Nowe auto na wiosnę

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 23, kwiecień 2013 04:20
Nowe auto na wiosnę

Według informacji podanych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar rok 2012 zakończył się wzrostem sprzedaży kredytów samochodowych. Ostatni kwartał zeszłego roku był najlepszy kwartałem pod względem sprzedaży w całym zeszłym roku - udzielono w nim ponad 15 tys. kredytów na samochód.

Sezon na wakacyjne wypady i urlopowe wyjazdy zaraz się zacznie. Jest to również ostatni moment na korzystny zakup auta z wyprzedaży roczników, ponieważ dla klientów indywidualnych wyprzedaże będą się juz kończyć, a zaczną się promocje dla firm. Dla wielu z nas kredyt, którym możemy sfinansować samochód, to jedyna opcja na jego posiadanie.

Jednak sposobów na sfinansowanie auta w przypadku, gdy oczywiście nie posiadamy gotówki, jest więcej. Należą do nich: kredyty samochodowe, pożyczki hipoteczne czy kredyty balonowe. Jednak, jak pokazują raporty, Polacy najchętniej sięgają właśnie po kredyt samochodowy. Nic w tym dziwnego, kredyt samochodowy ma najwięcej zalet spośród wymienionych dróg sfinansowania auta.

Przede wszystkim jest on najtańszą opcją wśród wymienionych, gdyż jest on najniżej oprocentowany. Ma najniższe RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, a więc ten parametr, który uwzględnia wszystkie koszty kredytu. Banki mogą sobie pozwolić na niższe RRSO w przypadku kredytów samochodowych, bowiem mają tu solidne zabezpieczenie w postaci samego kredytowanego pojazdu. W przypadku kredytów gotówkowych takiego zabezpieczenia nie ma, a to wpływa na znaczne podwyższenie oprocentowania kredytów.

Porównaj kredyty samochodowe. Wybierz najlepszy dla siebie.

Na popularność kredytów samochodowych ma również duży wpływ liczba banków ich udzielających, a jest ich obecnie naprawdę wiele, w związku z tym musza prześcigać się ze swoimi ofertami. A na tym, na szczęście, najczęściej zyskuje klient. Podstawa to dobre porównanie ich oferty, a w tym pomoże nam kalkulator kredytu samochodowego zamieszczony na naszej stronie.

Komentarze  

0 #1 Gość 2013-04-25 14:45
ja sprzedaję auto na wiosne, wtedy przesiadam się na rower - kumacie to ?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jak długo trwa okres spłaty kredytu samochodowego?

Okres spłaty kredytu samochodowego zależy od oferty banku. Maksymalny okres może się wahać od 96 do 120 miesięcy.

Czy można zawiesić spłatę rat kredytu samochodowego?

Nie spotkałem się z takimi ofertami.

Artykuły powiązane

Nagrody za bezszkodową jazdę

Rynek samochodowy powoli otrząsa się z marazmu. Zaczynamy kupować coraz więcej aut i częściej niż na początku roku sięgamy po kredyty samochodowe.

Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Z pewnością przeglądając oferty kredytów samochodowych natrafiłeś już na to pojęcie. Czym jest karencja w spłacie kredytu i czy zawsze warto z niej korzystać?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij