Czy kredyt samochodowy bez BIK ma sens?

( 1 Głos )
 
Utworzono: piątek, 11, maj 2012 11:38
Czy kredyt samochodowy bez BIK ma sens?

Czarna lista Biura Informacji Kredytowej spędza sen z powiek wielu Polaków, którzy marzą o zakupie własnego auta. Niejeden kredytobiorca może się bowiem "pochwalić" niesystematycznością w kontekście spłaty zobowiązania finansowego. Niechlubni dłużnicy często decydują się więc na kredyt samochodowy bez BIK. Czy jest to słuszne rozwiązanie?

Cena nowego samochodu może być różna. Banki komercyjne respektują dzisiaj zakup auta z drugiej ręki oraz tego, które pochodzi zza granicy. Te preferencyjne warunki dotyczą jednak osób, które w spłacie swoich dotychczasowych zobowiązań mogą pochwalić się regularnym uiszczaniem rat. Niestety realia pokazują, że co trzeci Polak ma z tym pewien problem.

Biuro Informacji Kredytowej

Wszystkie wahania w tej kwestii rejestrowane są niestety w specjalnie do tego powołanej instytucji, jaką jest Biuro Informacji Kredytowej. Jest to organ, który weryfikuje naszą wiarygodność w kontekście potencjalnej spłaty zadłużenia. Zaciągnięcie pożyczki pozbawionej owego procederu możliwe jest jedynie poza bankiem w firmach zwanych powszechnie parabankami. Owszem jest to pewien sposób do spełnienia marzeń o własnym pojeździe.
 
Jednak każdy, kto decyduje się na kredyt samochodowy bez BIK musi mieć świadomość ceny, jaką przyjdzie mu zapłacić za spełnienie owego marzenia. Instytucje poza bankowe cechuje bowiem krótki okres spłaty i dużo wyższy procent kredytu. W niektórych firmach procent przewyższa kilkakrotnie ten, który dostalibyśmy w banku komercyjnym. Może zamiast horrendalnie wysokich stawek warto poprawić swoją reputacje w BIK-u, która rzuca negatywne światło na nasze predyspozycje kredytowe? Dzięki takiemu posunięciu zaoszczędzimy cenne złotówki i zaoszczędzimy mnóstwo nerwów jakie niewątpliwie wiążą się z pożyczką bez BIK.
 
Pewne jest bowiem to, że po kilku tygodniach od zaciągnięcia kredytu odezwie się do nas firma pożyczkowa. I z całą pewnością nie będzie tak uprzejma jak wtedy, kiedy podpisywaliśmy umowę.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jakie są sposoby spłaty kredytu?

Raty kredytu pobierane są przez bank  automatycznie. Należy więc pamiętać, aby w danym terminie, ustalonym z bankiem zapewnić środki na rachunku przeznaczonym do spłaty kredytu.

Można wybrać jeden z dwóch sposobów spłaty rat kredytu:

  • równe raty w całym okresie kredytowania,
  • raty malejące wraz z upływem okresu kredytowania.

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Artykuły powiązane

Nie trzeba kupować, żeby jeździć - leasing konsumencki

Mimo trudności związanych z kryzysem rynek motoryzacyjny stale rozwija się i może trochę mniej kupujemy samochodów, ale nie oznacza to, że całkowicie zrezygnowaliśmy z zakupu aut.

Samochody dostawcze używane - nie dać się oszukać

Z informacji, jakie docierają do nas z rynku samochodowego wynika, że w bieżącym roku spadło zapotrzebowanie na samochody używane.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij