Co zrobić z autem powypadkowym?

( 0 Głosów )
 
Utworzono: środa, 26, wrzesień 2012 08:58
Co zrobić z autem powypadkowym?

Niekiedy zdarza się, że auto powypadkowe możemy kupić bardzo okazyjnie. Koszty naprawy okazują się być mniejsze niż cena rynkowa samochodu, zwłaszcza jeśli auto jest popularne. Czy jednak na pewno opłaca się je kupić?

Spadła sprzedaż zarówno samochodów nowych, jak i używanych. Pewnym rozwiązaniem mogą tu być samochody powypadkowe. Nie zawsze są one w tak złym stanie, że nie nadają się one do sprzedaży. Są to różnej klasy auta i w różnej cenie.

Wiele firm skupuje samochody powypadkowe, by później odsprzedać je ze znacznym zyskiem. Ważną kwestią w przypadku samochodów powypadkowych jest ubezpieczenie autocasco. Jeżeli auto jest nie ubezpieczone, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów strat spowodowanych wypadkiem bądź likwidacją samochodów powypadkowych. A nie są to małe koszty, dlatego widok pokiereszowanych aut na parkingach pozostawionych samym sobie nie jest tak rzadkim widokiem. Złomowanie samochodów powypadkowych czy też starych aut również kosztuje i o tym także należy pamiętać. W pewnym więc momencie samochody powypadkowe mogą rzeczywiście stać się balastem, z którym nie tak łatwo się uporać.

 

 

Jeżeli uszkodzenie nie są zbyt duże opłaca się naprawa takich aut, ale jeżeli uszkodzenia są tak wysokie, że nie opłaca się naprawa, a auta są nie ubezpieczone można je sprzedać na własna rękę, można takie auto wystawić na aukcję internetową, albo po porostu sprzedać firmom, które zajmują się skupem uszkodzonych aut. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że gdy sami sprzedajemy samochód powypadkowy, możemy dostać za niego więcej niż gdy oddamy je do auto skupu.

Dlatego nad tą decyzją powinniśmy się dobrze zastanowić, szczególnie wtedy, kiedy jest drogie auto.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jakie dokumenty są wymagane przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Do podpisania umowy o kredyt samochodowy potrzebne są:

  • dowód osobisty,
  • umowa kupna/sprzedaży pojazdu bądź faktura,
  • dokumenty potwierdzające uzyskiwanie stałych dochodów.

Co to jest cesja praw z polisy AC na Bank?

Jest to przekazanie części bądź całości praw z ubezpieczenia na rzecz banku, który udziela nam kredytu. W przypadku zaistnienia szkody odszkodowanie trafia bezpośrednio do banku na poczet spłaty kredytu.

Artykuły powiązane

Kredyty samochodowe - przegląd promocji

Wyprzedaże roczników sprzyjają również promocjom na kredyty samochodowe. Sprawdźmy, co obecnie oferują nam banki.

Ruszyła nowa porównywarka ubezpieczeń samochodowych

Od wczoraj w sieci funkcjonuje nowy serwis, dzięki któremu można porównać  ubezpieczenia komunikacyjne i dokonać ich zakupu w Internecie.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij