Auto zimą. Jak uniknąć problemów?

( 1 Głos )
 
Utworzono: poniedziałek, 17, grudzień 2012 12:16
Auto zimą. Jak uniknąć problemów?

Zima to najgorszy okres dla naszego samochodu. Najczęściej właśnie wówczas z powodu dużych mrozów wysiada akumulator, przymarzają różne części, najłatwiej wtedy o zniszczenie auta.

Ale przede wszystkim zimą jeździ się trudniej niż kiedykolwiek, dla kierowców jest to zdecydowanie najbardziej niebezpieczna pora roku. O czym kierowca musi pamiętać zimą i jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich w aucie? Przede wszystkim zima wielu kierowcom kojarzy się z odśnieżaniem auta. Pamiętaj, że poruszający się po drodze nieodśnieżony samochód nie tylko utrudnia Ci jazdę, ale zagraża też pozostałym jadącym kierowcom.

 

Kredyt Automoto + Pakiet MultiBezpieczny w MultiBanku

 

Dlatego podstawa to porządne odśnieżenie samochodu. Jak to zrobić? Wejdź do samochodu, odpal go, włącz ogrzewanie wewnętrzne oraz szyb. Podczas postoju i jednoczesnego nagrzewania się samochodu, zużywa się więcej paliwa. Dobrze jest zatem trochę się ruszyć - silnik szybciej złapie temperaturę, a i pozostałe elementy szybciej się nagrzeją. Nie włączaj wycieraczek przed oczyszczeniem szyb z śniegu i lodu. Jeśli zostawiasz gdzieś samochód na dłużej - ustawiaj wycieraczki na sztorc, tak aby nie miały możliwości przymarznięcia do szyby. Jeśli nie trzymasz auta w garażu, daruj sobie mycie auta przy wysokich mrozach. Unikniesz problemów z zamkami.

Zimą powinieneś być zaopatrzony w zimowy płyn do spryskiwaczy (koniecznie!) i odmrażacz do zamków. Jeśli nie garażujesz auta, dobrze też jest mieć specjalny odmrażacz do szyb. No i opony zimowe - to absolutna podstawa. Dzięki specjalnej mieszance gum w nich zastosowanych mają one bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich na drodze. Nie warto inwestować w tanie opony zimowe. Dotyczy to zwłaszcza kierowców, którzy pokonują duże trasy i jeżdżą auta wyposażonymi w silniki o dużej mocy. Ważne jest też, aby opony dostosowane były do klasy samochodu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij