Gdzie dostaniemy kredyt na oświadczenie?

( 1 Głos )
 
Utworzono: poniedziałek, 14, styczeń 2013 15:06
Gdzie dostaniemy kredyt na oświadczenie?

Kredyty na oświadczenie nie są dziś tak popularne jak kiedyś. Duży wpływ na to ma Komisja Nadzoru Finansowego, która próbowała je ograniczyć. Czy i gdzie dostaniemy dziś jeszcze kredyt na oświadczenie?

Kredyt na oświadczenie jest w zasadzie takim samym produktem jak kredyt gotówkowy czy samochodowy, inny jest tylko sposób udokumentowania zarobków przyszłego kredytobiorcy. Przy zaciąganiu tradycyjnego kredytu bank wymaga od nas złożenia dokumentu od pracodawcy, w którym podaje on nasz rodzaj i termin obowiązywania umowy oraz wysokość zarobków. W przypadku kredytu na oświadczanie takie informacje składasz sam, tzn, wypełniasz dokumenty, w którym sam oświadczasz o wysokości swoich dochodów. Kredyt na oświadczenie skierowany jest zatem do osób wykonujących wolne zawody, prowadzących własną działalność gospodarczą czy wszystkich tych, którzy takiego zaświadczenia od pracodawcy nie mogą przedstawić. Z kredytów takich korzystają też często osoby, które chcą uzyskać kredyt szybko i bez zbędnych formalności, bo nie wymagają skomplikowanych procedur bankowych.

 

Weź kredyt na wymarzony samochód w Santander Consumer Bank!

 

Jak podają analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl obecnie kredyt na oświadczenie można uzyskać aż w 20 instytucjach, a to dwie trzecie tego rodzaju firm działających w rynku. Należy też zauważyć, że kredyty na oświadczenie to często kredyty pozabankowe. Znajdziemy je w ofertach firm pozabankowych i tzw. parabanków.

Stąd często korzystają z nich osoby posiadające negatywną historię kredytową i te, którym odmówiono pożyczki w tradycyjnym banku. Liczba instytucji udzielających kredytów gotówkowych na oświadczenie jest dość duża. Jednak w zależności od tego, czy kredytu udziela bank czy firma pozabankowa będzie się on różnił maksymalną wysokością kwoty, jak może zostać udzielona oraz terminem jej spłaty. W bankach taka pożyczka może być wyższa oraz udzielona nawet na kilka lat. Kredyty pozabankowe otrzymamy raczej na mniejszą kwotę i krótszy okres czasu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij