( 0 Głosów )

Leasing czy zakup samochodu na kredyt? Które rozwiązanie wybrać?

Utworzono: czwartek, 15, październik 2015 15:44

Wielu konsumentów ma świadomość istnienia leasingu, ale nie wie, że jest on dostępny dla wszystkich, nie tylko dla przedsiębiorców. Z tego też względu zdecydowana większość klientów indywidualnych sięga po pożyczki lub kredyty oferowane przez banki. Czy słusznie?

( 0 Głosów )

Najkorzystniejsze formy spłacania auta dla firmy

Utworzono: piątek, 10, lipiec 2015 11:37

Zakup samochodu nie powinien być tak obciążający finansowo jak w przypadku nowych mieszkań. Długie wieloletnie spłaty nie są nikomu na rękę. Z drugiej strony wiele firm woli rozłożenie zakupu samochodu do swojej floty na części. To zrozumiałe ponieważ o wiele korzystniej jest przeznaczać jedynie część budżetu z działalności co miesiąc niż wyczyścić konto prawie do zera. A jeszcze lepszą opcją jest czasowy wynajem pojazdu, który później można odkupić za półdarmo.

( 0 Głosów )

Jedna polisa dla całej floty. Czy warto?

Utworzono: piątek, 08, maj 2015 13:45

Prowadzenie firmy, której podstawą działania są samochody nie jest proste. A im więcej aut we flocie, tym więcej komplikacji może się pojawić. Jedną z najważniejszych są ubezpieczenia, których koszt zależy m.in. od liczby szkód oraz wartości wypłaconych odszkodowań.

Wg przepisów prawa każde auto poruszające się po drogach publicznych musi mieć ubezpieczenie OC, obowiązek ten dotyczy także właścicieli firm transportowych i przewozowych, które są łakomym kąskiem dla firm ubezpieczeniowych – ze względu na ilość wykupionych polis.

( 0 Głosów )

Czym się kierować wybierając auto do firmy?

Utworzono: wtorek, 24, luty 2015 09:13

Obecnie w każdej firmie powinien znajdować się samochód, który pozwala szybko i komfortowo się przemieszczać. Wybór odpowiedniego auta jest dość trudnym zadaniem i wymaga oceny potrzeb obecnych oraz przyszłych w naszym przedsiębiorstwie.

( 0 Głosów )

Kupujesz samochód? Pamiętaj o ubezpieczeniach

Utworzono: wtorek, 25, listopad 2014 12:53

Posiadanie samochodu wiąże się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego. Podstawą jest polisa OC, ale firmy ubezpieczeniowe oferują znacznie szerszy pakiet ubezpieczeń. Jeżeli planujesz zakup samochodu, pamiętaj by w odpowiednim momencie go ubezpieczyć. Dzięki temu unikniesz finansowych niespodzianek w razie kolizji lub wypadku.

( 0 Głosów )

Leasing jest starszy niż może się wydawać

Utworzono: czwartek, 30, październik 2014 16:34

Choć usługa leasingu może niektórym z nas wydawać się stosunkowo nowa, to w rzeczywistości ta forma finansowania znana była już w czasach starożytnych. Z leasingu korzystali Babilończycy, Egipcjanie, Grecy oraz Fenicjanie już kilka tysięcy lat temu. Transakcje leasingu realizowano niemal na całym świecie także w czasach nowożytnych. Wprawdzie leasingowanymi przedmiotami były wówczas zupełnie inne dobra niż dziś, ale idea pozostawała zbliżona do aktualnej.

( 0 Głosów )

"Być albo nie być" silnika Aurisa

Utworzono: wtorek, 28, październik 2014 11:26

"Silnik na benzynę albo na prąd?" - oto potrafi być pytanie na miarę hamletowskiego "być albo nie być?". Na szczęście, dylemat ten o wiele łatwiej jest rozwiązać: na rynku dostępne są samochody hybrydowe z silnikiem na paliwo i (!) na benzynę.

( 0 Głosów )

Nie zawsze lubiane ubezpieczenia

Utworzono: wtorek, 02, wrzesień 2014 13:51

Trudno zakładać, że może się nam przytrafić jakieś nieoczekiwane zdarzenie, że spowodujemy wypadek, zachorujemy albo nasze mieszkanie ktoś okradnie. A jednak wszystko to może się przytrafić, bez względu na to, czy cechuje nas życiowy optymizm czy może ze względu na pesymistyczne podejście do życia czekamy na to, co najgorsze.

( 0 Głosów )

Bezpieczna jazda nocą

Utworzono: piątek, 04, lipiec 2014 12:25

Jaka jest jazda nocą? Na pewno dużo bardziej wymagająca i to nawet dla doświadczonego kierowcy. Poza ograniczonym polem widzenia, kierujący samochodem musi poradzić sobie także z sennością, zmęczeniem, a także oślepiającymi światłami innych uczestników ruchu drogowego. Zatem w jakiś sposób poprawić bezpieczeństwo nocnych podróży autem?

( 0 Głosów )

Kredyt samochodowy nie tylko na samochód

Utworzono: czwartek, 05, czerwiec 2014 11:37

Poszukując najlepszego sposobu na sfinansowanie zakupu samochodu, warto rozważyć zaciągnięcie w tym celu kredytu bankowego. W wielu bankach kredyt samochodowy umożliwi sfinansowanie nie tylko zakupu auta, ale również innych celów.  

( 0 Głosów )

Leasing samochodowy – krok po kroku

Utworzono: czwartek, 08, maj 2014 10:57

Według danych Związku Polskiego Leasingu polscy przedsiębiorcy wyleasingowali w 2013 roku ponad 95 tysięcy samochodów osobowych. Skąd się bierze popularność leasingu samochodowego i co trzeba wiedzieć, żeby wziąć auto w leasing?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij