Nowe auto na wiosnę

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 23, kwiecień 2013 04:20
Nowe auto na wiosnę

Według informacji podanych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar rok 2012 zakończył się wzrostem sprzedaży kredytów samochodowych. Ostatni kwartał zeszłego roku był najlepszy kwartałem pod względem sprzedaży w całym zeszłym roku - udzielono w nim ponad 15 tys. kredytów na samochód.

Sezon na wakacyjne wypady i urlopowe wyjazdy zaraz się zacznie. Jest to również ostatni moment na korzystny zakup auta z wyprzedaży roczników, ponieważ dla klientów indywidualnych wyprzedaże będą się juz kończyć, a zaczną się promocje dla firm. Dla wielu z nas kredyt, którym możemy sfinansować samochód, to jedyna opcja na jego posiadanie.

Jednak sposobów na sfinansowanie auta w przypadku, gdy oczywiście nie posiadamy gotówki, jest więcej. Należą do nich: kredyty samochodowe, pożyczki hipoteczne czy kredyty balonowe. Jednak, jak pokazują raporty, Polacy najchętniej sięgają właśnie po kredyt samochodowy. Nic w tym dziwnego, kredyt samochodowy ma najwięcej zalet spośród wymienionych dróg sfinansowania auta.

Przede wszystkim jest on najtańszą opcją wśród wymienionych, gdyż jest on najniżej oprocentowany. Ma najniższe RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, a więc ten parametr, który uwzględnia wszystkie koszty kredytu. Banki mogą sobie pozwolić na niższe RRSO w przypadku kredytów samochodowych, bowiem mają tu solidne zabezpieczenie w postaci samego kredytowanego pojazdu. W przypadku kredytów gotówkowych takiego zabezpieczenia nie ma, a to wpływa na znaczne podwyższenie oprocentowania kredytów.

Porównaj kredyty samochodowe. Wybierz najlepszy dla siebie.

Na popularność kredytów samochodowych ma również duży wpływ liczba banków ich udzielających, a jest ich obecnie naprawdę wiele, w związku z tym musza prześcigać się ze swoimi ofertami. A na tym, na szczęście, najczęściej zyskuje klient. Podstawa to dobre porównanie ich oferty, a w tym pomoże nam kalkulator kredytu samochodowego zamieszczony na naszej stronie.

Komentarze  

0 #1 Gość 2013-04-25 14:45
ja sprzedaję auto na wiosne, wtedy przesiadam się na rower - kumacie to ?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać kredyt samochodowy?

Przede wszystkim należy przedstawić dokument tożsamości oraz dokumenty dochodowe uzależnione od źródła uzyskiwania dochodów (w przypadku zastosowania procedury uproszczonej wystarczy oświadczenie o dochodach).

Odkupując od kogoś auto należy do wymaganych dokumentów dołączyć umowę sprzedaży pojazdu zawartą pomiędzy kupującym i sprzedającym. Dodatkowo (nie zawsze) potrzebne mogą być: wpis banku jako współwłaściciela pojazdu do dowodu rejestracyjnego oraz dokonanie cesji z polisy AutoCasco.

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Artykuły powiązane

Co składa się na kredyt samochodowy?

Motoryzacyjne marzenia odnośnie posiadania własnego auta ma każdy człowiek, który chce prowadzić aktywny tryb życia. Coraz więcej osób czuje potrzebę swobody i niezależności, które daje własne auto. Jeżeli bardzo zależy Ci na posiadaniu samochodu i możesz pochwalić się stałym zatrudnieniem to z powodzeniem możesz wnioskować o bankowy kredyt.

Pod koniec listopada e-myto do poprawki

Skargi firm przewozowych na e-myto w końcu zostaną wysłuchane. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej poinformowało, że pod koniec listopada przedstawi swoje ustalenia w kwestii koniecznych zmian w elektronicznym systemie poboru opłat drogowych.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij