Czy to dobry czas na kredyt?

( 2 Głosów )
 
Utworzono: wtorek, 10, wrzesień 2013 15:55
Czy to dobry czas na kredyt

Starający się obecnie o kredyt na samochód nie ma już tak komfortowych warunków jak kiedyś, kiedy o jakikolwiek kredyt w banku było stosunkowo łatwo. Teraz banki nie są już tak chętne do udzielania kredytów i prowadzą dosyć rygorystyczną politykę kredytową.

Dzielnie w tym wspomaga banki Komisja Nadzoru Finansowego, która wprowadzając w życie kolejne rekomendacje kredytowe bynajmniej nie ułatwia życia ani starającym się o kredyty ani bankom, które najczęściej mają związane ręce i zmuszone są do przestrzegania przepisów wprowadzanych przez KNF. Poza tym pamiętajmy że kredyty są teraz drogie, a sytuacja finansowych naszych rodaków bynajmniej się nie poprawia. Banki maja więc dość rygorystyczne warunki kredytowania, kredyty są coraz droższe więc czy teraz warto w ogóle sięgać po kredyt na samochód?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie ponieważ jednych mimo kryzysu i trudnej sytuacji finansowej stać jest na kredyt samochodowy, a inni nawet nie myślą o takim kredycie ponieważ mają trudności z utrzymaniem rodzin. Jest to więc sytuacja indywidualna. Najlepiej przekonać się o tym obliczając koszt takiego kredytu i przeanalizować nasz budżet domowy.

Gdyby wierzyć rankingom kredytów samochodowych to najkorzystniejsze kredyty samochodowe maja w chwili obecnej banki internetowe grupy BRE czyli mBank oraz Multibank. Ale warto też sprawdzić oferty banków samochodowych które mogą być często nawet korzystniejsze. Pamiętajmy że większość banków pobiera też prowizje i banki z grupy BRE również. W zależności od wartości kredytu od 1 do 3 procent, natomiast na przykład za samochód nowy z grupy Volkswagen trzeba zapłacić prowizję w wysokości 5 procent. Czy zatem warto obecnie starać się o kredyt na samochód? Jak już na wstępie zaznaczyliśmy zależy to od sytuacji finansowej i rodzinnej starających się o takie kredyty. I jeszcze jedno, prawdopodobnie większość nie będzie wiedziała jak wyliczyć koszt kredytu i jak dopasować kredyt do sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

Najlepiej zwrócić się mimo wszystko do doradcy finansowego, ale jeżeli sami jesteśmy w stanie sobie poradzić to powinniśmy wziąć pod uwagę następujące czynniki: koszt kredytu, czy auto stanowi zastaw bankowy, powinniśmy porównać czy lepiej starać się o kredyt gotówkowy czy walutowy ale teraz najczęściej banki nie udzielają kredytów w obcych walutach i kredyt walutowy jest już droższym kredytem więc nie ma co się nawet o taki kredyt starać, no i ważny jest również okres kredytowania. Decyzja należy jednak do starających się o kredyty samochodowe.

Poza tym nie zapominajmy że zazwyczaj okres wakacji nie jest najkorzystniejszym okresem na zakup jakiegokolwiek auta, a więc nie tylko nowego ale i używanego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Jakie mogą być formy zabezpieczenia kredytu samochodowego?

Zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest sam kredytowany pojazd. Formy zabezpieczenia kredytu to między innymi zastaw, przewłaszczenie czy depozyt karty pojazdu.

 

Auto.TV

Zobacz film: Zabezpieczenia kredytów samochodowych

 

Dodatkowo każdy bank udzielając kredytu samochodowego wymaga wykupienia polisy Autocasco (oprócz i tak wymaganej przez prawo polisy OC).

Artykuły powiązane

Jak sfinansować zakup samochodu?

Potrzebujesz kupić samochód, a brakuje Ci oszczędności na ten cel? Podpowiadamy, w jaki sposób w takiej sytuacji możesz sfinansować kupno auta.

Jak sprawdzić czy samochód brał udział w wypadku?

Niemalże w każdy ogłoszeniu sprzedającego samochód pojawia się hasło: "auto bezwypadkowe". I niemalże zawsze jest to bardzo naciągana prawda. Jak sprawdzić, czy samochód rzeczywiście nie uczestniczył w wypadku?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij