Auto dla firmy: kredyt, leasing czy wynajem?

( 1 Głos )
 
Utworzono: środa, 29, maj 2013 11:52
Auto dla firmy: kredyt, leasing czy wynajem?

Każda firma potrzebuje samochodu, jednak nie każdą na niego stać. Jakie możliwości mają wówczas firmy? Przeczytaj, z jakich najczęściej korzystają i jakie są ich wady i zalety. Wciąż najbardziej popularną formą zaopatrzenia firmy w flotę samochodową jest ich leasing.

Główny powód to fakt, że leasing nie jest odnotowywany jako zadłużenie firmy, nie obciąża jego konta kredytowego. Firma zatem wobec banków jest "czysta", niezadłużona, można zatem udzielić jest kredytu, czy to inwestycyjnego czy na bieżącą działalność. Dlatego ten sposób finansowania auta dla firmy jest polecany zwłaszcza dla nowych firm, stawiających swoje pierwsze kroki na rynku.

Leasing jest też szybszą formą uzyskania auta niż kredyt samochodowy. Nie ma tu bowiem procesu badania, czy firma posiada zdolność kredytową, jest wypłacalna itp. Również zarejestrowanie auta czy jego ubezpieczenie leży po stronie leasingodawcy. Należy jednak pamiętać, że w przypadku leasingu właścicielem jest ten, kto go udziela.

Druga opcja sfinansowania auta do firmy to wspomniany już kredyt samochodowy. Jeśli firma go zaciągnie staje się właścicielem pojazdu, a co za tym idzie może go sprzedać i kupić następny samochód jeszcze w trakcie spłacania rat kredytowych.

Kredyt samochodowy online w 15 minut >>

Kredyt samochodowy może zaciągnąć na dowolną kwotę i może nim sfinansować dowolne auto - z salonu, komisu czy od poprzedniego właściciela. Kredyty dla firm wiążą się jednak z długą procedurą ich przyznawania, ocena zdolność kredytowej, sprawdzeniem dotychczasowej historii kredytowej itp. To często powoduje, że firmy decydują się na leasing.

Szacuje się jednak, że w tym roku rynek leasingu samochodowego dla firm nie wzrośnie, bowiem coraz częściej polskie firmy wybierają długoterminowy wynajem samochodów. W tej opcji wydatki bowiem ograniczają się do administrowania samochodem. Zazwyczaj też - im więcej pojazdów wynajmuje firma, tym koszt wynajmu każdego z nich jest mniejszy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij