Wynajem aut coraz popularniejszy

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 28, maj 2013 04:52
Wynajem aut coraz popularniejszy

Getin Noble Bank, dotychczas oferujący głównie kredyty samochodowe i leasing, zamierza poszerzyć swoje usługi o wynajem flot samochodowych.

W wypowiedzi dla Agencji Informacyjnej Newseria prezes zarządu Getin Noble Bank SA., Krzysztof Rosiński, stwierdził, że długoterminowy wynajem samochodów dla dużych firm świetnie wpisze się w profil działalności firmy i będzie produktem spinającym między leasingiem i kredytami.

Z roku na rok zwiększa się liczba firm, które korzystają z wynajmu samochodów. W Europie Zachodniej z opcji tej korzysta już około 70 proc. firm. Dla większości z nich wynajem samochodów jest po prostu tańszy, a także bardziej elastyczny. Z rozwiązania tego korzystają jednak w większości duże firmy korporacyjne, które potrzebują dużej floty samochodowej. Dla nich opłacalny jest wynajem długoterminowy.

Atrakcyjne oprocentowanie - Minimum niezbędnych formalności - Szybka decyzja kredytowa

Mniejszym firmom, potrzebującym około 15 - 20 samochodów poleca się jednak wynajem średnioterminowy, tańszy niż dzienny, a bardziej elastyczny niż długoterminowy. Umowy zazwyczaj są podpisywane na rok z możliwością ich przedłużenia. W porównaniu do leasingu operacyjnego nie wnosimy tutaj żadnych opłat wstępnych, a miesięczna rata zawiera w sobie również koszty serwisu samochodowego. Dla firm jest to więc duża oszczędność.

Warto też podkreślić plusy wynajmu floty dla firmy w porównaniu do kredytów samochodowych. Przede wszystkim kredyty samochodowe znacznie obciążają historię kredytową firm, co może znacznie przyczynić się do problemów z pozyskaniem środków finansowych na inwestycje. Bank bowiem analizując sytuację firm, sprawdza również jej zadłużenia. Ich zbyt duża liczba może negatywnie wpłynąć na decyzję o przyznaniu kredytu.

Porównaj kredyty samochodowe! Sprawdź kalkulator kredytowy >>

Pozytywem dla firm wynajmującej samochody jest również fakt przewidywalności opłat. Wynajem to stałe miesięczne opłaty co pozwala na swobodne rozplanowanie budżetu firmy i pozwala jej na zachowanie płynności finansowej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij