Czy to dobry czas na kredyt?

( 2 Głosów )
 
Utworzono: wtorek, 10, wrzesień 2013 15:55
Czy to dobry czas na kredyt

Starający się obecnie o kredyt na samochód nie ma już tak komfortowych warunków jak kiedyś, kiedy o jakikolwiek kredyt w banku było stosunkowo łatwo. Teraz banki nie są już tak chętne do udzielania kredytów i prowadzą dosyć rygorystyczną politykę kredytową.

Dzielnie w tym wspomaga banki Komisja Nadzoru Finansowego, która wprowadzając w życie kolejne rekomendacje kredytowe bynajmniej nie ułatwia życia ani starającym się o kredyty ani bankom, które najczęściej mają związane ręce i zmuszone są do przestrzegania przepisów wprowadzanych przez KNF. Poza tym pamiętajmy że kredyty są teraz drogie, a sytuacja finansowych naszych rodaków bynajmniej się nie poprawia. Banki maja więc dość rygorystyczne warunki kredytowania, kredyty są coraz droższe więc czy teraz warto w ogóle sięgać po kredyt na samochód?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie ponieważ jednych mimo kryzysu i trudnej sytuacji finansowej stać jest na kredyt samochodowy, a inni nawet nie myślą o takim kredycie ponieważ mają trudności z utrzymaniem rodzin. Jest to więc sytuacja indywidualna. Najlepiej przekonać się o tym obliczając koszt takiego kredytu i przeanalizować nasz budżet domowy.

Gdyby wierzyć rankingom kredytów samochodowych to najkorzystniejsze kredyty samochodowe maja w chwili obecnej banki internetowe grupy BRE czyli mBank oraz Multibank. Ale warto też sprawdzić oferty banków samochodowych które mogą być często nawet korzystniejsze. Pamiętajmy że większość banków pobiera też prowizje i banki z grupy BRE również. W zależności od wartości kredytu od 1 do 3 procent, natomiast na przykład za samochód nowy z grupy Volkswagen trzeba zapłacić prowizję w wysokości 5 procent. Czy zatem warto obecnie starać się o kredyt na samochód? Jak już na wstępie zaznaczyliśmy zależy to od sytuacji finansowej i rodzinnej starających się o takie kredyty. I jeszcze jedno, prawdopodobnie większość nie będzie wiedziała jak wyliczyć koszt kredytu i jak dopasować kredyt do sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

Najlepiej zwrócić się mimo wszystko do doradcy finansowego, ale jeżeli sami jesteśmy w stanie sobie poradzić to powinniśmy wziąć pod uwagę następujące czynniki: koszt kredytu, czy auto stanowi zastaw bankowy, powinniśmy porównać czy lepiej starać się o kredyt gotówkowy czy walutowy ale teraz najczęściej banki nie udzielają kredytów w obcych walutach i kredyt walutowy jest już droższym kredytem więc nie ma co się nawet o taki kredyt starać, no i ważny jest również okres kredytowania. Decyzja należy jednak do starających się o kredyty samochodowe.

Poza tym nie zapominajmy że zazwyczaj okres wakacji nie jest najkorzystniejszym okresem na zakup jakiegokolwiek auta, a więc nie tylko nowego ale i używanego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jakie są sposoby spłaty kredytu?

Raty kredytu pobierane są przez bank  automatycznie. Należy więc pamiętać, aby w danym terminie, ustalonym z bankiem zapewnić środki na rachunku przeznaczonym do spłaty kredytu.

Można wybrać jeden z dwóch sposobów spłaty rat kredytu:

  • równe raty w całym okresie kredytowania,
  • raty malejące wraz z upływem okresu kredytowania.

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Artykuły powiązane

Nie trzeba kupować, żeby jeździć - leasing konsumencki

Mimo trudności związanych z kryzysem rynek motoryzacyjny stale rozwija się i może trochę mniej kupujemy samochodów, ale nie oznacza to, że całkowicie zrezygnowaliśmy z zakupu aut.

Samochody dostawcze używane - nie dać się oszukać

Z informacji, jakie docierają do nas z rynku samochodowego wynika, że w bieżącym roku spadło zapotrzebowanie na samochody używane.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij