Postawiłem na leasing

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 15, maj 2012 10:46
Postawilem na leasing

Trzeba wiedzieć, że zakup auta osobowego czy dostawczego to niezły wydatek, ponieważ prócz ceny samochodu należy jeszcze dodać jego ubezpieczenie oraz koszty związane z jego amortyzacją, czyli przekłady okresowe, paliwo, naprawy itd. Dla wielu z naszych rodaków są to zbyt wysokie koszty, więc skłaniają się raczej ku samochodom używanym.

Często są to samochody w bardzo dobrym stanie technicznym. Na przykład auta dostawcze używane można zakupić w autokomisie za pośrednictwem dealera lub samemu sprowadzić z zagranicy. Najlepiej jednak kupować w salonach, ponieważ mamy pewność, że - jak to się mówi - auto jest nie bite. Ale prawda rynku jest taka, że czy auto nowe czy używane najczęściej kupujemy za kredyty samochodowe, ponieważ za gotówkę nas po prostu nie stać.

Jeżeli chodzi o auta osobowe najczęściej kupują je klienci indywidualni, a wspomniane już samochody dostawcze używane kupują firmy oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą.

- To prawda, sam jestem przedsiębiorcą z dziedziny transportowej i również kupuję auta dostawcze używane, ale w salonach samochodowych, bowiem wtedy mam pewność, że kupuję dobre auto i na dodatek z gwarancją. Jak już wspomniałem prowadzę firmę transportową, więc mam nie tylko auta dostawcze używane, ale również samochody ciężarowe. Kiedyś, kiedy nie było problemów z kredytami, samochody kupowałem biorąc w banku kredyt. Niestety teraz wszystko się zmieniło, banki już tak chętnie kredytów nie chcą udzielać, ale ja z tego powodu nie mam zarwanych nocy. Po prostu przestawiłem się na leasing samochodowy.

Leasing z ekonomicznego punktu widzenia, moim zdaniem, jest lepszym rozwiązaniem niż kredyty bankowe. Teraz w leasing biorę nie tylko auta dostawcze używane, ale także ciężarowe. Biznes się więc kręci, nie narzekam na brak zamówień, postawiłem na leasing i uważam, że był to dobry wybór. Leasing jest także dla osób, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Tym jak wiadomo najczęściej banki nie udzielają kredytów, dlatego radzę, aby skierowali swoja uwagę właśnie ku leasingowi. I nie muszą to wcale być auta, ponieważ firmy leasingowi mają również inne oferty. Najlepiej jednak wszystko sprawdzić na miejscu - radzi jeden z przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać kredyt samochodowy?

Przede wszystkim należy przedstawić dokument tożsamości oraz dokumenty dochodowe uzależnione od źródła uzyskiwania dochodów (w przypadku zastosowania procedury uproszczonej wystarczy oświadczenie o dochodach).

Odkupując od kogoś auto należy do wymaganych dokumentów dołączyć umowę sprzedaży pojazdu zawartą pomiędzy kupującym i sprzedającym. Dodatkowo (nie zawsze) potrzebne mogą być: wpis banku jako współwłaściciela pojazdu do dowodu rejestracyjnego oraz dokonanie cesji z polisy AutoCasco.

Artykuły powiązane

Kredyt czy leasing, co jest tańsze?

Mimo że jest kryzys i wielu rodzinom naprawdę żyje się trudno to wiele też osób myśli o zakupieniu auta czy też o wymianie na nowszy model. Możliwości sfinansowania zakupu samochodu jest wiele ale nie da się ukryć że najpopularniejsze są kredyty samochodowe.

Pod koniec listopada e-myto do poprawki

Skargi firm przewozowych na e-myto w końcu zostaną wysłuchane. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej poinformowało, że pod koniec listopada przedstawi swoje ustalenia w kwestii koniecznych zmian w elektronicznym systemie poboru opłat drogowych.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij