Jak obniżyć koszty kredytu samochodowego?

( 1 Głos )
 
Utworzono: poniedziałek, 18, luty 2013 03:48
Jak obniżyć koszty kredytu samochodowego?

Na kredyt samochodowy składają się nie tylko spłacane co miesiąc raty, ale również dodatkowe koszty, jak prowizja banku, ubezpieczenie, a czasami i opłata za uruchomienie kredytu. Jak można obniżyć te opłaty i kiedy możemy liczyć na tańszy autokredyt?

To co przede wszystkim wpływa na koszt kredytu to jego oprocentowanie - im jest ono niższe, tym lepiej dla kredytobiorcy. Kredyty samochodowe to specyficzne produkty bankowe, ponieważ jako, że przeznaczone są na ściśle określony cel, to banki w dużej mierze uzależniają wysokość oprocentowania właśnie od samochodu, na który udzielony ma być kredyt.

Autokredyt może być udzielony zarówno na samochód nowy, jak i używany. Jednakże co do tego drugiego banki stosują zasadę, że im starsze auto, tym wyższe oprocentowanie kredytu. Zatem na najkorzystniejszy kredyt samochodowy można liczyć przy zakupie samochodu nowego, ewentualnie 2-3 letniego. Ponadto warto tu również zaznaczyć, że bank może odmówić przyznania kredytu, jeśli uzna że samochód jest za stary. Przy czym górna granica wieku samochodu w różnych bankach różnie się kształtuje - w jednym banku może ona wynosić 8 lat, a w innym 12.

Getin Bank - Kredyt na auto - Oprocentowanie już od 5,49%*

Obecnie banki coraz rzadziej wymagają wkładu własnego przy kredycie samochodowym. Coraz częściej udzielają go na 100% wartości auta, a czasem i na więcej. Dodatkową kwotą uzyskaną z autokredytu można pokryć ubezpieczenie samochodu czy dodatkowe wyposażenie. Oprocentowanie kredytu samochodowego wzrasta również wraz z liczbą lat, na jakie chcemy go zaciągnąć. Im dłuższy okres kredytowania, tym koszt kredytu może okazać się wyższy. Często banki zakładają, że suma wieku samochodu oraz okresu kredytowania nie może przekraczać określonego poziomu.

Podsumowując, jeśli chcemy skredytować zakup nowego auta, dobrze jest porównać wysokość oprocentowania w kilku bankach. Przy kredycie na auto używane sprawdzajmy całkowity koszt kredytu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij