Akumulator zimą. Co powinieneś wiedzieć?

( 1 Głos )
 
Utworzono: czwartek, 17, styczeń 2013 02:14
Akumulator zimą. Co powinieneś wiedzieć?

To, co najczęściej wysiada nam zimą w samochodach to akumulator. Od niego zależy, a konkretnie od jego stanu, czy odpalimy samochód w mroźny poranek.

Dlatego przed zimą najlepiej jest sprawdzić, w jakim stanie jest akumulator samochodowy. Najlepiej zrobić to w serwisie, jednak na obudowie akumulatora znajdują się dwie lampki - jedna w kolorze zielonym, druga w czerwonym. Jeśli zapali się lampka w kolorze czerwonym oznacza to konieczność podładowania akumulatora.

Najważniejsze jest bowiem, aby nie doprowadzić do całkowitego rozładowania akumulatora. Każde całkowite rozładowania akumulatora powoduje obniżenie jego sprawności, a to skraca jego prawidłowe działanie. Pamiętajmy zatem zawsze o tych rzeczach, które są w stanie go rozładować. Koniecznie gdy nie potrzebujemy - wyłączamy światła, radio, ogrzewanie. Dobry akumulator powinien nam sprawnie działać przez około okres 5 lat, bywa jednak, że akumulatory działają znacznie dłużej.

Kredyt Automoto + Pakiet MultiBezpieczny w MultiBanku

Zależy to też od tego, czy samochód jest trzymany w garażu oraz jak często jest używany. Bowiem podczas jazdy samochodem akumulator się doładowuje. Stąd też szybciej uruchomimy na trzaskającym mrozie samochód często jeżdżący niż ten, który tygodniami stoi nieużywany na parkingu "pod chmurką". Jeśli jednak już po 5-6 dniach postoju na mrozie, auto nie chce nam odpalić bądź akumulator rozładowuje się co jakiś czas, jest to znak, że coś z nim jest nie tak. A mianowicie, że bateria jest do niczego lub że coś niepotrzebnie pobiera prąd w czasie postoju auta.

Jak ruszać w mroźny poranek?

Warto odczekać parę sekund, aby świece w silniku podgrzały się do odpowiedniej temperatury. Po odpaleniu auta dobrze jest tez odczekać chwilę nie ruszając, tak aby olej silnikowy rozprowadził się po silniku. Wówczas możemy też odśnieżyć auto, jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej. Po tych zabiegach możemy ruszyć, ważne jest też, aby pierwsze kilometry przejechać spokojnie, aby auto miało możliwość dostosowania się do warunków.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu z zagranicy?

Tak.

Taki kredyt mają w swoich ofertach np. Santander Consumer Bank, Getin Bank czy też Alior Bank. Nie znam jednak dokładnych procedur przyznania kredytu na takie auto. Wymagana jest na pewno wycena aut, dla ustalenia jego wartości rynkowej w celu wyliczenia wymaganej kwoty kredytu.

Artykuły powiązane

Zmiany w obowiązkowych przeglądach rejestracyjnych

Do końca tego roku specjalnie utworzona w Ministerstwie Transportu grupa ma opracować plan zmian w przepisach o obowiązkowych przeglądach rejestracyjnych. Wygląda na to, że nowe restrykcyjne zasady wyeliminują z dróg stare samochody.

Kredyt na samochód

Samochód do niedawna był dobrem luksusowym. Od kilku lat  jest on jednak powszechnym środkiem lokomocji. Ceny średniej klasy samochodów dostępne są dla większości konsumentów.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij