Jak sfinansować zakup samochodu?

( 1 Głos )
 
Utworzono: środa, 06, luty 2013 01:16
Jak sfinansować zakup samochodu?

Potrzebujesz kupić samochód, a brakuje Ci oszczędności na ten cel? Podpowiadamy, w jaki sposób w takiej sytuacji możesz sfinansować kupno auta.

Najprostszym sposobem na zakup samochodu jest kredyt samochodowy. Jest to produkt specjalnie przeznaczony na zakup samochodu nowego lub używanego. Uważaj jednak, bo bank może określić, że jest to kredyt przeznaczony tylko na zakup nowego pojazdu. Zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest samo auto. Jeśli kredytobiorca nie będzie spłacał kredytu, bank odbierze mu samochód i będzie miał prawo go sprzedać. Jednak z racji tego, że zabezpieczeniem kredytu jest sam pojazd, oprocentowanie kredytu samochodowego jest atrakcyjne i niższe niż na przykład w przypadku kredytu gotówkowego. Bank może sobie na to pozwolić, ponieważ zabezpieczenie kredytu zminimalizowało ryzyko udzielenia go kredytobiorcy. Obecnie kredyty samochodowe udzielane są już prawie że wyłącznie w złotówkach.

Innym sposobem, który umożliwi zakup auta jest kredyt gotówkowy. Jego plusem jest fakt, że dostaniemy go bardzo szybko, ponieważ formalności i dokumenty przy jego przyznawaniu ograniczone są naprawdę do minimum, a bywają sytuacje, że tylko za gotówkę możesz kupić auto. Jeśli tak jest w Twojej sytuacji polecamy porównać oferty kredytów gotówkowych w kilku bankach i poszukać najtańszego. Bowiem oprocentowanie kredytu gotówkowego jest wyższe niż w przypadku samochodowego.

Weź kredyt na wymarzony samochód w Santander Consumer Banku!

Trzecią opcją na zakup auta jest pożyczka hipoteczna. Jej zabezpieczeniem jest nieruchomość, ale samą pożyczkę możesz wydać na dowolny cel. Oczywiście, aby zaciągnąć pożyczkę hipoteczną, musisz być właścicielem mieszkania czy domu, który będą mógłby stanowić zabezpieczenie pożyczki. Pożyczka hipoteczna ma też inne zalety. Po pierwsze - niskie oprocentowanie, a po drugie - możesz ją spłacać nawet 20 lat. Minus to długa procedura, przygotowanie odpowiedniej dokumentacji i załatwienie formalności.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij