Kredyt bez zaświadczeń. Co powinieneś wiedzieć?

( 0 Głosów )
 
Utworzono: piątek, 21, grudzień 2012 00:26
Kredyt bez zaświadczeń. Co powinieneś wiedzieć?

Jeśli szukasz lub szukałeś kredytu gotówkowego, z pewnością natknąłeś się nie raz na ofertę kredytu bez zaświadczeń. Na czym polega tego typu kredyt i dla kogo jest przeznaczony?

Kredyt bez zaświadczeń jest to kredyt udzielany na innych zasadach niż zwykły kredyt bankowy. Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku, procedura jest dłuższa i bardziej skomplikowana. Polega ona na tym, że najpierw bank wylicza Twoją zdolność kredytową po to, aby wiedzieć, czy będziesz w stanie spłacać kredyt o takiej wysokości, w jakiej chcesz go zaciągnąć. Inaczej mówiąc, czy będzie Cię stać na jego spłatę. Następnie bank sprawdza Twoją dotychczasową historię kredytową w instytucji zwanej Biurem Informacji Kredytowej. Z podanych przez to biuro danych bank dowie się, jakie zobowiązania kredytowe posiadasz lub posiadałeś oraz jak je spłacałeś. Zatem jeśli dotąd spłacałeś kredyty nieregularnie, może niekorzystnie wpłynąć to na decyzję banku o przyznaniu kredytu. Bank ponadto poprosi Cię o cały szereg dokumentów, takich jak chociażby zaświadczenie o dochodach od pracodawcy.

Takie są standardowe procedury bankowe w przypadku kredytów. Jeśli natomiast chodzi o kredyt bez zaświadczeń, to jest on udzielany na znacznie prostszych zasadach, bowiem najczęściej sprowadzają się one do prośby o okazanie dowodu, a następnie złożenie wniosku. Kredyty bez zaświadczeń udzielane są raczej na małe kwoty, często określane są jako szybka pożyczka gotówkowa, bowiem najczęściej ich przeznaczeniem jest spłata jakiś nagłych, nieprzewidzianych wydatków, kiedy to liczy się po prostu szybkość uzyskania pieniędzy.

 

Szybki kredyt samochodowy - dostępny od ręki. Środki na auto w 15 minut

 

Sam sposób spłaty kredytu bez zaświadczeń nie różni się niczym od spłacania standardowego kredytu gotówkowego. Tutaj również są raty, które spłacasz raz w miesiącu przez określony czas. Uważaj jednak, bowiem zazwyczaj im szybciej uzyskujesz kredyt, im mniej jest potrzebnych zaświadczeń i im bardziej uproszczona jest droga uzyskania kredytu, tym sam jego koszt i koszt uzyskania jest wyższy. A więc sam kredyt może okazać się znacznie droższy w spłacie niż standardowy kredyt gotówkowy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jakie dokumenty są wymagane przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Do podpisania umowy o kredyt samochodowy potrzebne są:

  • dowód osobisty,
  • umowa kupna/sprzedaży pojazdu bądź faktura,
  • dokumenty potwierdzające uzyskiwanie stałych dochodów.

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu z zagranicy?

Tak.

Taki kredyt mają w swoich ofertach np. Santander Consumer Bank, Getin Bank czy też Alior Bank. Nie znam jednak dokładnych procedur przyznania kredytu na takie auto. Wymagana jest na pewno wycena aut, dla ustalenia jego wartości rynkowej w celu wyliczenia wymaganej kwoty kredytu.

Artykuły powiązane

Lepsze czasy dla rynku motoryzacyjnego?

Zdaniem wicepremiera Janusza Piechocińskiego na polskim rynku motoryzacyjnym widać ożywienie, które ma być zapowiedzią lepszego. Jak stwierdził wiceminister: "Idą lepsze czasy".

Sprawdź, ile zapłacisz za pozabankową pożyczkę na samochód

Właściciele samochodów najczęściej nabywają je za kredyty samochodowe. Zdarzają się jednak trudności z uzyskaniem takiego kredytu. Czy warto wówczas sięgnąć po pożyczkę pozabankową na zakup samochodu? Ile trzeba zapłacić za taką operację finansową?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij