Internetowe symulacje kredytów - jak korzystać z porównywarki kredytów samochodowych?

( 1 Głos )
 
Utworzono: piątek, 11, maj 2012 11:56
Internetowe symulacje kredytów - jak korzystać z porówywarki?

Gdy chcemy kupić nowe auto, chociaż nie musi być ono dosłownie nowe, a po prostu nowe dla nas, dobrze jest dokonać transakcji za jak najmniejsze koszty. Zwłaszcza jeśli do kupna musimy wziąć kredyt. Koszty kredytu samochodowego mogą zepsuć nam humor związany z kupnem nowej zabawki, dlatego dobrze jest zadbać o to, by wybrać najlepsze kredyty samochodowe.

W wyborze pomóc może symulacja, którą przeprowadzimy za pomocą porównywarki dostępnej w Internecie. Oczywiście każda kwota kredytu i czas spłaty może być korzystniejszy w innym banku, dlatego do symulacji musimy określić jasne warunki. W naszym przypadku będzie to auto pięcioletnie, czyli z roku 2007. Jego cena 20 000 zł, podobnie jak kwota kredytu. Całość chcemy spłacić w ciągu sześćdziesięciu miesięcy.

Najlepsze kredyty samochodowe na określonych warunkach znajdują się w ofercie BNP Paribas. Co dokładnie znajduje się w ofercie tego banku? Wysokość raty dla kwoty i czasu, który został podany wyniesie 422,48zł. Oprocentowanie nominalne kształtuje się na poziomie 8,9%, a rzeczywiste 10,2%. Prowizja pobierana przez bank za przyznanie kredytu wyniesie 2%, czyli w tym przypadku 400 zł. Dodatkowo dochodzą także koszty ubezpieczenia w wysokości 2,99% doliczonego do każdej raty.

W przypadku kredytów konsumenckich, czyli do kwoty 255 550zł nie ma opłat za wcześniejszą spłatę. Do plusów oferty można zaliczyć niską kwotę minimalną kredytu - 2 000zł. W przypadku kwoty maksymalnej ograniczenie jest również bardzo korzystne, bo wynosi 500 000 zł. Bank zastosuje uproszczoną procedurę przy kredytach do 100 000 zł, przy braku wkładu własnego. Jeśli zawnioskujemy o kwotę między 100 000 zł, a 150 000 zł, to uproszczona procedura będzie stosowana przy 10% wkładu własnego.

Najlepsze kredyty samochodowe można wziąć jedynie do 7 lat, co można uznać za minus oferty. Jest to jednak minus stosunkowo niewielki.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Jakie dokumenty są wymagane przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Do podpisania umowy o kredyt samochodowy potrzebne są:

  • dowód osobisty,
  • umowa kupna/sprzedaży pojazdu bądź faktura,
  • dokumenty potwierdzające uzyskiwanie stałych dochodów.

Artykuły powiązane

Samochód na osiemnastkę

Wśród młodzieży obecnie panuje moda na jak najszybsze zrobienie prawa jazdy. Kiedy już młody takowe otrzyma, co dalej? Rodzice niechętnie pożyczają dzieciom swój samochód, więc przydałby się nowy.

Sprzedaż samochodów i kredytów w I kwartale roku

Jak sprzedawały się auta w pierwszym kwartale 2012 roku? Ile zaciągnęliśmy kredytów samochodowych? Poznaj wyniki raportu jednej ze znanych firm doradztwa finansowego.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij