Spada sprzedaż aut w UE i Polsce. Tak źle nie było już dawno

( 1 Głos )
 
Utworzono: wtorek, 09, październik 2012 09:32
Spada sprzedaż aut w UE i Polsce. Tak źle nie było już dawno

Wciąż spada sprzedaż nowych samochodów, zarówno w Polsce, jak i w Europie. W lipcu zarejestrowano o 10 proc. mniej nowych pojazdów niż w czerwcu i w lipcu 2011 roku. To najniższa sprzedaż miesięczna od półtora roku.

Jeszcze gorzej przedstawiała się sprzedaż w sierpniu, bowiem zarejestrowano tylko jedynie około 700 tysięcy nowych aut, czyli mniej o około 8,9%. Jak na całą Zjednoczoną Europę jest to rzeczywiście niewiele.

A jak na tym tle wygląda Polska? Powiedzmy, że na tle krajów unijnych najgorzej wypadają Włochy, bowiem w tym kraju sprzedaż nowych aut spadla aż o ponad 20 procent, a na drugim miejscu znalazła się Holandia w której sprzedaż spadla o 15 procent.

W Polsce w sierpniu zarejestrowano jedynie 18088 nowych aut, czyli mniej o 7,7%. Ale nie tylko sprzedaż nowych aut jest w odwrocie. Podobnie ma się sytuacja ze sprzedażą aut używanych.

Auta używane zawsze sprzedawały się lepiej, tym bardziej, że w salonie można dostać samochody używane z gwarancją. Samochody kupowane w autokomisach nie dość, że nie mają gwarancji, to najczęściej można kupić samochodowy bubel. W autokomisach nie ma możliwości, aby auto sprawdzić technicznie, nie ma nawet ścieżki diagnostycznej nie mówiąc już o ekspertach motoryzacyjnych.

Szybki kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank. Wpłata własna od 0 zł.

Najczęściej więc kupuje się auto w ciemno. Jeżeli chcemy zakupić samochody używane z gwarancją i mieć komfort w jego używaniu najlepiej skorzystać z usług salonów samochodowych, które specjalizują się w tego typu sprzedaży. Jeżeli więc chcemy zakupić samochody używane z gwarancją musimy szukać takich aut w salonach samochodowych, a nie w autokomisach. A już z pewnością nie w sprzedaży prywatnej czy internetowej.

Póki co salonów ze sprzedażą aut używanych nie brakuje, więc raczej nie będziemy mieli kłopotów z wyborem.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij