Spada sprzedaż aut w UE i Polsce. Tak źle nie było już dawno

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 09, październik 2012 09:32
Spada sprzedaż aut w UE i Polsce. Tak źle nie było już dawno

Wciąż spada sprzedaż nowych samochodów, zarówno w Polsce, jak i w Europie. W lipcu zarejestrowano o 10 proc. mniej nowych pojazdów niż w czerwcu i w lipcu 2011 roku. To najniższa sprzedaż miesięczna od półtora roku.

Jeszcze gorzej przedstawiała się sprzedaż w sierpniu, bowiem zarejestrowano tylko jedynie około 700 tysięcy nowych aut, czyli mniej o około 8,9%. Jak na całą Zjednoczoną Europę jest to rzeczywiście niewiele.

A jak na tym tle wygląda Polska? Powiedzmy, że na tle krajów unijnych najgorzej wypadają Włochy, bowiem w tym kraju sprzedaż nowych aut spadla aż o ponad 20 procent, a na drugim miejscu znalazła się Holandia w której sprzedaż spadla o 15 procent.

W Polsce w sierpniu zarejestrowano jedynie 18088 nowych aut, czyli mniej o 7,7%. Ale nie tylko sprzedaż nowych aut jest w odwrocie. Podobnie ma się sytuacja ze sprzedażą aut używanych.

Auta używane zawsze sprzedawały się lepiej, tym bardziej, że w salonie można dostać samochody używane z gwarancją. Samochody kupowane w autokomisach nie dość, że nie mają gwarancji, to najczęściej można kupić samochodowy bubel. W autokomisach nie ma możliwości, aby auto sprawdzić technicznie, nie ma nawet ścieżki diagnostycznej nie mówiąc już o ekspertach motoryzacyjnych.

Szybki kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank. Wpłata własna od 0 zł.

Najczęściej więc kupuje się auto w ciemno. Jeżeli chcemy zakupić samochody używane z gwarancją i mieć komfort w jego używaniu najlepiej skorzystać z usług salonów samochodowych, które specjalizują się w tego typu sprzedaży. Jeżeli więc chcemy zakupić samochody używane z gwarancją musimy szukać takich aut w salonach samochodowych, a nie w autokomisach. A już z pewnością nie w sprzedaży prywatnej czy internetowej.

Póki co salonów ze sprzedażą aut używanych nie brakuje, więc raczej nie będziemy mieli kłopotów z wyborem.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Jak długo trwa okres spłaty kredytu samochodowego?

Okres spłaty kredytu samochodowego zależy od oferty banku. Maksymalny okres może się wahać od 96 do 120 miesięcy.

Artykuły powiązane

Jak sprawdzić czy samochód brał udział w wypadku?

Niemalże w każdy ogłoszeniu sprzedającego samochód pojawia się hasło: "auto bezwypadkowe". I niemalże zawsze jest to bardzo naciągana prawda. Jak sprawdzić, czy samochód rzeczywiście nie uczestniczył w wypadku?

Auto dla firmy: kredyt, leasing czy wynajem?

Każda firma potrzebuje samochodu, jednak nie każdą na niego stać. Jakie możliwości mają wówczas firmy? Przeczytaj, z jakich najczęściej korzystają i jakie są ich wady i zalety. Wciąż najbardziej popularną formą zaopatrzenia firmy w flotę samochodową jest ich leasing.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij