Kredyt czy leasing, co jest tańsze?

( 0 Głosów )
 
Utworzono: wtorek, 14, styczeń 2014 14:12

Mimo że jest kryzys i wielu rodzinom naprawdę żyje się trudno to wiele też osób myśli o zakupieniu auta czy też o wymianie na nowszy model. Możliwości sfinansowania zakupu samochodu jest wiele ale nie da się ukryć że najpopularniejsze są kredyty samochodowe.

Oczywiście chcielibyśmy aby były to tanie kredyty samochodowe ale o takich kredytach raczej możemy zapomnieć. Teraz nie ma już tanich kredytów i to nie tylko samochodowych ale w ogóle nie mamy co liczyć na tak tanie kredyty, jak przed kryzysem. Mimo to ofert jest wiele i to ofert zróżnicowanych cenowo oraz warunkowo. To znaczy że wprawdzie tanie kredyty samochodowe już odeszły, to można znaleźć w ofercie bankowej tańsze i droższe kredyty oraz na lepszych i gorszych warunkach. Dlatego przed powzięciem decyzji o kredycie na zakup samochodu powinniśmy wszystko dokładnie przeliczyć i przemyśleć.

Zobacz, jakie kredyty samochodowe są obecnie najbardziej opłacalne

Jak wiadomo o kredyty samochodowe możemy starać się albo w bankach uniwersalnych albo samochodowych. I pamiętajmy że banki samochodowe to znaczy powiązane z producentami aut takimi jak chociażby toyota bank. Banki samochodowe maja różne oferty kredytowe w tym na przykład samochodowy kredyt balonowy. Jest to dość specyficzny kredyt ponieważ ostatnia rata kredytu może wynosić nawet 50 procent wartości kredytu, ale wówczas tylko od 50 procent wartości kredytu naliczana jest zdolność kredytowa. Tylko co z tego, ponieważ jeżeli kogoś stać jest na zapłacenie 50 procent za samochód to z pewnością musi mieć wystarczająco pieniędzy i z pewnością nie są to tanie kredyty samochodowe.

Tymczasem nie zapominajmy że istnieje coś takiego jak leasing samochodowy a po wejściu ustawy o leasingu konsumenckim o taka formę finansowania może się również starać zwykły konsument. Wprawdzie wówczas nie jesteśmy właścicielami samochodu, ale opłacając raty leasingowi i po wygaśnięciu umowy możemy podpisać nową i dalej jeździć nowym autem. Jeżeli kupujemy auto za kredyt samochodowy też nie jesteśmy jedynym właściciele ponieważ bank bierze auto w zastaw i jedynym właścicielem pozostajemy dopiero po spłaceniu kredytu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Artykuły powiązane

Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Z pewnością przeglądając oferty kredytów samochodowych natrafiłeś już na to pojęcie. Czym jest karencja w spłacie kredytu i czy zawsze warto z niej korzystać?

Kredyt bez zaświadczeń. Co powinieneś wiedzieć?

Jeśli szukasz lub szukałeś kredytu gotówkowego, z pewnością natknąłeś się nie raz na ofertę kredytu bez zaświadczeń. Na czym polega tego typu kredyt i dla kogo jest przeznaczony?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij