Auto zimą. Jak uniknąć problemów?

( 1 Głos )
 
Utworzono: poniedziałek, 17, grudzień 2012 12:16
Auto zimą. Jak uniknąć problemów?

Zima to najgorszy okres dla naszego samochodu. Najczęściej właśnie wówczas z powodu dużych mrozów wysiada akumulator, przymarzają różne części, najłatwiej wtedy o zniszczenie auta.

Ale przede wszystkim zimą jeździ się trudniej niż kiedykolwiek, dla kierowców jest to zdecydowanie najbardziej niebezpieczna pora roku. O czym kierowca musi pamiętać zimą i jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich w aucie? Przede wszystkim zima wielu kierowcom kojarzy się z odśnieżaniem auta. Pamiętaj, że poruszający się po drodze nieodśnieżony samochód nie tylko utrudnia Ci jazdę, ale zagraża też pozostałym jadącym kierowcom.

 

Kredyt Automoto + Pakiet MultiBezpieczny w MultiBanku

 

Dlatego podstawa to porządne odśnieżenie samochodu. Jak to zrobić? Wejdź do samochodu, odpal go, włącz ogrzewanie wewnętrzne oraz szyb. Podczas postoju i jednoczesnego nagrzewania się samochodu, zużywa się więcej paliwa. Dobrze jest zatem trochę się ruszyć - silnik szybciej złapie temperaturę, a i pozostałe elementy szybciej się nagrzeją. Nie włączaj wycieraczek przed oczyszczeniem szyb z śniegu i lodu. Jeśli zostawiasz gdzieś samochód na dłużej - ustawiaj wycieraczki na sztorc, tak aby nie miały możliwości przymarznięcia do szyby. Jeśli nie trzymasz auta w garażu, daruj sobie mycie auta przy wysokich mrozach. Unikniesz problemów z zamkami.

Zimą powinieneś być zaopatrzony w zimowy płyn do spryskiwaczy (koniecznie!) i odmrażacz do zamków. Jeśli nie garażujesz auta, dobrze też jest mieć specjalny odmrażacz do szyb. No i opony zimowe - to absolutna podstawa. Dzięki specjalnej mieszance gum w nich zastosowanych mają one bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich na drodze. Nie warto inwestować w tanie opony zimowe. Dotyczy to zwłaszcza kierowców, którzy pokonują duże trasy i jeżdżą auta wyposażonymi w silniki o dużej mocy. Ważne jest też, aby opony dostosowane były do klasy samochodu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Artykuły powiązane

Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Z pewnością przeglądając oferty kredytów samochodowych natrafiłeś już na to pojęcie. Czym jest karencja w spłacie kredytu i czy zawsze warto z niej korzystać?

Kredyt bez zaświadczeń. Co powinieneś wiedzieć?

Jeśli szukasz lub szukałeś kredytu gotówkowego, z pewnością natknąłeś się nie raz na ofertę kredytu bez zaświadczeń. Na czym polega tego typu kredyt i dla kogo jest przeznaczony?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij