Wynajem aut coraz popularniejszy

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 28, maj 2013 04:52
Wynajem aut coraz popularniejszy

Getin Noble Bank, dotychczas oferujący głównie kredyty samochodowe i leasing, zamierza poszerzyć swoje usługi o wynajem flot samochodowych.

W wypowiedzi dla Agencji Informacyjnej Newseria prezes zarządu Getin Noble Bank SA., Krzysztof Rosiński, stwierdził, że długoterminowy wynajem samochodów dla dużych firm świetnie wpisze się w profil działalności firmy i będzie produktem spinającym między leasingiem i kredytami.

Z roku na rok zwiększa się liczba firm, które korzystają z wynajmu samochodów. W Europie Zachodniej z opcji tej korzysta już około 70 proc. firm. Dla większości z nich wynajem samochodów jest po prostu tańszy, a także bardziej elastyczny. Z rozwiązania tego korzystają jednak w większości duże firmy korporacyjne, które potrzebują dużej floty samochodowej. Dla nich opłacalny jest wynajem długoterminowy.

Atrakcyjne oprocentowanie - Minimum niezbędnych formalności - Szybka decyzja kredytowa

Mniejszym firmom, potrzebującym około 15 - 20 samochodów poleca się jednak wynajem średnioterminowy, tańszy niż dzienny, a bardziej elastyczny niż długoterminowy. Umowy zazwyczaj są podpisywane na rok z możliwością ich przedłużenia. W porównaniu do leasingu operacyjnego nie wnosimy tutaj żadnych opłat wstępnych, a miesięczna rata zawiera w sobie również koszty serwisu samochodowego. Dla firm jest to więc duża oszczędność.

Warto też podkreślić plusy wynajmu floty dla firmy w porównaniu do kredytów samochodowych. Przede wszystkim kredyty samochodowe znacznie obciążają historię kredytową firm, co może znacznie przyczynić się do problemów z pozyskaniem środków finansowych na inwestycje. Bank bowiem analizując sytuację firm, sprawdza również jej zadłużenia. Ich zbyt duża liczba może negatywnie wpłynąć na decyzję o przyznaniu kredytu.

Porównaj kredyty samochodowe! Sprawdź kalkulator kredytowy >>

Pozytywem dla firm wynajmującej samochody jest również fakt przewidywalności opłat. Wynajem to stałe miesięczne opłaty co pozwala na swobodne rozplanowanie budżetu firmy i pozwala jej na zachowanie płynności finansowej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Jakie mogą być formy zabezpieczenia kredytu samochodowego?

Zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest sam kredytowany pojazd. Formy zabezpieczenia kredytu to między innymi zastaw, przewłaszczenie czy depozyt karty pojazdu.

 

Auto.TV

Zobacz film: Zabezpieczenia kredytów samochodowych

 

Dodatkowo każdy bank udzielając kredytu samochodowego wymaga wykupienia polisy Autocasco (oprócz i tak wymaganej przez prawo polisy OC).

Artykuły powiązane

Jak sfinansować zakup samochodu?

Potrzebujesz kupić samochód, a brakuje Ci oszczędności na ten cel? Podpowiadamy, w jaki sposób w takiej sytuacji możesz sfinansować kupno auta.

Jak sprawdzić czy samochód brał udział w wypadku?

Niemalże w każdy ogłoszeniu sprzedającego samochód pojawia się hasło: "auto bezwypadkowe". I niemalże zawsze jest to bardzo naciągana prawda. Jak sprawdzić, czy samochód rzeczywiście nie uczestniczył w wypadku?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij