Łatwiej o kredyt na samochód

( 1 Głos )
 
Utworzono: czwartek, 14, luty 2013 03:42
Łatwiej o kredyt na samochód

Rada Polityki Pieniężnej ponownie obniżyła stopy procentowe. Jeśli rozważasz zaciągnięcie kredytu samochodowego - to jest dobry czas.

To już czwarta obniżka z rzędu. Stopy procentowe spadły o 25 punktów. Co to oznacza? Zmiana stóp procentowych ma istotny wpływ na cały rynek kredytowy. Dla osób posiadających kredyty bankowe w złotówkach oznacza to obniżkę oprocentowania. Zmniejszy się zatem spłacana przez nich comiesięczna rata kredytu. Dzieje się tak ponieważ ustawa antylichwiarska nakłada na banki wymóg, zgodnie z którym maksymalne oprocentowanie kredytów w bankach nie może przekraczać czterokrotności stopy lombardowej. Kredyty samochodowe nie są co prawda oprocentowane na granicy czterokrotności stopy lombardowej, jednak ubiegłe lata pokazały, że gdy stopy procentowe ulegały obniżce, w większości banków spadało oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych. Można zatem liczyć zarówno na tańsze kredyty samochodowe, gotówkowe, jak i niższe oprocentowanie limitów w koncie.

 Samochód używany z grupy Volkswagen - SPRAWDŹ TERAZ!

Pamiętaj, aby zawsze porównywać roczną rzeczywistą oprocentowania kredytów samochodowych (RRSO), ponieważ to właśnie ona uwzględnia wszystkie koszty kredytu. Zaliczymy do nich zarówno oprocentowanie nominalne (czyli oprocentowanie kredytowanego kapitału), ale też prowizję banku, ubezpieczenie kredytu czy opłaty związane z jego uruchomieniem.

Porównaj ofertę kredytów samochodowych >>

W wyniku obniżki stóp procentowych poprawia się również zdolność kredytowa, a więc maksymalna kwota kredytu, na jaką może liczyć klient banku. Zatem, jeśli do tej pory bank nie przyznawał Ci kredytu ze względu na niska zdolność kredytową, warto sprawdzić, na ile wzrosła ona teraz. Analitycy prognozują dalsze obniżki stóp procentowych. Banki będą musiały zareagować na to, co dzieje się na rynku finansowym. Jeśli zatem zastanawiasz się na kredytem na auto, teraz może się on okazać bardziej opłacalny niż zwykle.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu z zagranicy?

Tak.

Taki kredyt mają w swoich ofertach np. Santander Consumer Bank, Getin Bank czy też Alior Bank. Nie znam jednak dokładnych procedur przyznania kredytu na takie auto. Wymagana jest na pewno wycena aut, dla ustalenia jego wartości rynkowej w celu wyliczenia wymaganej kwoty kredytu.

Artykuły powiązane

Co oznacza "tanie" w reklamie...

Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację finansową większość z nas stara się wybierać jak najtańsze produkty i usługi, co niestety nie zawsze wychodzi nam na dobre.

Auta używane z gwarancją - tańsza alternatywa nowych

Trzeba jasno i wyraźnie podkreślić, że rynki finansowe nie są oderwane od rzeczywistości, są jak naczynia połączone i reagują na każde wahnięcie. Jeżeli na rynkach finansowych Europy nie najlepiej się dzieje, natychmiast odczuwają to również banki, które przykręcają kurki z kredytami. Nie tylko jednak banki. Również zwykli obywatele, którzy chcieliby sięgnąć po kredyty, ale albo nie mają zdolności kredytowych, albo sami nie chcą pakować się w kłopoty.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij