Koszty kredytu samochodowego

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 19, marzec 2013 07:48
Koszty kredytu samochodowego

Ostatnie obniżki stóp procentowych pozytywnie wpływają na rynek kredytów samochodowych. Pierwsze banki już ruszyły z nową ofert kredytów na auto z obniżonym oprocentowaniem. Na co możemy liczyć i jak porównywać oferty?

Dla wielu osób kredyt to jedyny sposób na spełnienie marzenia o własnym aucie. Ponieważ będziemy go spłacać jakiś czas, warto więc postarać się, aby jego koszty były jak najmniejsze, a spłata rat kredytowych nie obciążała zbytnio domowego budżetu.

Porównując oferty kredytów samochodowych przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na oprocentowanie kredytu. To ono bowiem zadecyduje o tym, jaką kwotę ostatecznie będziemy musieli bankowi zwrócić. Również oprocentowanie kredytu będzie kształtowało ratę, którą będziemy co miesiąc spłacać. Im jest ono niższe, tym korzystniej dla kredytobiorcy.

Jednak oprocentowanie to nie jedyny związany z kredytem koszt, który przyjdzie nam zapłacić. Banki bowiem za udzielenie kredytu pobierają również prowizję, zazwyczaj w wysokości kilku procent. Warto więc i na ten parametr zwracać uwagę. Często bowiem okazuje się, że oferta z wyjątkowo niskim oprocentowaniem ma wyjątkowo wysoką prowizję.

Samochód używany z grupy Volkswagen - Sprawdź teraz!

Do kosztów kredytu samochodowe często dochodzą również wszelkiego rodzaju ubezpieczenia, jak na przykład ubezpieczenie od utraty pracy. Przy kredycie samochodowym obowiązkowo należy wykupić również polisę Autocasco. Jest ona dla banku zabezpieczeniem kredytu. Zdarza się, że bank narzuca konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym współpracuje. Warto również zwrócić uwagę na to, jak wyceniona zostanie dla nas taka polisa.

Koszty kredytu zależą od kilku czynników, ale przede wszystkim od wartości i wieku samochodu, a także od okresu kredytowania. Maksymalny czas, na jaki banki udzielają kredytu to 10 lat. Ważne jest zatem, aby poszukać najlepszego rozwiązania dla siebie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij