Auta używane z gwarancją - tańsza alternatywa nowych

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 15, maj 2012 11:31
Auta używane z gwarancją - tańsza alternatywa nowych

Trzeba jasno i wyraźnie podkreślić, że rynki finansowe nie są oderwane od rzeczywistości, są jak naczynia połączone i reagują na każde wahnięcie. Jeżeli na rynkach finansowych Europy nie najlepiej się dzieje, natychmiast odczuwają to również banki, które przykręcają kurki z kredytami. Nie tylko jednak banki. Również zwykli obywatele, którzy chcieliby sięgnąć po kredyty, ale albo nie mają zdolności kredytowych, albo sami nie chcą pakować się w kłopoty.

Wzrost cen to kolejny hamulec, który skutecznie blokuje nasze plany finansowe, takie jak chociażby zakup samochodu. Nowe auta jak wiadomo są drogie. Drogie są też kredyty samochodowe, dlatego wiele osób odwiedza salony, w których wystawiane są auta używane z gwarancją.

Nie w komisach samochodowych, ponieważ tam nikt nie da gwarancji klientowi, który zamierza kupić auto. Tylko w salonach samochodowych, najczęściej współpracujących z koncernami samochodowymi dostać można auta używane z gwarancją.

Na przykład w salonie Peugeota. Firma ta ma do wyboru prawie 800 samochodów i są to właśnie auta używane z gwarancją i w bardzo dobrym stanie technicznym. - Nie jestem w chwili obecnej w stanie kupić nowego auta nawet na kredyt, ponieważ nie mam na to kasy. Ale są przecież salony oferujące auta używane z gwarancją i są to naprawdę wysokiej jakości auta, no i przede wszystkim są o wiele tańsze niż nowe. Problem tylko w tym, aby bank udzielił mi kredytu, bo jak wiadomo teraz o kredyt jest naprawdę trudno. Mimo, że poprzeczka obliczania zdolności kredytowych zostało mocno podniesiona to wydaje mi się, że łapię się w bankowe widełki, ale z bankami to nigdy nic nie wiadomo - powiedział jeden z klientów.

Skoro banki nie udzielają już tak chętnie kredytów, to coraz więcej klientów korzysta z usług firm pożyczkowych, które jak wiadomo są bardzo drogie. Lepiej jednak, przynajmniej jeżeli chodzi o auta, skierować swoją uwagę w kierunku leasingu samochodowego. W firmach leasingowych też można trafić na auta używane z gwarancją i takie firmy też funkcjonują przy koncernach samochodowych.

Wystarczy tylko przejrzeć ofertę. Jeżeli sami tego nie potrafimy odwiedźmy firmę doradztwa finansowego, która chętnie służyć będzie nam pomocą. Są to przecież fachowcy, którzy znają się na swojej pracy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Artykuły powiązane

Kredyt - co powinno decydować o jego wyborze?

Kredyt na samochód oferuje prawie każdy bank. Jeden reklamuje swój produkt jako najtańszy, inny proponuje sfinansowanie kosztów ubezpieczeń, jeszcze inny przedstawia specjalną ofertę na zakup auta za granicą. W gąszczu ofert można się szybko zgubić. Jakie czynniki mają realny wpływ na spłacany przez nas kredyt?

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Zabezpieczeniem kredytu na samochód najczęściej są: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie całkowite, częściowe lub warunkowe bądź też depozyt karty pojazdu. Kwestie zabezpieczenia możemy negocjować z bankiem. Która z tych form będzie dla nas najkorzystniejsza?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij