Umowa leasingowa. Na co zwrócić uwagę?

( 1 Głos )
 
Utworzono: poniedziałek, 25, luty 2013 04:30
Umowa leasingowa. Na co zwrócić uwagę?

Leasing samochodu to popularny sposób na jego sfinansowanie. Jednak istotna różnica między kredytem samochodowym a leasingiem polega na tym, że w przypadku leasingu nie nabywamy auta na własność. Na czym polega umowa leasingu i dla kogo leasing samochodu będzie korzystny?

Leasing samochodu określany jest umową (kontraktem), która ustanawia dzierżawę samochodu przez leasingobiorcę od firmy leasingowej z możliwością wykupu samochodu po wygaśnięciu umowy. Zatem do momentu zakończenia umowy leasingu auto formalnie nie należy do nas, mimo że to my z niego korzystamy, a także płacimy za jego eksploatację. Leasingobiorca zobowiązuje się płacić leasingodawcy wynagrodzenie pieniężne w postaci comiesięcznych rat leasingowych.

W przypadku zawierania umowy leasingowej ważne jest, aby dokładnie uzgodnić warunki użytkowania samochodu przez leasingobiorcę. Jako, że auto formalnie jest własnością firmy leasingowej, ma ona prawo określić warunki specjalne, jak na przykład zakaz używania samochodu przez osoby inne niż leasingobiorca czy dokonywania jakichkolwiek samodzielnych zmian przez niego, chyba że za zgodą leasingodawcy. To następna istotna różnica między leasingiem a kredytem na auto.

W leasingu zazwyczaj spotykamy się z finansowaniem w jego ramach dodatkowych opłat np. serwisowania auta czy polis ubezpieczeniowych, co jest dużym plusem dodatkowym. Jednak nie zawsze tak jest - należy zatem sprawdzić w umowie leasingu, czy nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Kredyt na nowe auto w Getin Noble Bank. SPRAWDŹ TERAZ!

Leasing samochodu jest ponad to tańszy niż kredyt samochodowy. Kredyty na auto są u nas bowiem stosunkowo wysokooprocentowane, a często wiążą się również z dodatkowymi kosztami i opłatami. Zdarza się również, że bank nie chce przyznać danej osobie kredytu samochodowego z jakiś względów, na przykład braku stałych zarobków. Wówczas dla takiej osoby leasing samochodu to jedyna opcja na jego posiadanie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można zawiesić spłatę rat kredytu samochodowego?

Nie spotkałem się z takimi ofertami.

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu z zagranicy?

Tak.

Taki kredyt mają w swoich ofertach np. Santander Consumer Bank, Getin Bank czy też Alior Bank. Nie znam jednak dokładnych procedur przyznania kredytu na takie auto. Wymagana jest na pewno wycena aut, dla ustalenia jego wartości rynkowej w celu wyliczenia wymaganej kwoty kredytu.

Artykuły powiązane

Kolejne 5 zasad wybierania kredytu samochodowego

Własny samochód to marzenie niejednego kierowcy. Zważywszy na to, że Polacy nie należą do narodu oszczędnego, często jedynym sposobem, by spełnić takie marzenie, jest skorzystanie z kredytu samochodowego. Oto 5 zasad, które powinniśmy znać, wybierając kredyt dla siebie.

Rząd podnosi - my płacimy, czyli o wzroście akcyzy na samochody

Nikt już teraz nie zaprzeczy, że kryzys również dotarł do naszej zielonej wyspy. A najlepszym dowodem na to jest fakt, że wiele polskich rodzin coraz trudniej wiąże koniec z końcem. Kiedyś te właśnie rodziny myślały nie tylko o najważniejszych potrzebach, ale również o takich luksusach jak chociażby zakup auta. Wiele rodzin stać było na kredyt i banki takich kredytów udzielały.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij