Kable rozruchowe. Co powinieneś wiedzieć?

( 1 Głos )
 
Utworzono: czwartek, 10, styczeń 2013 02:20
Kable rozruchowe. Co powinieneś wiedzieć?

Śnieg i mróz to najgorsi wrogowie naszego auta, jeśli nie stoi ono zimą w garażu. Lista rzeczy, które wówczas mogą nam się przydarzyć i tych, które mogą wysiąść w aucie, jest długa. Zamarznięte zamki, oblodzone szyby, wycieraczki, które do nich przywarły to standard.

Na czele tej listy często znajduje się jednak akumulator samochodowy. Jest to największy problem dla kierowcy z prostego względu. Od akumulatora zależy bowiem, czy w ogóle odpalimy auto. Oczywiście najlepiej jest sprawdzić, w jakim stanie jest nasz akumulator samochodowy jeszcze przed zimą. Musimy to zrobić w warsztacie, gdzie wykonają test specjalnym urządzeniem. Obecnie akumulatory samochodowe są tak obudowane przez producentów samochodów, że oprócz podładowania sami niewiele z nim zrobimy, a nawet nieumiejętne się obchodzenie z akumulatorem może być niebezpieczne.


Szybki kredyt samochodowy w Crédit Agricole - SPRAWDŹ TERAZ!

Często jednak sprowadzamy przygotowanie auta do zimy jedynie do wymiany opon z letnich na zimowe, a o sprawdzeniu akumulatora czy stanu klem zapominamy. Powinno się systematycznie kontrolować stan akumulatora, a w razie potrzeby uzupełniać elektrolit. Nowy akumulator samochodowy powinien posłużyć nam do 5-6 lat i jeśli jeździmy dość często, nie powinniśmy mieć problemu z odpaleniem samochodu nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Jeśli jednak akumulator często się nam wyładowuje, czyli przykładowo po kilku dniach postoju na mrozie, już mamy problem z odpaleniem auta, oznacza to, że należy doładować akumulator. Jak możemy to zrobić? Najłatwiej jest pożyczyć prąd ze sprawnego akumulatora - od sąsiada czy taksówkarza. Potrzebne nam do tego będą kable rozruchowe. Dobrze je po prostu zawsze zimą mieć w aucie, bowiem często stanowią duże wybawienie w takich sytuacjach. Można je kupić w supermarketach. Warto przy tym zwrócić uwagę na ich grubość - im grubsze kable rozruchowe, tym lepiej. Grubsze lepiej będą przewodzić prąd. Kable rozruchowe dostaniesz jednak również na stacjach benzynowych.

Pamiętaj, aby nie pożyczać prądu od ciężarówki - ta bowiem ma większe natężenie prądu niż w samochodzie osobowym.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jak długo trwa okres spłaty kredytu samochodowego?

Okres spłaty kredytu samochodowego zależy od oferty banku. Maksymalny okres może się wahać od 96 do 120 miesięcy.

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Artykuły powiązane

Postawiłem na leasing

Trzeba wiedzieć, że zakup auta osobowego czy dostawczego to niezły wydatek, ponieważ prócz ceny samochodu należy jeszcze dodać jego ubezpieczenie oraz koszty związane z jego amortyzacją, czyli przekłady okresowe, paliwo, naprawy itd. Dla wielu z naszych rodaków są to zbyt wysokie koszty, więc skłaniają się raczej ku samochodom używanym.

Auta terenowe używane - cena gra rolę

Tak zwane "terenówki", czyli auta terenowe typu Jeep czy Land Rover, mają już w naszym kraju swoich stałych miłośników, ale moda na tego typu samochody zatacza coraz to szersze kręgi.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij