Kredyt bez zaświadczeń. Co powinieneś wiedzieć?

( 0 Głosów )
 
Utworzono: piątek, 21, grudzień 2012 00:26
Kredyt bez zaświadczeń. Co powinieneś wiedzieć?

Jeśli szukasz lub szukałeś kredytu gotówkowego, z pewnością natknąłeś się nie raz na ofertę kredytu bez zaświadczeń. Na czym polega tego typu kredyt i dla kogo jest przeznaczony?

Kredyt bez zaświadczeń jest to kredyt udzielany na innych zasadach niż zwykły kredyt bankowy. Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku, procedura jest dłuższa i bardziej skomplikowana. Polega ona na tym, że najpierw bank wylicza Twoją zdolność kredytową po to, aby wiedzieć, czy będziesz w stanie spłacać kredyt o takiej wysokości, w jakiej chcesz go zaciągnąć. Inaczej mówiąc, czy będzie Cię stać na jego spłatę. Następnie bank sprawdza Twoją dotychczasową historię kredytową w instytucji zwanej Biurem Informacji Kredytowej. Z podanych przez to biuro danych bank dowie się, jakie zobowiązania kredytowe posiadasz lub posiadałeś oraz jak je spłacałeś. Zatem jeśli dotąd spłacałeś kredyty nieregularnie, może niekorzystnie wpłynąć to na decyzję banku o przyznaniu kredytu. Bank ponadto poprosi Cię o cały szereg dokumentów, takich jak chociażby zaświadczenie o dochodach od pracodawcy.

Takie są standardowe procedury bankowe w przypadku kredytów. Jeśli natomiast chodzi o kredyt bez zaświadczeń, to jest on udzielany na znacznie prostszych zasadach, bowiem najczęściej sprowadzają się one do prośby o okazanie dowodu, a następnie złożenie wniosku. Kredyty bez zaświadczeń udzielane są raczej na małe kwoty, często określane są jako szybka pożyczka gotówkowa, bowiem najczęściej ich przeznaczeniem jest spłata jakiś nagłych, nieprzewidzianych wydatków, kiedy to liczy się po prostu szybkość uzyskania pieniędzy.

 

Szybki kredyt samochodowy - dostępny od ręki. Środki na auto w 15 minut

 

Sam sposób spłaty kredytu bez zaświadczeń nie różni się niczym od spłacania standardowego kredytu gotówkowego. Tutaj również są raty, które spłacasz raz w miesiącu przez określony czas. Uważaj jednak, bowiem zazwyczaj im szybciej uzyskujesz kredyt, im mniej jest potrzebnych zaświadczeń i im bardziej uproszczona jest droga uzyskania kredytu, tym sam jego koszt i koszt uzyskania jest wyższy. A więc sam kredyt może okazać się znacznie droższy w spłacie niż standardowy kredyt gotówkowy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jak długo trwa okres spłaty kredytu samochodowego?

Okres spłaty kredytu samochodowego zależy od oferty banku. Maksymalny okres może się wahać od 96 do 120 miesięcy.

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Artykuły powiązane

Postawiłem na leasing

Trzeba wiedzieć, że zakup auta osobowego czy dostawczego to niezły wydatek, ponieważ prócz ceny samochodu należy jeszcze dodać jego ubezpieczenie oraz koszty związane z jego amortyzacją, czyli przekłady okresowe, paliwo, naprawy itd. Dla wielu z naszych rodaków są to zbyt wysokie koszty, więc skłaniają się raczej ku samochodom używanym.

Auta terenowe używane - cena gra rolę

Tak zwane "terenówki", czyli auta terenowe typu Jeep czy Land Rover, mają już w naszym kraju swoich stałych miłośników, ale moda na tego typu samochody zatacza coraz to szersze kręgi.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij