Pod koniec listopada e-myto do poprawki

( 0 Głosów )
 
Utworzono: poniedziałek, 19, listopad 2012 08:38
Pod koniec listopada e-myto do poprawki przewożnik e-myto opłaty drogowe e-myto

Skargi firm przewozowych na e-myto w końcu zostaną wysłuchane. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej poinformowało, że pod koniec listopada przedstawi swoje ustalenia w kwestii koniecznych zmian w elektronicznym systemie poboru opłat drogowych.

Do wprowadzenia e-myta zobowiązała Polskę Unia Europejska. E-myto to elektroniczne systemy poboru opłat drogowych, za pomocą których pobierane jest myto za przejazd drogami płatnymi. W Polsce e-myto wprowadzono w lipcu 2011 roku. Zastąpiło ono dotychczasowy system winietowy, w odróżnieniu od którego uzależniał wysokość opłaty od przejechanych kilometrów liczonych specjalnym urządzeniem, przymocowanym do przedniej szyby samochodu.

E-myto obowiązkowo płacą samochody ciężarowe, autobusy oraz samochody osobowe z przyczepą, jeśli przekraczają 3,5t. System ten miał nas zbliżyć do europejskich standardów. Tymczasem system szwankuje - według przewoźników system karze za przewinienia, których faktycznie nie było. Kierowcy skarżą się również na przepisy prawne, które utrudniają rejestrację w systemie oraz wysokość kar.

Szybki kredyt samochodowy w Crédit Agricole - pojazdy nowe


Na chwilę obecną e-myto działa na 1,9 tys. km dróg w Polsce. Przez ponad rok system zarobił ponad 1 mld zł. Systemu broni Wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz, podkreślając, że wpływy do budżetu wciąż się zwiększają i niedługo zwróci się koszt jego wdrożenia. Ministerstwo przymierza się również do wprowadzenia elektronicznego systemu płatności na wszystkich polskich autostradach. W tym kierunku rozpoczęto już rozmowy z koncesjonariuszami. Dzięki temu mamy uniknąć stania w kolejkach do bramek. Auta osobowe wyposażone w urządzenie kontrolujące nie będą musiały się zatrzymywać na bramkach, opłata będzie zaś pobierana ze specjalnie do tego celu utworzonego konta kierowcy. System działa w ten sposób już od kilku lat m.in. w Hiszpanii i Francji.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Artykuły powiązane

Rynek motoryzacyjny spowolnił

Wiosna zawsze inspirowała Polaków do zakupu aut, nawet jeżeli miało to być auto na raty, bowiem jak wiadomo za gotówkę to my raczej nie kupujemy. Kredyty samochodowe od dawna należą do jedynych z najbardziej odwiedzanych przez Polaków, wszystko jednak wskazuje na to, że tej wiosny może być inaczej.

Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Z pewnością przeglądając oferty kredytów samochodowych natrafiłeś już na to pojęcie. Czym jest karencja w spłacie kredytu i czy zawsze warto z niej korzystać?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij