Wynajem długoterminowy - kiedy warto skorzystać? Oto 5 największych korzyści

( 0 Głosów )
 
Utworzono: środa, 22, luty 2017 18:47
wynajem długoterminowy

Kredyt i leasing to najpopularniejsze sposoby finansowania zakupu pojazdu wśród przedsiębiorców. Chcąc rozbudować flotę, warto rozważyć także wynajem długoterminowy – rozwiązanie dające wiele korzyści. Sprawdź, komu się opłaca i dlaczego!

Wynajem długoterminowy jest rozwiązaniem alternatywnym dla zakupu pojazdu oraz leasingu. Pozwala na łatwe korzystanie z samochodu przez długi okres – bez konieczności stawania się jego właścicielem i mierzenia się z obowiązkami posiadacza pojazdu. W zamian wynajmujący zobowiązany jest do opłacania miesięcznego "abonamentu".

Wynajem długoterminowy – kiedy to się opłaca?

Jest to opcja charakteryzująca się wieloma korzyściami, z których mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, mikroprzedsiębiorstwa, jak i duże korporacje. Świetnie sprawdza się w przypadku każdej firmy, której zależy na korzystaniu z auta przez długi okres, jednak bez konieczności stawania się jego właścicielem. Co najważniejsze, do dyspozycji dostajemy nowy samochód, prosto od dealera.

1. Brak konieczności angażowania własnych środków na zakup samochodu

Pozwala na elastyczne budowanie swojej floty i umożliwia natychmiastowe jej uzupełnianie, gdy tylko zachodzi taka konieczność. A to wszystko bez angażowania własnych środków na zakup pojazdu. Przedsiębiorca płaci wyłącznie miesięczny czynsz – przez okres dostosowany do potrzeb.

W porównaniu z leasingiem jest to korzystniejsze rozwiązanie, ponieważ firma nie jest zobowiązana do uregulowania opłaty wstępnej. Często oferta wynajmu długoterminowego jest bardzo szeroka i znaleźć w niej można wiele modeli samochodów – od małych miejskich, przez kompakty, po limuzyny i SUV-y.

2. Brak konieczności poszukiwania kupca w razie sprzedaży pojazdu

Zakup pojazdu lub jego wykup po zakończeniu umowy leasingowej może w przyszłości oznaczać konieczność znalezienia nabywcy samochodu – gdy przedsiębiorca zdecyduje się na wymianę floty pojazdów.

Wynajem długoterminowy oznacza, że po zakończeniu umowy pojazd "wraca" do właściciela i to on zajmuje się poszukiwaniem ewentualnego kupca.

3. Brak wpływu na zdolność kredytową

Wynajem długoterminowy jest traktowany jako usługa, dlatego nie ma wpływu na zdolność kredytową przedsiębiorstwa. Miesięczne opłaty nie są wliczane do obciążeń firmy, dlatego z powodzeniem może ona starać się o kredyt w banku, np. na cele inwestycyjne.

4. Niski miesięczny czynsz

Korzystając z wynajmu długoterminowego, przedsiębiorca opłaca każdego miesiąca czynsz w ustalonej kwocie. Jego wysokość bywa zwykle niższa niż w przypadku kredytu czy leasingu. Oznacza to mniejsze obciążenie finansowe dla przedsiębiorstwa przekładające się na większą pewność zachowania płynności finansowej.

5. Możliwość korzystania z usług serwisowych

Wynajem długoterminowy oznacza możliwość korzystania z usług serwisowych bez ponoszenia dodatkowych opłat. Przedsiębiorca zwykle ma zapewniony serwis techniczny w ASO, kompleksową likwidację szkód, samochód zastępczy w ramach pakietu assistance czy dostęp do specjalistycznego centrum obsługi klienta. Dzięki temu przedsiębiorstwo ma zapewnioną pełną mobilność przez 24 godziny na dobę – 7 dni w tygodniu.

Jest to rozwiązanie, które faktycznie może się opłacać. Warto poznać jego szczegóły i rozważyć podpisanie umowy na elastycznych warunkach.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jakie są sposoby spłaty kredytu?

Raty kredytu pobierane są przez bank  automatycznie. Należy więc pamiętać, aby w danym terminie, ustalonym z bankiem zapewnić środki na rachunku przeznaczonym do spłaty kredytu.

Można wybrać jeden z dwóch sposobów spłaty rat kredytu:

  • równe raty w całym okresie kredytowania,
  • raty malejące wraz z upływem okresu kredytowania.

Czy można zawiesić spłatę rat kredytu samochodowego?

Nie spotkałem się z takimi ofertami.

Artykuły powiązane

Leasing zwrotny samochodu

Leasing zwrotny może być ciekawym i korzystnym rozwiązaniem dla firmy, która akurat znalazła się w trudnej sytuacji finansowej bądź po prostu - potrzebuje pieniędzy na dalszy rozwój.

Auta osobowe używane kiedyś a dziś

Żartobliwie można stwierdzić, że przed 1990 rokiem Polacy nie mieli problemu, jakie auto wybrać - nowe czy używane. Ani na jedne ani na drugie nie było ich po prostu stać.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij