Lepsze czasy dla rynku motoryzacyjnego?

( 2 Głosów )
 
Utworzono: czwartek, 23, maj 2013 21:46
Lepsze czasy dla rynku motoryzacyjnego?

Zdaniem wicepremiera Janusza Piechocińskiego na polskim rynku motoryzacyjnym widać ożywienie, które ma być zapowiedzią lepszego. Jak stwierdził wiceminister: "Idą lepsze czasy".

Stwierdzenie to jest odpowiedzią na zmiany w fabryce fiata w Tychach. Zakład po zwolnieniu 1450 osób z powrotem zatrudnił na 2 miesiące 150 z nich. Zamówień na samochody jest tak dużo, ze firma ma pracować nawet w soboty. Wcześniej zdarzało się to, ale tylko w czasach wzmożonego popytu. Z tego powodu dochodziło nawet do protestów przeciwko rozpoczynaniu zmiany w niedzielne wieczory. Jednakże później, gdy liczba zamówień malała, a praca w soboty ustała, zarobki pracowników zaczęły drastycznie maleć, bowiem praca w weekendy jest podwójnie płatna.

Kredyt na samochód nowy - Minimum niezbędnych formalności >>

Na początku tego roku firma zwolniła znaczną część swojej załogi. Przeszła również na dwuzmianowy tryb pracy zamiast dotychczasowych trzech zmian. Obecnie jest tam zatrudnianych ok. 3,5 tys. osób. Tyski zakład na chwilę obecną produkuje fiata 500, abarth, lancie ypsilon oraz na zlecenie koncernu Forda - ford ka.

Starzy pracownicy podpisali na razie umowy na 2 miesiące, nie wiadomo, czy zostaną im one przedłużone. Nie wiadomo też, na ile praca w soboty będzie konieczna. Wzmożony obecnie popyt na produkcję aut to wynik zamówień zza granicy. Tyski fiat podjął decyzję o ponownym zaangażowaniu pracowników ze względu na obawy, czy pomniejszona załoga zdąży sprostać zadaniu i dotrzymać terminów zleceń.

Porównaj kredyty samochodowe! Sprawdź kalkulator kredytowy >>

Czy niespodziewany wzrost liczby zamówień jest zapowiedzią lepszej kondycji rynku motoryzacyjnego? Trudno powiedzieć. Sprzedaż samochodów w Polsce drastycznie spada. Na kupno samochodu decyduje się coraz mniejsza liczba Polaków. Co więcej - nie kupujemy ani aut nowych ani używanych. Spadki mamy rzędu kilkunastu procent w porównaniu do ubiegłego roku. Nic nie pomogły typowe dla pierwszego kwartału roku wyprzedaże roczników. Być może właśnie jedynie zagraniczne zamówienia mają szanse uratować sytuację.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu z zagranicy?

Tak.

Taki kredyt mają w swoich ofertach np. Santander Consumer Bank, Getin Bank czy też Alior Bank. Nie znam jednak dokładnych procedur przyznania kredytu na takie auto. Wymagana jest na pewno wycena aut, dla ustalenia jego wartości rynkowej w celu wyliczenia wymaganej kwoty kredytu.

Jakie dokumenty są wymagane przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Do podpisania umowy o kredyt samochodowy potrzebne są:

  • dowód osobisty,
  • umowa kupna/sprzedaży pojazdu bądź faktura,
  • dokumenty potwierdzające uzyskiwanie stałych dochodów.

Artykuły powiązane

Dla starających się o auto kredyt

Wakacje, letnie wyjazdy, urlopy - wszystko to sprawia, że coraz częściej myślimy o kupnie samochodu bądź jego zmianie na lepszy.

Co z samochodami Amber Gold?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła 112 samochodów należących do firmy Amber Gold. Kto będzie nimi dysponował i co dalej z tymi samochodami?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij