Łatwiej o kredyt na samochód

( 1 Głos )
 
Utworzono: czwartek, 14, luty 2013 03:42
Łatwiej o kredyt na samochód

Rada Polityki Pieniężnej ponownie obniżyła stopy procentowe. Jeśli rozważasz zaciągnięcie kredytu samochodowego - to jest dobry czas.

To już czwarta obniżka z rzędu. Stopy procentowe spadły o 25 punktów. Co to oznacza? Zmiana stóp procentowych ma istotny wpływ na cały rynek kredytowy. Dla osób posiadających kredyty bankowe w złotówkach oznacza to obniżkę oprocentowania. Zmniejszy się zatem spłacana przez nich comiesięczna rata kredytu. Dzieje się tak ponieważ ustawa antylichwiarska nakłada na banki wymóg, zgodnie z którym maksymalne oprocentowanie kredytów w bankach nie może przekraczać czterokrotności stopy lombardowej. Kredyty samochodowe nie są co prawda oprocentowane na granicy czterokrotności stopy lombardowej, jednak ubiegłe lata pokazały, że gdy stopy procentowe ulegały obniżce, w większości banków spadało oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych. Można zatem liczyć zarówno na tańsze kredyty samochodowe, gotówkowe, jak i niższe oprocentowanie limitów w koncie.

 Samochód używany z grupy Volkswagen - SPRAWDŹ TERAZ!

Pamiętaj, aby zawsze porównywać roczną rzeczywistą oprocentowania kredytów samochodowych (RRSO), ponieważ to właśnie ona uwzględnia wszystkie koszty kredytu. Zaliczymy do nich zarówno oprocentowanie nominalne (czyli oprocentowanie kredytowanego kapitału), ale też prowizję banku, ubezpieczenie kredytu czy opłaty związane z jego uruchomieniem.

Porównaj ofertę kredytów samochodowych >>

W wyniku obniżki stóp procentowych poprawia się również zdolność kredytowa, a więc maksymalna kwota kredytu, na jaką może liczyć klient banku. Zatem, jeśli do tej pory bank nie przyznawał Ci kredytu ze względu na niska zdolność kredytową, warto sprawdzić, na ile wzrosła ona teraz. Analitycy prognozują dalsze obniżki stóp procentowych. Banki będą musiały zareagować na to, co dzieje się na rynku finansowym. Jeśli zatem zastanawiasz się na kredytem na auto, teraz może się on okazać bardziej opłacalny niż zwykle.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Artykuły powiązane

Rynek motoryzacyjny spowolnił

Wiosna zawsze inspirowała Polaków do zakupu aut, nawet jeżeli miało to być auto na raty, bowiem jak wiadomo za gotówkę to my raczej nie kupujemy. Kredyty samochodowe od dawna należą do jedynych z najbardziej odwiedzanych przez Polaków, wszystko jednak wskazuje na to, że tej wiosny może być inaczej.

Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Z pewnością przeglądając oferty kredytów samochodowych natrafiłeś już na to pojęcie. Czym jest karencja w spłacie kredytu i czy zawsze warto z niej korzystać?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij