Internetowe symulacje kredytów - jak korzystać z porównywarki kredytów samochodowych?

( 1 Głos )
 
Utworzono: piątek, 11, maj 2012 11:56
Internetowe symulacje kredytów - jak korzystać z porówywarki?

Gdy chcemy kupić nowe auto, chociaż nie musi być ono dosłownie nowe, a po prostu nowe dla nas, dobrze jest dokonać transakcji za jak najmniejsze koszty. Zwłaszcza jeśli do kupna musimy wziąć kredyt. Koszty kredytu samochodowego mogą zepsuć nam humor związany z kupnem nowej zabawki, dlatego dobrze jest zadbać o to, by wybrać najlepsze kredyty samochodowe.

W wyborze pomóc może symulacja, którą przeprowadzimy za pomocą porównywarki dostępnej w Internecie. Oczywiście każda kwota kredytu i czas spłaty może być korzystniejszy w innym banku, dlatego do symulacji musimy określić jasne warunki. W naszym przypadku będzie to auto pięcioletnie, czyli z roku 2007. Jego cena 20 000 zł, podobnie jak kwota kredytu. Całość chcemy spłacić w ciągu sześćdziesięciu miesięcy.

Najlepsze kredyty samochodowe na określonych warunkach znajdują się w ofercie BNP Paribas. Co dokładnie znajduje się w ofercie tego banku? Wysokość raty dla kwoty i czasu, który został podany wyniesie 422,48zł. Oprocentowanie nominalne kształtuje się na poziomie 8,9%, a rzeczywiste 10,2%. Prowizja pobierana przez bank za przyznanie kredytu wyniesie 2%, czyli w tym przypadku 400 zł. Dodatkowo dochodzą także koszty ubezpieczenia w wysokości 2,99% doliczonego do każdej raty.

W przypadku kredytów konsumenckich, czyli do kwoty 255 550zł nie ma opłat za wcześniejszą spłatę. Do plusów oferty można zaliczyć niską kwotę minimalną kredytu - 2 000zł. W przypadku kwoty maksymalnej ograniczenie jest również bardzo korzystne, bo wynosi 500 000 zł. Bank zastosuje uproszczoną procedurę przy kredytach do 100 000 zł, przy braku wkładu własnego. Jeśli zawnioskujemy o kwotę między 100 000 zł, a 150 000 zł, to uproszczona procedura będzie stosowana przy 10% wkładu własnego.

Najlepsze kredyty samochodowe można wziąć jedynie do 7 lat, co można uznać za minus oferty. Jest to jednak minus stosunkowo niewielki.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij