Czy to dobry czas na kredyt?

( 2 Głosów )
 
Utworzono: wtorek, 10, wrzesień 2013 15:55
Czy to dobry czas na kredyt

Starający się obecnie o kredyt na samochód nie ma już tak komfortowych warunków jak kiedyś, kiedy o jakikolwiek kredyt w banku było stosunkowo łatwo. Teraz banki nie są już tak chętne do udzielania kredytów i prowadzą dosyć rygorystyczną politykę kredytową.

Dzielnie w tym wspomaga banki Komisja Nadzoru Finansowego, która wprowadzając w życie kolejne rekomendacje kredytowe bynajmniej nie ułatwia życia ani starającym się o kredyty ani bankom, które najczęściej mają związane ręce i zmuszone są do przestrzegania przepisów wprowadzanych przez KNF. Poza tym pamiętajmy że kredyty są teraz drogie, a sytuacja finansowych naszych rodaków bynajmniej się nie poprawia. Banki maja więc dość rygorystyczne warunki kredytowania, kredyty są coraz droższe więc czy teraz warto w ogóle sięgać po kredyt na samochód?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie ponieważ jednych mimo kryzysu i trudnej sytuacji finansowej stać jest na kredyt samochodowy, a inni nawet nie myślą o takim kredycie ponieważ mają trudności z utrzymaniem rodzin. Jest to więc sytuacja indywidualna. Najlepiej przekonać się o tym obliczając koszt takiego kredytu i przeanalizować nasz budżet domowy.

Gdyby wierzyć rankingom kredytów samochodowych to najkorzystniejsze kredyty samochodowe maja w chwili obecnej banki internetowe grupy BRE czyli mBank oraz Multibank. Ale warto też sprawdzić oferty banków samochodowych które mogą być często nawet korzystniejsze. Pamiętajmy że większość banków pobiera też prowizje i banki z grupy BRE również. W zależności od wartości kredytu od 1 do 3 procent, natomiast na przykład za samochód nowy z grupy Volkswagen trzeba zapłacić prowizję w wysokości 5 procent. Czy zatem warto obecnie starać się o kredyt na samochód? Jak już na wstępie zaznaczyliśmy zależy to od sytuacji finansowej i rodzinnej starających się o takie kredyty. I jeszcze jedno, prawdopodobnie większość nie będzie wiedziała jak wyliczyć koszt kredytu i jak dopasować kredyt do sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

Najlepiej zwrócić się mimo wszystko do doradcy finansowego, ale jeżeli sami jesteśmy w stanie sobie poradzić to powinniśmy wziąć pod uwagę następujące czynniki: koszt kredytu, czy auto stanowi zastaw bankowy, powinniśmy porównać czy lepiej starać się o kredyt gotówkowy czy walutowy ale teraz najczęściej banki nie udzielają kredytów w obcych walutach i kredyt walutowy jest już droższym kredytem więc nie ma co się nawet o taki kredyt starać, no i ważny jest również okres kredytowania. Decyzja należy jednak do starających się o kredyty samochodowe.

Poza tym nie zapominajmy że zazwyczaj okres wakacji nie jest najkorzystniejszym okresem na zakup jakiegokolwiek auta, a więc nie tylko nowego ale i używanego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij