Kable rozruchowe. Co powinieneś wiedzieć?

( 1 Głos )
 
Utworzono: czwartek, 10, styczeń 2013 02:20
Kable rozruchowe. Co powinieneś wiedzieć?

Śnieg i mróz to najgorsi wrogowie naszego auta, jeśli nie stoi ono zimą w garażu. Lista rzeczy, które wówczas mogą nam się przydarzyć i tych, które mogą wysiąść w aucie, jest długa. Zamarznięte zamki, oblodzone szyby, wycieraczki, które do nich przywarły to standard.

Na czele tej listy często znajduje się jednak akumulator samochodowy. Jest to największy problem dla kierowcy z prostego względu. Od akumulatora zależy bowiem, czy w ogóle odpalimy auto. Oczywiście najlepiej jest sprawdzić, w jakim stanie jest nasz akumulator samochodowy jeszcze przed zimą. Musimy to zrobić w warsztacie, gdzie wykonają test specjalnym urządzeniem. Obecnie akumulatory samochodowe są tak obudowane przez producentów samochodów, że oprócz podładowania sami niewiele z nim zrobimy, a nawet nieumiejętne się obchodzenie z akumulatorem może być niebezpieczne.


Szybki kredyt samochodowy w Crédit Agricole - SPRAWDŹ TERAZ!

Często jednak sprowadzamy przygotowanie auta do zimy jedynie do wymiany opon z letnich na zimowe, a o sprawdzeniu akumulatora czy stanu klem zapominamy. Powinno się systematycznie kontrolować stan akumulatora, a w razie potrzeby uzupełniać elektrolit. Nowy akumulator samochodowy powinien posłużyć nam do 5-6 lat i jeśli jeździmy dość często, nie powinniśmy mieć problemu z odpaleniem samochodu nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Jeśli jednak akumulator często się nam wyładowuje, czyli przykładowo po kilku dniach postoju na mrozie, już mamy problem z odpaleniem auta, oznacza to, że należy doładować akumulator. Jak możemy to zrobić? Najłatwiej jest pożyczyć prąd ze sprawnego akumulatora - od sąsiada czy taksówkarza. Potrzebne nam do tego będą kable rozruchowe. Dobrze je po prostu zawsze zimą mieć w aucie, bowiem często stanowią duże wybawienie w takich sytuacjach. Można je kupić w supermarketach. Warto przy tym zwrócić uwagę na ich grubość - im grubsze kable rozruchowe, tym lepiej. Grubsze lepiej będą przewodzić prąd. Kable rozruchowe dostaniesz jednak również na stacjach benzynowych.

Pamiętaj, aby nie pożyczać prądu od ciężarówki - ta bowiem ma większe natężenie prądu niż w samochodzie osobowym.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Artykuły powiązane

Kredyt - co powinno decydować o jego wyborze?

Kredyt na samochód oferuje prawie każdy bank. Jeden reklamuje swój produkt jako najtańszy, inny proponuje sfinansowanie kosztów ubezpieczeń, jeszcze inny przedstawia specjalną ofertę na zakup auta za granicą. W gąszczu ofert można się szybko zgubić. Jakie czynniki mają realny wpływ na spłacany przez nas kredyt?

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Zabezpieczeniem kredytu na samochód najczęściej są: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie całkowite, częściowe lub warunkowe bądź też depozyt karty pojazdu. Kwestie zabezpieczenia możemy negocjować z bankiem. Która z tych form będzie dla nas najkorzystniejsza?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij