Co zrobić z autem powypadkowym?

( 0 Głosów )
 
Utworzono: środa, 26, wrzesień 2012 08:58
Co zrobić z autem powypadkowym?

Niekiedy zdarza się, że auto powypadkowe możemy kupić bardzo okazyjnie. Koszty naprawy okazują się być mniejsze niż cena rynkowa samochodu, zwłaszcza jeśli auto jest popularne. Czy jednak na pewno opłaca się je kupić?

Spadła sprzedaż zarówno samochodów nowych, jak i używanych. Pewnym rozwiązaniem mogą tu być samochody powypadkowe. Nie zawsze są one w tak złym stanie, że nie nadają się one do sprzedaży. Są to różnej klasy auta i w różnej cenie.

Wiele firm skupuje samochody powypadkowe, by później odsprzedać je ze znacznym zyskiem. Ważną kwestią w przypadku samochodów powypadkowych jest ubezpieczenie autocasco. Jeżeli auto jest nie ubezpieczone, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów strat spowodowanych wypadkiem bądź likwidacją samochodów powypadkowych. A nie są to małe koszty, dlatego widok pokiereszowanych aut na parkingach pozostawionych samym sobie nie jest tak rzadkim widokiem. Złomowanie samochodów powypadkowych czy też starych aut również kosztuje i o tym także należy pamiętać. W pewnym więc momencie samochody powypadkowe mogą rzeczywiście stać się balastem, z którym nie tak łatwo się uporać.

 

 

Jeżeli uszkodzenie nie są zbyt duże opłaca się naprawa takich aut, ale jeżeli uszkodzenia są tak wysokie, że nie opłaca się naprawa, a auta są nie ubezpieczone można je sprzedać na własna rękę, można takie auto wystawić na aukcję internetową, albo po porostu sprzedać firmom, które zajmują się skupem uszkodzonych aut. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że gdy sami sprzedajemy samochód powypadkowy, możemy dostać za niego więcej niż gdy oddamy je do auto skupu.

Dlatego nad tą decyzją powinniśmy się dobrze zastanowić, szczególnie wtedy, kiedy jest drogie auto.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jak długo trwa okres spłaty kredytu samochodowego?

Okres spłaty kredytu samochodowego zależy od oferty banku. Maksymalny okres może się wahać od 96 do 120 miesięcy.

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Artykuły powiązane

Postawiłem na leasing

Trzeba wiedzieć, że zakup auta osobowego czy dostawczego to niezły wydatek, ponieważ prócz ceny samochodu należy jeszcze dodać jego ubezpieczenie oraz koszty związane z jego amortyzacją, czyli przekłady okresowe, paliwo, naprawy itd. Dla wielu z naszych rodaków są to zbyt wysokie koszty, więc skłaniają się raczej ku samochodom używanym.

Auta terenowe używane - cena gra rolę

Tak zwane "terenówki", czyli auta terenowe typu Jeep czy Land Rover, mają już w naszym kraju swoich stałych miłośników, ale moda na tego typu samochody zatacza coraz to szersze kręgi.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij