Czy kredyt samochodowy bez BIK ma sens?

( 1 Głos )
 
Utworzono: piątek, 11, maj 2012 11:38
Czy kredyt samochodowy bez BIK ma sens?

Czarna lista Biura Informacji Kredytowej spędza sen z powiek wielu Polaków, którzy marzą o zakupie własnego auta. Niejeden kredytobiorca może się bowiem "pochwalić" niesystematycznością w kontekście spłaty zobowiązania finansowego. Niechlubni dłużnicy często decydują się więc na kredyt samochodowy bez BIK. Czy jest to słuszne rozwiązanie?

Cena nowego samochodu może być różna. Banki komercyjne respektują dzisiaj zakup auta z drugiej ręki oraz tego, które pochodzi zza granicy. Te preferencyjne warunki dotyczą jednak osób, które w spłacie swoich dotychczasowych zobowiązań mogą pochwalić się regularnym uiszczaniem rat. Niestety realia pokazują, że co trzeci Polak ma z tym pewien problem.

Biuro Informacji Kredytowej

Wszystkie wahania w tej kwestii rejestrowane są niestety w specjalnie do tego powołanej instytucji, jaką jest Biuro Informacji Kredytowej. Jest to organ, który weryfikuje naszą wiarygodność w kontekście potencjalnej spłaty zadłużenia. Zaciągnięcie pożyczki pozbawionej owego procederu możliwe jest jedynie poza bankiem w firmach zwanych powszechnie parabankami. Owszem jest to pewien sposób do spełnienia marzeń o własnym pojeździe.
 
Jednak każdy, kto decyduje się na kredyt samochodowy bez BIK musi mieć świadomość ceny, jaką przyjdzie mu zapłacić za spełnienie owego marzenia. Instytucje poza bankowe cechuje bowiem krótki okres spłaty i dużo wyższy procent kredytu. W niektórych firmach procent przewyższa kilkakrotnie ten, który dostalibyśmy w banku komercyjnym. Może zamiast horrendalnie wysokich stawek warto poprawić swoją reputacje w BIK-u, która rzuca negatywne światło na nasze predyspozycje kredytowe? Dzięki takiemu posunięciu zaoszczędzimy cenne złotówki i zaoszczędzimy mnóstwo nerwów jakie niewątpliwie wiążą się z pożyczką bez BIK.
 
Pewne jest bowiem to, że po kilku tygodniach od zaciągnięcia kredytu odezwie się do nas firma pożyczkowa. I z całą pewnością nie będzie tak uprzejma jak wtedy, kiedy podpisywaliśmy umowę.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy aby uzyskać kredyt na samochód potrzebny jest wkład własny?

Nie, wkład własny nie jest wymagany.

Są banki - np. mBank, MultiBank, które udzielają kredyt na kwotę przewyższającą wartość auta (w tych przypadkach na 125% LTV). Kwota przekraczająca wartość auta może być przeznaczona na uregulowanie kosztów prowizji (lub innych okołokredytowych tj. ubezpieczenia AC, OC, NNW) czy rejestracji samochodu.

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Artykuły powiązane

Auto na raty - policz wszystkie koszty

Gdy już uda nam się odłożyć nieco grosza w domowym budżecie, staramy się o zakup luksusowych rzeczy na przykład samochodu. Niestety, najczęściej nie udaje się nam odłożyć całej kwoty i wówczas decydujemy się na auto na raty.

Auto nowe czy używane?

Jaki samochód kupić - nowy czy tzw. z drugiej ręki? Takie pytanie często zadają sobie ci, którzy podjęli decyzję o kupnie samochodu. Prawda jest taka, że zarówno auto nowe jak i używane mają swoje plusy i minusy.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij