Czy kredyt samochodowy bez BIK ma sens?

( 1 Głos )
 
Utworzono: piątek, 11, maj 2012 11:38
Czy kredyt samochodowy bez BIK ma sens?

Czarna lista Biura Informacji Kredytowej spędza sen z powiek wielu Polaków, którzy marzą o zakupie własnego auta. Niejeden kredytobiorca może się bowiem "pochwalić" niesystematycznością w kontekście spłaty zobowiązania finansowego. Niechlubni dłużnicy często decydują się więc na kredyt samochodowy bez BIK. Czy jest to słuszne rozwiązanie?

Cena nowego samochodu może być różna. Banki komercyjne respektują dzisiaj zakup auta z drugiej ręki oraz tego, które pochodzi zza granicy. Te preferencyjne warunki dotyczą jednak osób, które w spłacie swoich dotychczasowych zobowiązań mogą pochwalić się regularnym uiszczaniem rat. Niestety realia pokazują, że co trzeci Polak ma z tym pewien problem.

Biuro Informacji Kredytowej

Wszystkie wahania w tej kwestii rejestrowane są niestety w specjalnie do tego powołanej instytucji, jaką jest Biuro Informacji Kredytowej. Jest to organ, który weryfikuje naszą wiarygodność w kontekście potencjalnej spłaty zadłużenia. Zaciągnięcie pożyczki pozbawionej owego procederu możliwe jest jedynie poza bankiem w firmach zwanych powszechnie parabankami. Owszem jest to pewien sposób do spełnienia marzeń o własnym pojeździe.
 
Jednak każdy, kto decyduje się na kredyt samochodowy bez BIK musi mieć świadomość ceny, jaką przyjdzie mu zapłacić za spełnienie owego marzenia. Instytucje poza bankowe cechuje bowiem krótki okres spłaty i dużo wyższy procent kredytu. W niektórych firmach procent przewyższa kilkakrotnie ten, który dostalibyśmy w banku komercyjnym. Może zamiast horrendalnie wysokich stawek warto poprawić swoją reputacje w BIK-u, która rzuca negatywne światło na nasze predyspozycje kredytowe? Dzięki takiemu posunięciu zaoszczędzimy cenne złotówki i zaoszczędzimy mnóstwo nerwów jakie niewątpliwie wiążą się z pożyczką bez BIK.
 
Pewne jest bowiem to, że po kilku tygodniach od zaciągnięcia kredytu odezwie się do nas firma pożyczkowa. I z całą pewnością nie będzie tak uprzejma jak wtedy, kiedy podpisywaliśmy umowę.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Jakie mogą być formy zabezpieczenia kredytu samochodowego?

Zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest sam kredytowany pojazd. Formy zabezpieczenia kredytu to między innymi zastaw, przewłaszczenie czy depozyt karty pojazdu.

 

Auto.TV

Zobacz film: Zabezpieczenia kredytów samochodowych

 

Dodatkowo każdy bank udzielając kredytu samochodowego wymaga wykupienia polisy Autocasco (oprócz i tak wymaganej przez prawo polisy OC).

Artykuły powiązane

Jak sfinansować zakup samochodu?

Potrzebujesz kupić samochód, a brakuje Ci oszczędności na ten cel? Podpowiadamy, w jaki sposób w takiej sytuacji możesz sfinansować kupno auta.

Jak sprawdzić czy samochód brał udział w wypadku?

Niemalże w każdy ogłoszeniu sprzedającego samochód pojawia się hasło: "auto bezwypadkowe". I niemalże zawsze jest to bardzo naciągana prawda. Jak sprawdzić, czy samochód rzeczywiście nie uczestniczył w wypadku?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij