Za co można dostać mandat zimą?

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 22, styczeń 2013 04:44
Za co można dostać mandat zimą?

Zima to czas, kiedy z powodu warunków atmosferycznych maleje liczba mandatów drogowych wręczanych za przekroczenie prędkości. Okres ten sprzyja jednak mandatom drogowym innego rodzaju.

Zima to dla kierowców wyjątkowo ciężki okres. Codzienne odśnieżanie auta, problemy z odpalaniem, zamarzanie zamków, nużące skrobanie szyb - wszystko to, w dodatku przy minusowych temperaturach, może naprawdę zirytować. Jednakże odśnieżenia samochodu nie da się uniknąć - to obowiązek, który na kierowców nakłada Ustawa "Prawo o ruchu drogowym". Zgodnie z nią pojazd uczestniczący w ruchu drogowym musi być utrzymany w ten sposób, aby poruszanie się nim nie zagrażało bezpieczeństwu jadącego nim oraz innych uczestników ruchu.

Co to oznacza?

Konieczne jest odśnieżenie dachu, świateł, tablic rejestracyjnych, przedniej i tylnej szyby oraz lusterek, co w praktyce oznacza, że musimy całkowicie odśnieżyć samochód. Za niewykonanie tej czynności możemy zostać ukarani mandatem. Taryfikator mandatów przewiduje karę w wysokości od 20 do 500 zł, jednakże nie nakłada za to punktów karnych. Nie za nieodśnieżone auto, bo za nieodśnieżone tablice rejestracyjne już tak - można za nie zgarnąć 3 punkty. Co więcej - wcale nie trzeba jechać zaśnieżonym samochodem, aby dostać mandat. Wystarczy włączyć silnik i wziąć się za usuwanie śniegu z auta. Jeśli zajmie nam to dłużej niż minutę, może kosztować 100 zł mandatu. Zatem jeśli masz nawyk rozgrzewania auta i skrobania szyb przy włączonym silniku, pamiętaj, że możesz za to zostać ukarany.

Max Pożyczka, Mini Ratka w PKO BP. Nawet do 150 000 zł na co tylko chcesz.

Głośna niedawno była również dyskusja o obowiązkowych oponach zimowych. Póki co w Polsce nie ma obowiązku posiadania opon zimowych i za ich brak kierowca nie może zostać ukarany mandatem. Jednakże policja może sprawdzić stan opon i jeśli grubość opon bieżnika nie spełni wymogów, kierowca może zostać ukarany mandatem nawet do wysokości 500 zł.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Czy można zawiesić spłatę rat kredytu samochodowego?

Nie spotkałem się z takimi ofertami.

Artykuły powiązane

Czy rynek sobie poradzi?

Rynek motoryzacyjny od zawsze wzbudza wiele uwagi, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jest to rynek bardzo dynamiczny: wciąż pojawiają się to nowe trendy, projekty, coraz bardziej wymyślne technologie.

Co z samochodami Amber Gold?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła 112 samochodów należących do firmy Amber Gold. Kto będzie nimi dysponował i co dalej z tymi samochodami?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij