Kredyt - co powinno decydować o jego wyborze?

( 1 Głos )
 
Utworzono: piątek, 28, wrzesień 2012 06:36
Kredyt - co powinno decydować o jego wyborze?

Kredyt na samochód oferuje prawie każdy bank. Jeden reklamuje swój produkt jako najtańszy, inny proponuje sfinansowanie kosztów ubezpieczeń, jeszcze inny przedstawia specjalną ofertę na zakup auta za granicą. W gąszczu ofert można się szybko zgubić. Jakie czynniki mają realny wpływ na spłacany przez nas kredyt?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytu. Oprocentowanie kredytu to jego cena, na którą składa się marża banku i stopa referencyjna. Marża jest ustalana przez sam bank i jej wysokość ma bezpośredni wpływ na spłacane przez nas później raty kredytu. Warto więc ją negocjować z bankiem, a także korzystać z ofert, które nam tą marżę obniżają. Obniżkę marży możemy uzyskać np. poprzez skorzystanie z innych produktów finansowych banku.

Oprócz oprocentowania kredytu, przy poszukiwaniu tej najkorzystniejszej dla nas oferty, ważne jest także sprawdzenie dodatkowych opłat bankowych oraz ubezpieczenie, które wchodzą w skład rzeczywistego kosztu kredytu. Pamiętajmy przy tym, że najczęściej banki podają w swoich ofertach reklamowych nominalne oprocentowanie kredytu, co często myli starających się o kredyty. Oprocentowanie rzeczywiste to oprocentowanie nominalne plus marża, stopa referencyjna oraz pozostałe dodatkowe opłaty, które wchodzą w skład rzeczywistego kosztu kredytu.

Jaki więc kredyt wybrać, aby koszty były jak najmniejsze? Najlepiej zapoznać się z rankingiem najkorzystniejszych kredytów. Według jednej z najpoważniejszych porównywarek kredytowych na tym rynku najlepsze kredyty gotówkowe mają w chwili obecnej takie banki jak: Deutsche bank, Eurobank, ING Bank Ślaski czy też Bank Pocztowy. Najtańsze kredyty hipoteczne proponują takie banki jak: Alior bank BZ WBK oraz Citi Handlowy, a po kredyty samochodowe najlepiej udać się do BNP Paribas, Multibanku oraz Credit Agricole. Oczywiście nie powinniśmy kończyć naszych poszukiwań w tych bankach, ale na dzień dzisiejszy to właśnie od nich powinniśmy je rozpocząć.

Kredyt samochodowy + Bon 300 zł na paliwo

 

Nawet, jeśli wybór kredytu zamierzamy powierzyć doradcy finansowemu, warto znać podstawowe pojęcia związane z kredytem i wiedzieć, co ma na niego realny wpływ. Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest oprocentowanie kredytu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Od czego zależą rata i oprocentowanie kredytu samochodowego?

Wysokość raty i oprocentowania kredytu samochodowego zależą od kilku czynników. Należą do nich:

  • wiek pojazdu, 
  • formy zabezpieczenia spłaty kredytu,
  • wysokość wkładu własnego,
  • okresu kredytowania.

Czy można zawiesić spłatę rat kredytu samochodowego?

Nie spotkałem się z takimi ofertami.

Artykuły powiązane

Kupujemy auto używane

Kupno używanego auta to niełatwa sprawa, nawet dla kogoś, kto zna się na samochodach. Często bowiem zdarza, że zostaliśmy oszukani, a auto to po prostu odpicowany złom.

Umowa leasingowa. Na co zwrócić uwagę?

Leasing samochodu to popularny sposób na jego sfinansowanie. Jednak istotna różnica między kredytem samochodowym a leasingiem polega na tym, że w przypadku leasingu nie nabywamy auta na własność. Na czym polega umowa leasingu i dla kogo leasing samochodu będzie korzystny?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij