Dobry czas na zakup auta

( 1 Głos )
 
Utworzono: poniedziałek, 28, styczeń 2013 01:22
Dobry czas na zakup auta

Styczniowe wyprzedaże roczników, rabaty i oferty promocyjne kuszą klientów. Zacząć nowy rok od kupna samochodu to marzenie większości kierowców.

Rabaty na auta Skody i Citroena, promocje w salonach Peugeota - ciężko z tego nie skorzystać. Początek roku to idealny moment na zakup samochodu. Nie tylko ze względu na wyprzedaże roczników i oferty promocyjne w salonach producentów, ale też na atrakcyjne warunki kredytów samochodowych. Kredyty na auto udzielane są zarówno przez banki zwykłe, jak i te związane z koncernami motoryzacyjnymi.

Jaki bank zatem wybrać?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na ten temat. Przede wszystkim pierwszym bankiem, do którego powinieneś się udać jest bank, w którym posiadasz konto osobiste. Taki bank, który zna Twoje comiesięczne dochody nie dosyć, że nie będzie wymagał od Ciebie dużej ilości dokumentów, to i może zaproponować bardziej atrakcyjne oprocentowanie.

Najprawdopodobniej już przed zaciągnięciem kredytu wiesz, na jakie auto chcesz go przeznaczyć. Możesz zatem udać się do banku, który zajmuje się tylko kredytami samochodowymi - często bowiem na samochód danej marki możemy wówczas uzyskać lepsze warunki.

Samochód używany z grupy Volkswagen w kredycie - SPRAWDŹ TERAZ!

Jeśli skorzystamy z oferty kredytu samochodowego dostępnego w salonie samochodowym, powinniśmy się liczyć z wyższymi kosztami kredytu. A to z powodu prowizji sprzedającego nam samochód, którą musi opłacić bank. Na rynku spotkamy wiele różnych ofert kredytów na auto.

To na co przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę to oprocentowanie kredytu samochodowego – im jest ono mniejsze, tym korzystniej dla nas. Ważne są również koszty okołokredytowe, czyli opłaty jednorazowe, związane z uzyskaniem kredytu. Można bowiem znaleźć oferty, w których banki rezygnują na przykład z prowizji. Tylko porównanie kredytów pozwoli na wybranie oferty najkorzystniejszej i w pełni cieszenie się nowym samochodem.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Czy mogę złożyć wniosek kredytowy, jeśli nie znam numeru VIN?

Numer VIN można podać po podjęciu decyzji kredytowej.

Artykuły powiązane

Ubezpieczenie auta na kredyt

Już wiadomo, że rynek sprzedaży samochodów przeżywa kryzys. W stosunku do roku ubiegłego sprzedaliśmy o około 10 procent mniej niż w okresie analogicznym roku ubiegłego. Z pewnością jakąś tam przyczyna jest także fakt, że teraz kredyty samochodowe też są coraz droższe. Czy w związku z tym istnieją jeszcze w miarę tanie kredyty samochodowe?

Kredyt samochodowy bez BIK - mit i mrzonka?

Kredyt samochodowy bez BIK oznacza, że możemy starać się o kredyt na zakup auta bez sprawdzania naszej historii kredytowej. Biuro to istnieje od 2001 roku - wówczas wpłynęła pierwsza sprawa dotycząca historii kredytowej klienta.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij