Auta używane z gwarancją - tańsza alternatywa nowych

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 15, maj 2012 11:31
Auta używane z gwarancją - tańsza alternatywa nowych

Trzeba jasno i wyraźnie podkreślić, że rynki finansowe nie są oderwane od rzeczywistości, są jak naczynia połączone i reagują na każde wahnięcie. Jeżeli na rynkach finansowych Europy nie najlepiej się dzieje, natychmiast odczuwają to również banki, które przykręcają kurki z kredytami. Nie tylko jednak banki. Również zwykli obywatele, którzy chcieliby sięgnąć po kredyty, ale albo nie mają zdolności kredytowych, albo sami nie chcą pakować się w kłopoty.

Wzrost cen to kolejny hamulec, który skutecznie blokuje nasze plany finansowe, takie jak chociażby zakup samochodu. Nowe auta jak wiadomo są drogie. Drogie są też kredyty samochodowe, dlatego wiele osób odwiedza salony, w których wystawiane są auta używane z gwarancją.

Nie w komisach samochodowych, ponieważ tam nikt nie da gwarancji klientowi, który zamierza kupić auto. Tylko w salonach samochodowych, najczęściej współpracujących z koncernami samochodowymi dostać można auta używane z gwarancją.

Na przykład w salonie Peugeota. Firma ta ma do wyboru prawie 800 samochodów i są to właśnie auta używane z gwarancją i w bardzo dobrym stanie technicznym. - Nie jestem w chwili obecnej w stanie kupić nowego auta nawet na kredyt, ponieważ nie mam na to kasy. Ale są przecież salony oferujące auta używane z gwarancją i są to naprawdę wysokiej jakości auta, no i przede wszystkim są o wiele tańsze niż nowe. Problem tylko w tym, aby bank udzielił mi kredytu, bo jak wiadomo teraz o kredyt jest naprawdę trudno. Mimo, że poprzeczka obliczania zdolności kredytowych zostało mocno podniesiona to wydaje mi się, że łapię się w bankowe widełki, ale z bankami to nigdy nic nie wiadomo - powiedział jeden z klientów.

Skoro banki nie udzielają już tak chętnie kredytów, to coraz więcej klientów korzysta z usług firm pożyczkowych, które jak wiadomo są bardzo drogie. Lepiej jednak, przynajmniej jeżeli chodzi o auta, skierować swoją uwagę w kierunku leasingu samochodowego. W firmach leasingowych też można trafić na auta używane z gwarancją i takie firmy też funkcjonują przy koncernach samochodowych.

Wystarczy tylko przejrzeć ofertę. Jeżeli sami tego nie potrafimy odwiedźmy firmę doradztwa finansowego, która chętnie służyć będzie nam pomocą. Są to przecież fachowcy, którzy znają się na swojej pracy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Jakie dokumenty są wymagane przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Do podpisania umowy o kredyt samochodowy potrzebne są:

  • dowód osobisty,
  • umowa kupna/sprzedaży pojazdu bądź faktura,
  • dokumenty potwierdzające uzyskiwanie stałych dochodów.

Artykuły powiązane

Samochód na osiemnastkę

Wśród młodzieży obecnie panuje moda na jak najszybsze zrobienie prawa jazdy. Kiedy już młody takowe otrzyma, co dalej? Rodzice niechętnie pożyczają dzieciom swój samochód, więc przydałby się nowy.

Sprzedaż samochodów i kredytów w I kwartale roku

Jak sprzedawały się auta w pierwszym kwartale 2012 roku? Ile zaciągnęliśmy kredytów samochodowych? Poznaj wyniki raportu jednej ze znanych firm doradztwa finansowego.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij