Łatwiej o kredyt na samochód

( 1 Głos )
 
Utworzono: czwartek, 14, luty 2013 03:42
Łatwiej o kredyt na samochód

Rada Polityki Pieniężnej ponownie obniżyła stopy procentowe. Jeśli rozważasz zaciągnięcie kredytu samochodowego - to jest dobry czas.

To już czwarta obniżka z rzędu. Stopy procentowe spadły o 25 punktów. Co to oznacza? Zmiana stóp procentowych ma istotny wpływ na cały rynek kredytowy. Dla osób posiadających kredyty bankowe w złotówkach oznacza to obniżkę oprocentowania. Zmniejszy się zatem spłacana przez nich comiesięczna rata kredytu. Dzieje się tak ponieważ ustawa antylichwiarska nakłada na banki wymóg, zgodnie z którym maksymalne oprocentowanie kredytów w bankach nie może przekraczać czterokrotności stopy lombardowej. Kredyty samochodowe nie są co prawda oprocentowane na granicy czterokrotności stopy lombardowej, jednak ubiegłe lata pokazały, że gdy stopy procentowe ulegały obniżce, w większości banków spadało oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych. Można zatem liczyć zarówno na tańsze kredyty samochodowe, gotówkowe, jak i niższe oprocentowanie limitów w koncie.

 Samochód używany z grupy Volkswagen - SPRAWDŹ TERAZ!

Pamiętaj, aby zawsze porównywać roczną rzeczywistą oprocentowania kredytów samochodowych (RRSO), ponieważ to właśnie ona uwzględnia wszystkie koszty kredytu. Zaliczymy do nich zarówno oprocentowanie nominalne (czyli oprocentowanie kredytowanego kapitału), ale też prowizję banku, ubezpieczenie kredytu czy opłaty związane z jego uruchomieniem.

Porównaj ofertę kredytów samochodowych >>

W wyniku obniżki stóp procentowych poprawia się również zdolność kredytowa, a więc maksymalna kwota kredytu, na jaką może liczyć klient banku. Zatem, jeśli do tej pory bank nie przyznawał Ci kredytu ze względu na niska zdolność kredytową, warto sprawdzić, na ile wzrosła ona teraz. Analitycy prognozują dalsze obniżki stóp procentowych. Banki będą musiały zareagować na to, co dzieje się na rynku finansowym. Jeśli zatem zastanawiasz się na kredytem na auto, teraz może się on okazać bardziej opłacalny niż zwykle.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu z zagranicy?

Tak.

Taki kredyt mają w swoich ofertach np. Santander Consumer Bank, Getin Bank czy też Alior Bank. Nie znam jednak dokładnych procedur przyznania kredytu na takie auto. Wymagana jest na pewno wycena aut, dla ustalenia jego wartości rynkowej w celu wyliczenia wymaganej kwoty kredytu.

Jakie dokumenty są wymagane przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Do podpisania umowy o kredyt samochodowy potrzebne są:

  • dowód osobisty,
  • umowa kupna/sprzedaży pojazdu bądź faktura,
  • dokumenty potwierdzające uzyskiwanie stałych dochodów.

Artykuły powiązane

Gdzie kupić samochód używany?

Zakup samochodu używanego nie jest łatwą rzeczą. Gdy zaczniesz przeglądać ogłoszenia motoryzacyjne szybko przekonasz się, że nawet 15-20-letnie auta po trzech wypadkach to tzw. "nówki-sztuki" w doskonałym stanie. Gdzie i jak najbezpieczniej kupić samochód z tzw. "drugiej ręki"?

Coraz trudniej o kredyty samochodowe dla firm

Współpraca na linii bank - przedsiębiorca nie wygląda najlepiej. Wystarczy tylko powiedzieć, że firmy nie mając wsparcia finansowego po prostu bankrutują. Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku zbankrutowało już 180 firm.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij