Dobry czas na zakup auta

( 1 Głos )
 
Utworzono: poniedziałek, 28, styczeń 2013 01:22
Dobry czas na zakup auta

Styczniowe wyprzedaże roczników, rabaty i oferty promocyjne kuszą klientów. Zacząć nowy rok od kupna samochodu to marzenie większości kierowców.

Rabaty na auta Skody i Citroena, promocje w salonach Peugeota - ciężko z tego nie skorzystać. Początek roku to idealny moment na zakup samochodu. Nie tylko ze względu na wyprzedaże roczników i oferty promocyjne w salonach producentów, ale też na atrakcyjne warunki kredytów samochodowych. Kredyty na auto udzielane są zarówno przez banki zwykłe, jak i te związane z koncernami motoryzacyjnymi.

Jaki bank zatem wybrać?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na ten temat. Przede wszystkim pierwszym bankiem, do którego powinieneś się udać jest bank, w którym posiadasz konto osobiste. Taki bank, który zna Twoje comiesięczne dochody nie dosyć, że nie będzie wymagał od Ciebie dużej ilości dokumentów, to i może zaproponować bardziej atrakcyjne oprocentowanie.

Najprawdopodobniej już przed zaciągnięciem kredytu wiesz, na jakie auto chcesz go przeznaczyć. Możesz zatem udać się do banku, który zajmuje się tylko kredytami samochodowymi - często bowiem na samochód danej marki możemy wówczas uzyskać lepsze warunki.

Samochód używany z grupy Volkswagen w kredycie - SPRAWDŹ TERAZ!

Jeśli skorzystamy z oferty kredytu samochodowego dostępnego w salonie samochodowym, powinniśmy się liczyć z wyższymi kosztami kredytu. A to z powodu prowizji sprzedającego nam samochód, którą musi opłacić bank. Na rynku spotkamy wiele różnych ofert kredytów na auto.

To na co przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę to oprocentowanie kredytu samochodowego – im jest ono mniejsze, tym korzystniej dla nas. Ważne są również koszty okołokredytowe, czyli opłaty jednorazowe, związane z uzyskaniem kredytu. Można bowiem znaleźć oferty, w których banki rezygnują na przykład z prowizji. Tylko porównanie kredytów pozwoli na wybranie oferty najkorzystniejszej i w pełni cieszenie się nowym samochodem.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Czy można zawiesić spłatę rat kredytu samochodowego?

Nie spotkałem się z takimi ofertami.

Artykuły powiązane

Czy rynek sobie poradzi?

Rynek motoryzacyjny od zawsze wzbudza wiele uwagi, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jest to rynek bardzo dynamiczny: wciąż pojawiają się to nowe trendy, projekty, coraz bardziej wymyślne technologie.

Co z samochodami Amber Gold?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła 112 samochodów należących do firmy Amber Gold. Kto będzie nimi dysponował i co dalej z tymi samochodami?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij