Koszty kredytu samochodowego

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 19, marzec 2013 07:48
Koszty kredytu samochodowego

Ostatnie obniżki stóp procentowych pozytywnie wpływają na rynek kredytów samochodowych. Pierwsze banki już ruszyły z nową ofert kredytów na auto z obniżonym oprocentowaniem. Na co możemy liczyć i jak porównywać oferty?

Dla wielu osób kredyt to jedyny sposób na spełnienie marzenia o własnym aucie. Ponieważ będziemy go spłacać jakiś czas, warto więc postarać się, aby jego koszty były jak najmniejsze, a spłata rat kredytowych nie obciążała zbytnio domowego budżetu.

Porównując oferty kredytów samochodowych przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na oprocentowanie kredytu. To ono bowiem zadecyduje o tym, jaką kwotę ostatecznie będziemy musieli bankowi zwrócić. Również oprocentowanie kredytu będzie kształtowało ratę, którą będziemy co miesiąc spłacać. Im jest ono niższe, tym korzystniej dla kredytobiorcy.

Jednak oprocentowanie to nie jedyny związany z kredytem koszt, który przyjdzie nam zapłacić. Banki bowiem za udzielenie kredytu pobierają również prowizję, zazwyczaj w wysokości kilku procent. Warto więc i na ten parametr zwracać uwagę. Często bowiem okazuje się, że oferta z wyjątkowo niskim oprocentowaniem ma wyjątkowo wysoką prowizję.

Samochód używany z grupy Volkswagen - Sprawdź teraz!

Do kosztów kredytu samochodowe często dochodzą również wszelkiego rodzaju ubezpieczenia, jak na przykład ubezpieczenie od utraty pracy. Przy kredycie samochodowym obowiązkowo należy wykupić również polisę Autocasco. Jest ona dla banku zabezpieczeniem kredytu. Zdarza się, że bank narzuca konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym współpracuje. Warto również zwrócić uwagę na to, jak wyceniona zostanie dla nas taka polisa.

Koszty kredytu zależą od kilku czynników, ale przede wszystkim od wartości i wieku samochodu, a także od okresu kredytowania. Maksymalny czas, na jaki banki udzielają kredytu to 10 lat. Ważne jest zatem, aby poszukać najlepszego rozwiązania dla siebie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Artykuły powiązane

Jak obniżyć koszty kredytu samochodowego?

Na kredyt samochodowy składają się nie tylko spłacane co miesiąc raty, ale również dodatkowe koszty, jak prowizja banku, ubezpieczenie, a czasami i opłata za uruchomienie kredytu. Jak można obniżyć te opłaty i kiedy możemy liczyć na tańszy autokredyt?

Kiedy bank odmówi kredytu na samochód?

Istnieje kilka możliwości sfinansowania zakupu samochodu. Możemy tu wymienić: pożyczkę gotówkową lub hipoteczną, a także kredyt balonowy. Zdecydowanie jednak najpopularniejszym sposobem na własne auto, gdy nie posiadamy na nie gotówki, jest kredyt samochodowy.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij