Ożywienie na rynku motoryzacyjnym

( 1 Głos )
 
Utworzono: poniedziałek, 11, marzec 2013 11:59
Ożywienie na rynku motoryzacyjnym

Przez dwa pierwsze miesiące tego roku firmy w Polsce kupiły 24,8 tys. aut osobowych. To o 3 tys. więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku - podaje portal Carmarket.com.pl. Lepiej sprzedają się zresztą nie tylko auta osobowe, ale i dostawcze.

Wygląda na to, że rynek motoryzacyjny po ostatnich miesiącach stagnacji przeżywa intensywne ożywienie. Dobrze to wróży również na następne miesiące które według analityków rynku powinny wyglądać jeszcze lepiej. Tym bardziej, że zazwyczaj na początku roku wielkie koncerny motoryzacyjne swoją ofertę wyprzedaży starych roczników kierują głównie do klientów indywidualnych. Najlepszy okres na kupno samochodów do firm zazwyczaj zaczyna się później, około kwietnia i maja. Wówczas pojawiają się oferty wyprzedażowe i promocyjne skierowane właśnie do firm. Analitycy obecne wcześniejsze zainteresowanie kupnem nowych aut tłumaczą głównie dotacjami unijnymi.

Wyprzedaż ubiegłego rocznika oraz oferta skierowana do klientów indywidualnych powoli dobiegają końca. Wciąż jeszcze można jednak liczyć na atrakcyjne zniżki na starsze modele, kredyt na samochód czy pakiet ubezpieczeniowy.

Ponad to i w gospodarce czuje się pewne ożywienie. Stopy procentowe mamy obecnie na rekordowo niskim poziomie, co zaczyna przekładać się bezpośrednio na portfele Polaków. Spada bowiem oprocentowanie kredytów, a rośnie zdolność kredytowa. Po ostatniej nowelizacji Rekomendacji T są one również bardziej dostępne ze względu na wydzielenie pewnych grup ludzi, którzy mogą skorzystać z kredytów udzielanych na uproszczonych zasadach.

Kredyt na auto w mBanku - SPRAWDŹ TERAZ!

Pozostaje mieć nadzieję, że to nie chwilowa tendencja, ale stała poprawa, która ustabilizuje rynek finansowy, przez co ma szanse pozytywnie wpłynąć również na rynek motoryzacyjny. A to z pewnością ucieszy każdego konsumenta, nie tylko tego, który planuje w tym roku zakup auta.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij