Rodzaje kredytów dla firm

( 0 Głosów )
 
Utworzono: poniedziałek, 29, kwiecień 2013 10:04

Oprócz oferty przeznaczonej dla klientów detalicznych banki prowadzą również działalność usługową dla przedsiębiorstw. W tym przypadku również mogą one liczyć na wyspecjalizowane bankowe konta firmowe oraz szeroki wybór kredytów dla firm, których wyróżnia się kilka rodzajów.

Pierwszym głównym rodzajem kredytu dla firm jest kredyt inwestycyjny. Jak sama nazwa mówi, środki z niego pochodzące można przeznaczyć na inwestycje w różnych aspektach, takich jak zakup wyposażenia firmy, czy restrukturyzacja przedsiębiorstwa. Podczas wnioskowania o przyznanie kredytu inwestycyjnego należy przedstawić bankowi szczegółowy biznesplan wraz z wykazem spodziewanych zysków z kredytowanej inwestycji.

Zabezpieczeniem kredytu inwestycyjnego najczęściej jest hipoteka zakładana na nieruchomości lub blokada konta firmowego. Okres spłaty zobowiązania może wynieść nawet kilkanaście lat, przy czym kredyt ten można spłacać w ratach, lub jednorazowo.

Drugim ważnym rodzajem kredytu dla firm jest kredyt obrotowy, przeznaczony na finansowanie działalności bieżącej przedsiębiorstwa. Wysokość środków pochodzących z tego produktu uzależniona jest od wartości obrotów na rachunku oraz ogólnej sytuacji ekonomicznej firmy. Do wniosku o udzielenie kredytu należy dołączyć finansowe firmy za rok ubiegły, by bank mógł sprawdzić poziom obrotów przedsiębiorstwa. Tego rodzaju kredyt również można spłacać w ratach lub jednorazowo.

Jeszcze jednym dość przydatnym rodzajem kredytu dla firm są kredyty w rachunku bieżącym. W działaniu podobne są do karty debetowej. Bank umożliwia przedsiębiorstwu posiadającemu konto firmowe zadłużanie się do określonego limitu, przy czym każde napływy gotówki na rachunku zmniejszają pozostałe do spłaty zadłużenie. Również odsetki naliczane i pobierane są bezpośrednio z rachunku. Zazwyczaj kredyt w rachunku bieżącym udzielany jest na rok.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij