Gdzie dostaniemy kredyt na oświadczenie?

( 1 Głos )
 
Utworzono: poniedziałek, 14, styczeń 2013 15:06
Gdzie dostaniemy kredyt na oświadczenie?

Kredyty na oświadczenie nie są dziś tak popularne jak kiedyś. Duży wpływ na to ma Komisja Nadzoru Finansowego, która próbowała je ograniczyć. Czy i gdzie dostaniemy dziś jeszcze kredyt na oświadczenie?

Kredyt na oświadczenie jest w zasadzie takim samym produktem jak kredyt gotówkowy czy samochodowy, inny jest tylko sposób udokumentowania zarobków przyszłego kredytobiorcy. Przy zaciąganiu tradycyjnego kredytu bank wymaga od nas złożenia dokumentu od pracodawcy, w którym podaje on nasz rodzaj i termin obowiązywania umowy oraz wysokość zarobków. W przypadku kredytu na oświadczanie takie informacje składasz sam, tzn, wypełniasz dokumenty, w którym sam oświadczasz o wysokości swoich dochodów. Kredyt na oświadczenie skierowany jest zatem do osób wykonujących wolne zawody, prowadzących własną działalność gospodarczą czy wszystkich tych, którzy takiego zaświadczenia od pracodawcy nie mogą przedstawić. Z kredytów takich korzystają też często osoby, które chcą uzyskać kredyt szybko i bez zbędnych formalności, bo nie wymagają skomplikowanych procedur bankowych.

 

Weź kredyt na wymarzony samochód w Santander Consumer Bank!

 

Jak podają analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl obecnie kredyt na oświadczenie można uzyskać aż w 20 instytucjach, a to dwie trzecie tego rodzaju firm działających w rynku. Należy też zauważyć, że kredyty na oświadczenie to często kredyty pozabankowe. Znajdziemy je w ofertach firm pozabankowych i tzw. parabanków.

Stąd często korzystają z nich osoby posiadające negatywną historię kredytową i te, którym odmówiono pożyczki w tradycyjnym banku. Liczba instytucji udzielających kredytów gotówkowych na oświadczenie jest dość duża. Jednak w zależności od tego, czy kredytu udziela bank czy firma pozabankowa będzie się on różnił maksymalną wysokością kwoty, jak może zostać udzielona oraz terminem jej spłaty. W bankach taka pożyczka może być wyższa oraz udzielona nawet na kilka lat. Kredyty pozabankowe otrzymamy raczej na mniejszą kwotę i krótszy okres czasu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Jakie dokumenty są wymagane przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Do podpisania umowy o kredyt samochodowy potrzebne są:

  • dowód osobisty,
  • umowa kupna/sprzedaży pojazdu bądź faktura,
  • dokumenty potwierdzające uzyskiwanie stałych dochodów.

Artykuły powiązane

Samochód na osiemnastkę

Wśród młodzieży obecnie panuje moda na jak najszybsze zrobienie prawa jazdy. Kiedy już młody takowe otrzyma, co dalej? Rodzice niechętnie pożyczają dzieciom swój samochód, więc przydałby się nowy.

Sprzedaż samochodów i kredytów w I kwartale roku

Jak sprzedawały się auta w pierwszym kwartale 2012 roku? Ile zaciągnęliśmy kredytów samochodowych? Poznaj wyniki raportu jednej ze znanych firm doradztwa finansowego.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij