Internetowe symulacje kredytów - jak korzystać z porównywarki kredytów samochodowych?

( 1 Głos )
 
Utworzono: piątek, 11, maj 2012 11:56
Internetowe symulacje kredytów - jak korzystać z porówywarki?

Gdy chcemy kupić nowe auto, chociaż nie musi być ono dosłownie nowe, a po prostu nowe dla nas, dobrze jest dokonać transakcji za jak najmniejsze koszty. Zwłaszcza jeśli do kupna musimy wziąć kredyt. Koszty kredytu samochodowego mogą zepsuć nam humor związany z kupnem nowej zabawki, dlatego dobrze jest zadbać o to, by wybrać najlepsze kredyty samochodowe.

W wyborze pomóc może symulacja, którą przeprowadzimy za pomocą porównywarki dostępnej w Internecie. Oczywiście każda kwota kredytu i czas spłaty może być korzystniejszy w innym banku, dlatego do symulacji musimy określić jasne warunki. W naszym przypadku będzie to auto pięcioletnie, czyli z roku 2007. Jego cena 20 000 zł, podobnie jak kwota kredytu. Całość chcemy spłacić w ciągu sześćdziesięciu miesięcy.

Najlepsze kredyty samochodowe na określonych warunkach znajdują się w ofercie BNP Paribas. Co dokładnie znajduje się w ofercie tego banku? Wysokość raty dla kwoty i czasu, który został podany wyniesie 422,48zł. Oprocentowanie nominalne kształtuje się na poziomie 8,9%, a rzeczywiste 10,2%. Prowizja pobierana przez bank za przyznanie kredytu wyniesie 2%, czyli w tym przypadku 400 zł. Dodatkowo dochodzą także koszty ubezpieczenia w wysokości 2,99% doliczonego do każdej raty.

W przypadku kredytów konsumenckich, czyli do kwoty 255 550zł nie ma opłat za wcześniejszą spłatę. Do plusów oferty można zaliczyć niską kwotę minimalną kredytu - 2 000zł. W przypadku kwoty maksymalnej ograniczenie jest również bardzo korzystne, bo wynosi 500 000 zł. Bank zastosuje uproszczoną procedurę przy kredytach do 100 000 zł, przy braku wkładu własnego. Jeśli zawnioskujemy o kwotę między 100 000 zł, a 150 000 zł, to uproszczona procedura będzie stosowana przy 10% wkładu własnego.

Najlepsze kredyty samochodowe można wziąć jedynie do 7 lat, co można uznać za minus oferty. Jest to jednak minus stosunkowo niewielki.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu z zagranicy?

Tak.

Taki kredyt mają w swoich ofertach np. Santander Consumer Bank, Getin Bank czy też Alior Bank. Nie znam jednak dokładnych procedur przyznania kredytu na takie auto. Wymagana jest na pewno wycena aut, dla ustalenia jego wartości rynkowej w celu wyliczenia wymaganej kwoty kredytu.

Artykuły powiązane

Zmiany w obowiązkowych przeglądach rejestracyjnych

Do końca tego roku specjalnie utworzona w Ministerstwie Transportu grupa ma opracować plan zmian w przepisach o obowiązkowych przeglądach rejestracyjnych. Wygląda na to, że nowe restrykcyjne zasady wyeliminują z dróg stare samochody.

Kredyt na samochód

Samochód do niedawna był dobrem luksusowym. Od kilku lat  jest on jednak powszechnym środkiem lokomocji. Ceny średniej klasy samochodów dostępne są dla większości konsumentów.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij