Kiedy bank odmówi kredytu na samochód?

( 1 Głos )
 
Utworzono: poniedziałek, 15, kwiecień 2013 05:02

Istnieje kilka możliwości sfinansowania zakupu samochodu. Możemy tu wymienić: pożyczkę gotówkową lub hipoteczną, a także kredyt balonowy. Zdecydowanie jednak najpopularniejszym sposobem na własne auto, gdy nie posiadamy na nie gotówki, jest kredyt samochodowy.

Jednak są przypadki, gdy bank nie będzie chciał skredytować auta, które sobie wybraliśmy. Należy być jednak świadomym pewnych ograniczeń, które mogą wynikną przy kupowaniu auta na kredyt. Przede wszystkim bank może narzucić klientowi pewne warunki, które ma spełniać samochód, na który bank ma wyłożyć pieniądze.

Niektóre banki bowiem w ogóle nie dają kredytów na samochody używane, inne zaś stawiają ograniczenia co do maksymalnego wieku samochodu. Często samochód nie może mieć więcej niż 7 lat. Wiele banków w przypadku samochodu używanego stosuje zasadę, że suma okresu spłaty auta i jego wiek nie mogą przekroczyć 12 lat. A okres spłaty z kolei powinien być ważny dla każdego kredytobiorcy ze względu na to, że ma on wpływ na wysokość miesięcznej raty. Im okres spłaty jest dłuższy, tym rata niższa.

Jeśli zaś zdecydujemy się na auto nowe, to może się okazać, że nie mamy na nie odpowiedniej zdolności kredytowej. I tu przechodzimy do sytuacji, którą również należy wziąć pod uwagę, czyli gdy bank odmówi nam kredytu. Najczęstszymi przyczynami odmowy przyznania kredytu jest brak odpowiedniej zdolności kredytowej lub niekorzystna historia kredytowa. Co można zrobić jeśli taki właśnie usłyszymy takie właśnie powody w banku?

Porównaj kredyty samochodowe! Wybierz najkorzystniej dla siebie >>

Zdolność kredytową można próbować poprawić, przede wszystkim spłacają dotychczasowo zaciągnięte pożyczki i kredyty, a nawet likwidując karty kredytowe. Wówczas nasza zdolność kredytowa wzrośnie. Zaciągnięte zadłużenia są bowiem odnotowywane w Biurze Informacji Kredytowej, do którego to zwraca się bank, gdy zastanawia się nad podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu danej osobie. Jeśli więc osoba, która złożyła wniosek o kredyt samochodowy posiada dużo zaciągniętych pożyczek, a ponad to spłaca je nieterminowo i nieregularnie, działa to zdecydowanie na niekorzyść dla niej.

Pamiętać jednak należy, że każdy bank trochę inaczej podchodzi do tych kwestii, to, co będzie dla jednego priorytetem, dla drugiego już nim być nie musi. Warto więc pytać o możliwości przyznania kredytów w kilku bankach.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Od czego zależą rata i oprocentowanie kredytu samochodowego?

Wysokość raty i oprocentowania kredytu samochodowego zależą od kilku czynników. Należą do nich:

  • wiek pojazdu, 
  • formy zabezpieczenia spłaty kredytu,
  • wysokość wkładu własnego,
  • okresu kredytowania.

Czy można zawiesić spłatę rat kredytu samochodowego?

Nie spotkałem się z takimi ofertami.

Artykuły powiązane

Kupujemy auto używane

Kupno używanego auta to niełatwa sprawa, nawet dla kogoś, kto zna się na samochodach. Często bowiem zdarza, że zostaliśmy oszukani, a auto to po prostu odpicowany złom.

Umowa leasingowa. Na co zwrócić uwagę?

Leasing samochodu to popularny sposób na jego sfinansowanie. Jednak istotna różnica między kredytem samochodowym a leasingiem polega na tym, że w przypadku leasingu nie nabywamy auta na własność. Na czym polega umowa leasingu i dla kogo leasing samochodu będzie korzystny?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij