Korzystny kredyt samochodowy, czyli jaki?

( 1 Głos )
 
Utworzono: czwartek, 04, kwiecień 2013 05:42
Korzystny kredyt samochodowy, czyli jaki?

Podczas, gdy liczba zaciąganych w Polsce kredytów hipotecznych spada, kredyty samochodowe wciąż cieszą się dużą popularnością. W ubiegłym roku ich liczba wzrosła.

Kredyt samochodowy to najlepszy sposób na sfinansowanie auta zarówno nowego, jak i używanego. Dostępny jest on w ofercie niemalże każdego banku w Polsce. Udzielają go zarówno banki uniwersalne, jak banki specjalizujące się tylko w autokredytach, powiązane z koncernami samochodowymi. Mnogość banków powoduje mnogość ofert.

Jak porównywać kredyty samochodowe?

Przede wszystkim kredyt samochodowy powinien być jak najtańszy, a jego ogólne koszty jak najniższe. Stałym zobowiązaniem po podpisaniu umowy o kredyt jest spłacana co miesiąc rata. Powinniśmy tak wybrać kredyt, aby była ona jak najniższa. Wysokość raty kredytu zależy od wysokość jego oprocentowania.

Dlatego głównym parametrem, pod względem którym powinniśmy przeglądać kredyty samochodowe jest właśnie oprocentowanie kredytu. W ofertach autokredytów spotkać można dwa rodzaje oprocentowania - nominalne i rzeczywiste. Jak jest różnica?

Oprocentowanie nominalne to oprocentowanie, które pokazuje nam jedynie oprocentowanie kapitału. Natomiast oprocentowanie rzeczywiste, czyli tzw. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), to takie, które wykazuje wszystkie koszty kredytu samochodowego. Na kredyt samochodowy składa się bowiem nie tylko jego oprocentowanie, a więc rata kredytu, ale również i dodatkowe koszty, takie jak: opłata przygotowawcza, prowizja za udzielenie kredytu czy jego ubezpieczenie.

Kredyt Automoto + Pakiet MultiBezpieczny w MultiBanku - SPRAWDŹ TERAZ!

Nie wszystkie te koszty muszą występować w ofertach kredytów samochodowych. Często banki wprowadzają na rynek promocje kredytowe, które proponują brak opłaty przygotowawczej czy zerową prowizję. Warto więc porównać jak największą liczbę ofert kredytowych – tylko wówczas bowiem możemy znaleźć tą najkorzystniejszą dla nas.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij