Kredyt czy leasing, co jest tańsze?

( 0 Głosów )
 
Utworzono: wtorek, 14, styczeń 2014 14:12

Mimo że jest kryzys i wielu rodzinom naprawdę żyje się trudno to wiele też osób myśli o zakupieniu auta czy też o wymianie na nowszy model. Możliwości sfinansowania zakupu samochodu jest wiele ale nie da się ukryć że najpopularniejsze są kredyty samochodowe.

Oczywiście chcielibyśmy aby były to tanie kredyty samochodowe ale o takich kredytach raczej możemy zapomnieć. Teraz nie ma już tanich kredytów i to nie tylko samochodowych ale w ogóle nie mamy co liczyć na tak tanie kredyty, jak przed kryzysem. Mimo to ofert jest wiele i to ofert zróżnicowanych cenowo oraz warunkowo. To znaczy że wprawdzie tanie kredyty samochodowe już odeszły, to można znaleźć w ofercie bankowej tańsze i droższe kredyty oraz na lepszych i gorszych warunkach. Dlatego przed powzięciem decyzji o kredycie na zakup samochodu powinniśmy wszystko dokładnie przeliczyć i przemyśleć.

Zobacz, jakie kredyty samochodowe są obecnie najbardziej opłacalne

Jak wiadomo o kredyty samochodowe możemy starać się albo w bankach uniwersalnych albo samochodowych. I pamiętajmy że banki samochodowe to znaczy powiązane z producentami aut takimi jak chociażby toyota bank. Banki samochodowe maja różne oferty kredytowe w tym na przykład samochodowy kredyt balonowy. Jest to dość specyficzny kredyt ponieważ ostatnia rata kredytu może wynosić nawet 50 procent wartości kredytu, ale wówczas tylko od 50 procent wartości kredytu naliczana jest zdolność kredytowa. Tylko co z tego, ponieważ jeżeli kogoś stać jest na zapłacenie 50 procent za samochód to z pewnością musi mieć wystarczająco pieniędzy i z pewnością nie są to tanie kredyty samochodowe.

Tymczasem nie zapominajmy że istnieje coś takiego jak leasing samochodowy a po wejściu ustawy o leasingu konsumenckim o taka formę finansowania może się również starać zwykły konsument. Wprawdzie wówczas nie jesteśmy właścicielami samochodu, ale opłacając raty leasingowi i po wygaśnięciu umowy możemy podpisać nową i dalej jeździć nowym autem. Jeżeli kupujemy auto za kredyt samochodowy też nie jesteśmy jedynym właściciele ponieważ bank bierze auto w zastaw i jedynym właścicielem pozostajemy dopiero po spłaceniu kredytu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Artykuły powiązane

Jak obniżyć koszty kredytu samochodowego?

Na kredyt samochodowy składają się nie tylko spłacane co miesiąc raty, ale również dodatkowe koszty, jak prowizja banku, ubezpieczenie, a czasami i opłata za uruchomienie kredytu. Jak można obniżyć te opłaty i kiedy możemy liczyć na tańszy autokredyt?

Kiedy bank odmówi kredytu na samochód?

Istnieje kilka możliwości sfinansowania zakupu samochodu. Możemy tu wymienić: pożyczkę gotówkową lub hipoteczną, a także kredyt balonowy. Zdecydowanie jednak najpopularniejszym sposobem na własne auto, gdy nie posiadamy na nie gotówki, jest kredyt samochodowy.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij