Od czego zależy oprocentowanie kredytu na auto?

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 12, luty 2013 01:06
Od czego zależy oprocentowanie kredytu na auto?

Głównym parametrem wyznaczającym cenę kredytu jest jego oprocentowanie. To od niego zależeć będzie wysokość spłacanej co miesiąc raty.

Bank powinien nam podać zarówno wartość oprocentowania nominalnego, jak i rzeczywistego. Na czym polega różnica i od czego zależy ich wysokość?

Oprocentowanie nominalne, którym banki przeważnie posługują się w hasłach reklamowych, to oprocentowanie samego kredytu. Oprocentowanie rzeczywiste uwzględnia znacznie więcej składników, które wpływają na koszt kredytu, a więc zarówno oprocentowanie nominalne, jak wymienione wyżej dodatkowe opłaty. Oprocentowanie rzeczywiste jest sumą tych wszystkich kosztów, a więc jest wyższe niż oprocentowanie nominalne. Na porównanie wysokości oprocentowania w różnych ofertach bankowych pozwoli kalkulator kredytu samochodowego.

Porównaj ofertę kredytów samochodowych >>

Banki uzależniają wysokość oprocentowania kredytu samochodowego od kilku czynników. Najczęściej należą do nich: wiek samochodu, okresu kredytowania, poziomu LTV czy wkład własny.

Wiek auta

Większość banków uzależnia wysokość oprocentowania kredytu od wieku samochodu - im starsze auto, tym wyższe oprocentowanie. Bank bowiem w ten sposób obniża sobie ryzyko kredytowe.

Okres kredytowania

Również okres, na jaki chcielibyśmy rozłożyć spłatę kredytu wpływa na oprocentowanie. Im jest on dłuższy, tym oprocentowanie może być wyższe.

Kredyt samochodowy w Getin Bank - Oprocentowanie już od 5,49%*

Poziom LTV

LTV to stosunek wartości kredytu do jego zabezpieczenia. Im jest on niższy, tym możemy się starać wynegocjować lepsze warunki kredytowania.

Wkład własny

Nie każdy bank go wymaga przy zaciąganiu kredytu samochodowego. Niektóre banki udzielają go nawet na więcej niż 100% wartości pojazdu, a nadwyżkę można przeznaczyć na jego ubezpieczenie czy dodatkowe wyposażenie. Jeśli jest to jednak wiekowe auto używane, licz się z tym, że bank poprosi Cię o wpłacenie wkładu w określonej wysokości.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Czy można zawiesić spłatę rat kredytu samochodowego?

Nie spotkałem się z takimi ofertami.

Artykuły powiązane

Auto dla firmy: kredyt, leasing czy wynajem?

Każda firma potrzebuje samochodu, jednak nie każdą na niego stać. Jakie możliwości mają wówczas firmy? Przeczytaj, z jakich najczęściej korzystają i jakie są ich wady i zalety. Wciąż najbardziej popularną formą zaopatrzenia firmy w flotę samochodową jest ich leasing.

Ubezpieczenie auta na kredyt

Już wiadomo, że rynek sprzedaży samochodów przeżywa kryzys. W stosunku do roku ubiegłego sprzedaliśmy o około 10 procent mniej niż w okresie analogicznym roku ubiegłego. Z pewnością jakąś tam przyczyna jest także fakt, że teraz kredyty samochodowe też są coraz droższe. Czy w związku z tym istnieją jeszcze w miarę tanie kredyty samochodowe?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij