 2014 10:57

Według danych Związku Polskiego Leasingu polscy przedsiębiorcy wyleasingowali w 2013 roku ponad 95 tysięcy samochodów osobowych. Skąd się bierze popularność leasingu samochodowego i co trzeba wiedzieć, żeby wziąć auto w leasing?

Auto z napędem na leasing
Popularność leasingu samochodów bierze się z oczywistych korzyści podatkowych (płatności leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu zmniejszając podstawę opodatkowania), z których chętnie korzystają prowadzący działalność gospodarczą i z faktu, że nie trzeba uruchamiać od razu całego kapitału na zakup auta. W porównaniu z kredytem leasing na samochód można załatwić szybciej i łatwiej, bo i wymagania w stosunku do leasingobiorcy są mniejsze. Leasing nie obciąża zdolności kredytowej i zwykle wymagane są mniejsze zabezpieczenia. Warto też wiedzieć, że firmy leasingowe, z racji swojej stałej współpracy z dostawcami aut mogą zaproponować często lepsze ceny niż w salonach. Firmy leasingowe finansują nawet 100% wartości

Co potrzeba, żeby wziąć auto w leasing?
Po wyborze auta należy  złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami. Zwykle potrzebne jest aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, umowa spółki, REGON, NIP. Leasingodawca prosi też o dokumenty finansowe firmy. Po pozytywnej decyzji leasingowej można się umówić w wybranym miejscu, np. w salonie na podpisanie umowy leasingu samochodowego. Więcej na temat wymaganych dokumentów dowiesz się tutaj.Czy leasing w wersji smart jest zachodu wart?
Coraz częściej firmy leasingowe oferują w leasingu samochodowym usługę finansową „wzbogaconą” o dodatkowe elementy. Klienci mają możliwość skorzystania z produktów dodatkowych np.: karty paliwowe, rabaty w punktach serwisowych czy tzw. auto concierge. Tak jest np. w opcji Smart Lease oferowanym przez Raiffeisen Leasing gdzie dodatkowo na okresowe przeglądy techniczne (obowiązkowe, bo wynikające z gwarancji) firma udziela 10% rabatu i dodatkowo rozkłada to na raty. Wydaje się, że taki „smartowny” leasing czyli leasing z usługami dodatkowymi to opcja godna rozważenia zwłaszcza jeśli leasingodawca policzy sobie koszty składowych posiadani i użytkowania auta.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij