Warunki otrzymania kredytu samochodowego

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 30, kwiecień 2013 02:58
Warunki otrzymania kredytu samochodowego

Niskie oprocentowanie i niskie opłaty dodatkowe to dwa podstawowe czynniki świadczące o atrakcyjności kredytu na samochód. A ponieważ kredyty samochodowe znajdują się w ofercie prawie każdego banku, konkurencyjność na tym rynku jest duża i przy odrobinie cierpliwości można znaleźć naprawdę dobre propozycje.

Jednak czy każdy bank zawsze i każdemu udzieli kredytu na sfinansowanie auta? Jakie są warunki otrzymania kredytu samochodowego i kiedy bank na pewno go nie udzieli?

Polityka każdego banku w zakresie przyznawania kredytów może się trochę różnić między sobą, jednak jednego można być pewnym - tylko osoba, która posiada odpowiednią zdolność kredytową otrzyma kredyt. Jeśli nie posiadasz wystarczającej zdolności kredytowej na taką kwotę, na jaką chcesz zaciągnąć kredyt, bank może zaproponować Ci udzielenie go w kwocie niższej, co oznacza że albo będziesz musiał sam sfinansować brakującą część bądź zadowolić się autem tańszym. Swoją zdolność możesz obliczyć sam dzięki dostępnym w internecie kalkulatorom zdolności kredytowej. Ich wyniki to szacunkowa ocena zdolności kredytobiorcy, jednak zanim udasz się do konkretnego banku absolutnie wystarczy.

Bank będzie wymagał udokumentowania Twoich przychodów, a zatem muszą być to dochody legalne i potwierdzone. Najczęściej bank sam przygotowuje odpowiedni formularz do wypełnienia przez zakład pracy. Zazwyczaj banki wymagają od przyszłego kredytobiorcy okazania dwóch dokumentów tożsamości, bądź więc przygotowany i na to.

Bank może również sprawdzić Twoją historię kredytową w BIK. Jest to informacja o zaciągniętych przez Ciebie wszelkich pożyczkach i kredytach, a także o sposobie ich spłacania. Jeśli wywiązujesz się z tego sumiennie, będzie to świadczyło na Twoją korzyść.

Kredyty samochodowe są o tyle specyficzne, że są one przeznaczone na ściśle, z góry określony, cel, a zatem bank może mieć również pewne wymagania co do tego celu kredytowania. Możesz na przykład nie dostać kredytu na wybrane auto, bo jest ono za stare, sprowadzone z zagranicy itp. Jednak są to uwarunkowania określane przez sam bank, inne w każdym banku. Warto więc zapytać o nie wcześniej, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij