Rynek motoryzacyjny spowolnił

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 15, maj 2012 10:52
Rynek motoryzacyjny spowolnił

Wiosna zawsze inspirowała Polaków do zakupu aut, nawet jeżeli miało to być auto na raty, bowiem jak wiadomo za gotówkę to my raczej nie kupujemy. Kredyty samochodowe od dawna należą do jedynych z najbardziej odwiedzanych przez Polaków, wszystko jednak wskazuje na to, że tej wiosny może być inaczej.

Niestety rynek motoryzacyjny jest najlepszym przykładem, że tym razem nasi rodacy mniej kupują aut. To dlatego tej wiosny rynek motoryzacyjny znacznie spowolnił, Polacy maja teraz o wiele ważniejsze problemy niż zakup aut, nawet jeżeli jest to auto na raty, czyli zakupione za kredyt samochodowy.

Trzeba w tym miejscu mocno podkreślić, że duży wpływ na nasze decyzje finansowe ma kryzys, jaki od pewnego czasu nie zamierza nam odpuścić. W Polsce i tak jego skutki są mniej widoczne niż z w innych europejskich krajach, co jednak nie oznacza, że nie odcisnął na nas swojego piętna. Wielu Polakom żyje się już znacznie gorzej niż kiedyś i inne są teraz ich priorytety.

Oczywiście nie oznacza to, że w ogóle nie staramy się o kredyty samochodowe i że w ogóle nie kupujemy aut. Tak nie jest, bowiem jest wiele osób, których stać na kupno samochodu, a konkretnie na auto na raty. Dla tych banki mają przygotowaną ofertę kredytów samochodowych i takich kredytów udzielają. To nie jest tak, że banki całkowicie przykręciły kurki z kredytami, są tylko o wiele bardziej ostrożniejsze niż kiedyś.

- Nie da się jednak ukryć, że takiego jak kiedyś ruchu na rynku samochodowym nie ma. Trudno, aby rynek samochodowy był jakąś zieloną wyspą i kryzys go się nie imał. Tak nie jest, ale nie ma też dramatu. Wiem to na własnym przykładzie, ponieważ prowadzę warsztat samochodowy i dobrze się na tym znam. Sam też, mimo że mam jakąś tam kasę ostatnio kupiłem auto na raty, ponieważ nie chciałem zamrażać dużej gotówki.

Pamiętajmy też o tym, że auto na raty można tez kupić w autokomisie. Takie oferty już od jakiegoś czasu są i jeżeli ktoś nie dostanie kredytu, może spróbować dogadać się z właścicielem autokomisu, czy też z właścicielem samochody wystawionego do sprzedaży - powiedział właściciel warsztatu samochodowego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy mogę złożyć wniosek kredytowy, jeśli nie znam numeru VIN?

Numer VIN można podać po podjęciu decyzji kredytowej.

Jakie są sposoby spłaty kredytu?

Raty kredytu pobierane są przez bank  automatycznie. Należy więc pamiętać, aby w danym terminie, ustalonym z bankiem zapewnić środki na rachunku przeznaczonym do spłaty kredytu.

Można wybrać jeden z dwóch sposobów spłaty rat kredytu:

  • równe raty w całym okresie kredytowania,
  • raty malejące wraz z upływem okresu kredytowania.

Artykuły powiązane

Samochód na osiemnastkę

Wśród młodzieży obecnie panuje moda na jak najszybsze zrobienie prawa jazdy. Kiedy już młody takowe otrzyma, co dalej? Rodzice niechętnie pożyczają dzieciom swój samochód, więc przydałby się nowy.

Kolejne 5 zasad wybierania kredytu samochodowego

Własny samochód to marzenie niejednego kierowcy. Zważywszy na to, że Polacy nie należą do narodu oszczędnego, często jedynym sposobem, by spełnić takie marzenie, jest skorzystanie z kredytu samochodowego. Oto 5 zasad, które powinniśmy znać, wybierając kredyt dla siebie.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij