Czy to dobry czas na kredyt?

( 2 Głosów )
 
Utworzono: wtorek, 10, wrzesień 2013 15:55
Czy to dobry czas na kredyt

Starający się obecnie o kredyt na samochód nie ma już tak komfortowych warunków jak kiedyś, kiedy o jakikolwiek kredyt w banku było stosunkowo łatwo. Teraz banki nie są już tak chętne do udzielania kredytów i prowadzą dosyć rygorystyczną politykę kredytową.

Dzielnie w tym wspomaga banki Komisja Nadzoru Finansowego, która wprowadzając w życie kolejne rekomendacje kredytowe bynajmniej nie ułatwia życia ani starającym się o kredyty ani bankom, które najczęściej mają związane ręce i zmuszone są do przestrzegania przepisów wprowadzanych przez KNF. Poza tym pamiętajmy że kredyty są teraz drogie, a sytuacja finansowych naszych rodaków bynajmniej się nie poprawia. Banki maja więc dość rygorystyczne warunki kredytowania, kredyty są coraz droższe więc czy teraz warto w ogóle sięgać po kredyt na samochód?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie ponieważ jednych mimo kryzysu i trudnej sytuacji finansowej stać jest na kredyt samochodowy, a inni nawet nie myślą o takim kredycie ponieważ mają trudności z utrzymaniem rodzin. Jest to więc sytuacja indywidualna. Najlepiej przekonać się o tym obliczając koszt takiego kredytu i przeanalizować nasz budżet domowy.

Gdyby wierzyć rankingom kredytów samochodowych to najkorzystniejsze kredyty samochodowe maja w chwili obecnej banki internetowe grupy BRE czyli mBank oraz Multibank. Ale warto też sprawdzić oferty banków samochodowych które mogą być często nawet korzystniejsze. Pamiętajmy że większość banków pobiera też prowizje i banki z grupy BRE również. W zależności od wartości kredytu od 1 do 3 procent, natomiast na przykład za samochód nowy z grupy Volkswagen trzeba zapłacić prowizję w wysokości 5 procent. Czy zatem warto obecnie starać się o kredyt na samochód? Jak już na wstępie zaznaczyliśmy zależy to od sytuacji finansowej i rodzinnej starających się o takie kredyty. I jeszcze jedno, prawdopodobnie większość nie będzie wiedziała jak wyliczyć koszt kredytu i jak dopasować kredyt do sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

Najlepiej zwrócić się mimo wszystko do doradcy finansowego, ale jeżeli sami jesteśmy w stanie sobie poradzić to powinniśmy wziąć pod uwagę następujące czynniki: koszt kredytu, czy auto stanowi zastaw bankowy, powinniśmy porównać czy lepiej starać się o kredyt gotówkowy czy walutowy ale teraz najczęściej banki nie udzielają kredytów w obcych walutach i kredyt walutowy jest już droższym kredytem więc nie ma co się nawet o taki kredyt starać, no i ważny jest również okres kredytowania. Decyzja należy jednak do starających się o kredyty samochodowe.

Poza tym nie zapominajmy że zazwyczaj okres wakacji nie jest najkorzystniejszym okresem na zakup jakiegokolwiek auta, a więc nie tylko nowego ale i używanego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać kredyt samochodowy?

Przede wszystkim należy przedstawić dokument tożsamości oraz dokumenty dochodowe uzależnione od źródła uzyskiwania dochodów (w przypadku zastosowania procedury uproszczonej wystarczy oświadczenie o dochodach).

Odkupując od kogoś auto należy do wymaganych dokumentów dołączyć umowę sprzedaży pojazdu zawartą pomiędzy kupującym i sprzedającym. Dodatkowo (nie zawsze) potrzebne mogą być: wpis banku jako współwłaściciela pojazdu do dowodu rejestracyjnego oraz dokonanie cesji z polisy AutoCasco.

Czy mogę złożyć wniosek kredytowy, jeśli nie znam numeru VIN?

Numer VIN można podać po podjęciu decyzji kredytowej.

Artykuły powiązane

Kredyt - co powinno decydować o jego wyborze?

Kredyt na samochód oferuje prawie każdy bank. Jeden reklamuje swój produkt jako najtańszy, inny proponuje sfinansowanie kosztów ubezpieczeń, jeszcze inny przedstawia specjalną ofertę na zakup auta za granicą. W gąszczu ofert można się szybko zgubić. Jakie czynniki mają realny wpływ na spłacany przez nas kredyt?

Leasing konsumencki - wady i zalety

Leasing to coraz popularniejsza forma finansowania samochodu. Do niedawna mogły z niej korzystać tylko firmy, co było dla nich dużym ułatwieniem.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij