Akumulator zimą. Co powinieneś wiedzieć?

( 1 Głos )
 
Utworzono: czwartek, 17, styczeń 2013 02:14
Akumulator zimą. Co powinieneś wiedzieć?

To, co najczęściej wysiada nam zimą w samochodach to akumulator. Od niego zależy, a konkretnie od jego stanu, czy odpalimy samochód w mroźny poranek.

Dlatego przed zimą najlepiej jest sprawdzić, w jakim stanie jest akumulator samochodowy. Najlepiej zrobić to w serwisie, jednak na obudowie akumulatora znajdują się dwie lampki - jedna w kolorze zielonym, druga w czerwonym. Jeśli zapali się lampka w kolorze czerwonym oznacza to konieczność podładowania akumulatora.

Najważniejsze jest bowiem, aby nie doprowadzić do całkowitego rozładowania akumulatora. Każde całkowite rozładowania akumulatora powoduje obniżenie jego sprawności, a to skraca jego prawidłowe działanie. Pamiętajmy zatem zawsze o tych rzeczach, które są w stanie go rozładować. Koniecznie gdy nie potrzebujemy - wyłączamy światła, radio, ogrzewanie. Dobry akumulator powinien nam sprawnie działać przez około okres 5 lat, bywa jednak, że akumulatory działają znacznie dłużej.

Kredyt Automoto + Pakiet MultiBezpieczny w MultiBanku

Zależy to też od tego, czy samochód jest trzymany w garażu oraz jak często jest używany. Bowiem podczas jazdy samochodem akumulator się doładowuje. Stąd też szybciej uruchomimy na trzaskającym mrozie samochód często jeżdżący niż ten, który tygodniami stoi nieużywany na parkingu "pod chmurką". Jeśli jednak już po 5-6 dniach postoju na mrozie, auto nie chce nam odpalić bądź akumulator rozładowuje się co jakiś czas, jest to znak, że coś z nim jest nie tak. A mianowicie, że bateria jest do niczego lub że coś niepotrzebnie pobiera prąd w czasie postoju auta.

Jak ruszać w mroźny poranek?

Warto odczekać parę sekund, aby świece w silniku podgrzały się do odpowiedniej temperatury. Po odpaleniu auta dobrze jest tez odczekać chwilę nie ruszając, tak aby olej silnikowy rozprowadził się po silniku. Wówczas możemy też odśnieżyć auto, jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej. Po tych zabiegach możemy ruszyć, ważne jest też, aby pierwsze kilometry przejechać spokojnie, aby auto miało możliwość dostosowania się do warunków.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy mogę złożyć wniosek kredytowy, jeśli nie znam numeru VIN?

Numer VIN można podać po podjęciu decyzji kredytowej.

Jakie są sposoby spłaty kredytu?

Raty kredytu pobierane są przez bank  automatycznie. Należy więc pamiętać, aby w danym terminie, ustalonym z bankiem zapewnić środki na rachunku przeznaczonym do spłaty kredytu.

Można wybrać jeden z dwóch sposobów spłaty rat kredytu:

  • równe raty w całym okresie kredytowania,
  • raty malejące wraz z upływem okresu kredytowania.

Artykuły powiązane

Samochód na osiemnastkę

Wśród młodzieży obecnie panuje moda na jak najszybsze zrobienie prawa jazdy. Kiedy już młody takowe otrzyma, co dalej? Rodzice niechętnie pożyczają dzieciom swój samochód, więc przydałby się nowy.

Kolejne 5 zasad wybierania kredytu samochodowego

Własny samochód to marzenie niejednego kierowcy. Zważywszy na to, że Polacy nie należą do narodu oszczędnego, często jedynym sposobem, by spełnić takie marzenie, jest skorzystanie z kredytu samochodowego. Oto 5 zasad, które powinniśmy znać, wybierając kredyt dla siebie.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij