Kredyt - co powinno decydować o jego wyborze?

( 1 Głos )
 
Utworzono: piątek, 28, wrzesień 2012 06:36
Kredyt - co powinno decydować o jego wyborze?

Kredyt na samochód oferuje prawie każdy bank. Jeden reklamuje swój produkt jako najtańszy, inny proponuje sfinansowanie kosztów ubezpieczeń, jeszcze inny przedstawia specjalną ofertę na zakup auta za granicą. W gąszczu ofert można się szybko zgubić. Jakie czynniki mają realny wpływ na spłacany przez nas kredyt?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytu. Oprocentowanie kredytu to jego cena, na którą składa się marża banku i stopa referencyjna. Marża jest ustalana przez sam bank i jej wysokość ma bezpośredni wpływ na spłacane przez nas później raty kredytu. Warto więc ją negocjować z bankiem, a także korzystać z ofert, które nam tą marżę obniżają. Obniżkę marży możemy uzyskać np. poprzez skorzystanie z innych produktów finansowych banku.

Oprócz oprocentowania kredytu, przy poszukiwaniu tej najkorzystniejszej dla nas oferty, ważne jest także sprawdzenie dodatkowych opłat bankowych oraz ubezpieczenie, które wchodzą w skład rzeczywistego kosztu kredytu. Pamiętajmy przy tym, że najczęściej banki podają w swoich ofertach reklamowych nominalne oprocentowanie kredytu, co często myli starających się o kredyty. Oprocentowanie rzeczywiste to oprocentowanie nominalne plus marża, stopa referencyjna oraz pozostałe dodatkowe opłaty, które wchodzą w skład rzeczywistego kosztu kredytu.

Jaki więc kredyt wybrać, aby koszty były jak najmniejsze? Najlepiej zapoznać się z rankingiem najkorzystniejszych kredytów. Według jednej z najpoważniejszych porównywarek kredytowych na tym rynku najlepsze kredyty gotówkowe mają w chwili obecnej takie banki jak: Deutsche bank, Eurobank, ING Bank Ślaski czy też Bank Pocztowy. Najtańsze kredyty hipoteczne proponują takie banki jak: Alior bank BZ WBK oraz Citi Handlowy, a po kredyty samochodowe najlepiej udać się do BNP Paribas, Multibanku oraz Credit Agricole. Oczywiście nie powinniśmy kończyć naszych poszukiwań w tych bankach, ale na dzień dzisiejszy to właśnie od nich powinniśmy je rozpocząć.

Kredyt samochodowy + Bon 300 zł na paliwo

 

Nawet, jeśli wybór kredytu zamierzamy powierzyć doradcy finansowemu, warto znać podstawowe pojęcia związane z kredytem i wiedzieć, co ma na niego realny wpływ. Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest oprocentowanie kredytu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu z zagranicy?

Tak.

Taki kredyt mają w swoich ofertach np. Santander Consumer Bank, Getin Bank czy też Alior Bank. Nie znam jednak dokładnych procedur przyznania kredytu na takie auto. Wymagana jest na pewno wycena aut, dla ustalenia jego wartości rynkowej w celu wyliczenia wymaganej kwoty kredytu.

Artykuły powiązane

Czym jest kredyt balonowy?

Jeśli planujesz zakup nowego samochodu od dealera warto rozważyć zaciągnięcie kredytu balonowego. Czym on jest, kto go może zaciągnąć i czy jest opłacalny?

Gdzie kupić auto używane z gwarancją?

Niewielu stać jest na nowe auto. Większość Polaków decyduje się na zakup samochodu używanego, a to z kolei zadanie bardzo trudne. Zwłaszcza dla osoby, która w ogóle nie zna się na samochodach taki zakup może zakończyć się przykrą niespodzianką.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij