Spada sprzedaż aut w UE i Polsce. Tak źle nie było już dawno

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 09, październik 2012 09:32
Spada sprzedaż aut w UE i Polsce. Tak źle nie było już dawno

Wciąż spada sprzedaż nowych samochodów, zarówno w Polsce, jak i w Europie. W lipcu zarejestrowano o 10 proc. mniej nowych pojazdów niż w czerwcu i w lipcu 2011 roku. To najniższa sprzedaż miesięczna od półtora roku.

Jeszcze gorzej przedstawiała się sprzedaż w sierpniu, bowiem zarejestrowano tylko jedynie około 700 tysięcy nowych aut, czyli mniej o około 8,9%. Jak na całą Zjednoczoną Europę jest to rzeczywiście niewiele.

A jak na tym tle wygląda Polska? Powiedzmy, że na tle krajów unijnych najgorzej wypadają Włochy, bowiem w tym kraju sprzedaż nowych aut spadla aż o ponad 20 procent, a na drugim miejscu znalazła się Holandia w której sprzedaż spadla o 15 procent.

W Polsce w sierpniu zarejestrowano jedynie 18088 nowych aut, czyli mniej o 7,7%. Ale nie tylko sprzedaż nowych aut jest w odwrocie. Podobnie ma się sytuacja ze sprzedażą aut używanych.

Auta używane zawsze sprzedawały się lepiej, tym bardziej, że w salonie można dostać samochody używane z gwarancją. Samochody kupowane w autokomisach nie dość, że nie mają gwarancji, to najczęściej można kupić samochodowy bubel. W autokomisach nie ma możliwości, aby auto sprawdzić technicznie, nie ma nawet ścieżki diagnostycznej nie mówiąc już o ekspertach motoryzacyjnych.

Szybki kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank. Wpłata własna od 0 zł.

Najczęściej więc kupuje się auto w ciemno. Jeżeli chcemy zakupić samochody używane z gwarancją i mieć komfort w jego używaniu najlepiej skorzystać z usług salonów samochodowych, które specjalizują się w tego typu sprzedaży. Jeżeli więc chcemy zakupić samochody używane z gwarancją musimy szukać takich aut w salonach samochodowych, a nie w autokomisach. A już z pewnością nie w sprzedaży prywatnej czy internetowej.

Póki co salonów ze sprzedażą aut używanych nie brakuje, więc raczej nie będziemy mieli kłopotów z wyborem.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Artykuły powiązane

Rynek motoryzacyjny spowolnił

Wiosna zawsze inspirowała Polaków do zakupu aut, nawet jeżeli miało to być auto na raty, bowiem jak wiadomo za gotówkę to my raczej nie kupujemy. Kredyty samochodowe od dawna należą do jedynych z najbardziej odwiedzanych przez Polaków, wszystko jednak wskazuje na to, że tej wiosny może być inaczej.

Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Z pewnością przeglądając oferty kredytów samochodowych natrafiłeś już na to pojęcie. Czym jest karencja w spłacie kredytu i czy zawsze warto z niej korzystać?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij