Pod koniec listopada e-myto do poprawki

( 0 Głosów )
 
Utworzono: poniedziałek, 19, listopad 2012 08:38
Pod koniec listopada e-myto do poprawki przewożnik e-myto opłaty drogowe e-myto

Skargi firm przewozowych na e-myto w końcu zostaną wysłuchane. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej poinformowało, że pod koniec listopada przedstawi swoje ustalenia w kwestii koniecznych zmian w elektronicznym systemie poboru opłat drogowych.

Do wprowadzenia e-myta zobowiązała Polskę Unia Europejska. E-myto to elektroniczne systemy poboru opłat drogowych, za pomocą których pobierane jest myto za przejazd drogami płatnymi. W Polsce e-myto wprowadzono w lipcu 2011 roku. Zastąpiło ono dotychczasowy system winietowy, w odróżnieniu od którego uzależniał wysokość opłaty od przejechanych kilometrów liczonych specjalnym urządzeniem, przymocowanym do przedniej szyby samochodu.

E-myto obowiązkowo płacą samochody ciężarowe, autobusy oraz samochody osobowe z przyczepą, jeśli przekraczają 3,5t. System ten miał nas zbliżyć do europejskich standardów. Tymczasem system szwankuje - według przewoźników system karze za przewinienia, których faktycznie nie było. Kierowcy skarżą się również na przepisy prawne, które utrudniają rejestrację w systemie oraz wysokość kar.

Szybki kredyt samochodowy w Crédit Agricole - pojazdy nowe


Na chwilę obecną e-myto działa na 1,9 tys. km dróg w Polsce. Przez ponad rok system zarobił ponad 1 mld zł. Systemu broni Wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz, podkreślając, że wpływy do budżetu wciąż się zwiększają i niedługo zwróci się koszt jego wdrożenia. Ministerstwo przymierza się również do wprowadzenia elektronicznego systemu płatności na wszystkich polskich autostradach. W tym kierunku rozpoczęto już rozmowy z koncesjonariuszami. Dzięki temu mamy uniknąć stania w kolejkach do bramek. Auta osobowe wyposażone w urządzenie kontrolujące nie będą musiały się zatrzymywać na bramkach, opłata będzie zaś pobierana ze specjalnie do tego celu utworzonego konta kierowcy. System działa w ten sposób już od kilku lat m.in. w Hiszpanii i Francji.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Jak długo trwa okres spłaty kredytu samochodowego?

Okres spłaty kredytu samochodowego zależy od oferty banku. Maksymalny okres może się wahać od 96 do 120 miesięcy.

Artykuły powiązane

Jak sprawdzić czy samochód brał udział w wypadku?

Niemalże w każdy ogłoszeniu sprzedającego samochód pojawia się hasło: "auto bezwypadkowe". I niemalże zawsze jest to bardzo naciągana prawda. Jak sprawdzić, czy samochód rzeczywiście nie uczestniczył w wypadku?

Auto dla firmy: kredyt, leasing czy wynajem?

Każda firma potrzebuje samochodu, jednak nie każdą na niego stać. Jakie możliwości mają wówczas firmy? Przeczytaj, z jakich najczęściej korzystają i jakie są ich wady i zalety. Wciąż najbardziej popularną formą zaopatrzenia firmy w flotę samochodową jest ich leasing.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij