Kredyt samochodowy a ubezpieczenie auta

( 0 Głosów )
 
Utworzono: czwartek, 23, sierpień 2012 08:54
Kredyt samochodowy a ubezpieczenie

Z zakupem auta związanych jest wiele dodatkowych kosztów, jak chociażby obowiązkowe ubezpieczenie. Jednak w przypadku samochodu wziętego na kredyt, ubezpieczenie oc to nie wszystko, do czego jesteśmy zobligowani.

Jeżeli decydujemy się na kredyt samochodowy kalkulator pomoże nam wybrać najkorzystniejszą dla nas propozycję. Oferta jest bowiem dość bogata, ale i zróżnicowana. W ofercie kredytowej ważny jest ogólny rzeczywisty koszt kredytu, nie jedynie oprocentowanie kredytu. Jeśli zdecydujemy się na kredyt samochodowy kalkulator wyliczy nam rzeczywisty koszt kredytu.

Jeśli auto kupowane jest na kredyt to wówczas zobligowani jesteśmy do wykupu dwóch ubezpieczeń samochodowych: OC oraz AC czyli autocasco.

Rejestracja auta a wykup ubezpieczenia OC

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce ubezpieczenie OC musi być wykupione w tym samym dniu co rejestracja. Przestrzegać tego należy nawet wówczas, jeśli kierowca zarejestrował nowe auto jednego dnia i nie ma zamiaru nim wyjeżdżać na drogę publiczną przez najbliższy czas. Nie może wówczas ubezpieczyć samochodu później niż w dniu rejestracji.

Pod tym względem nasze prawo różni się od przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej.

- To prawda. Na przykład w Niemczech auto nie używane może być nie ubezpieczone. Jest to wygodne w przypadku posiadania motocyklu, który jak wiadomo używany jest tylko w sezonie. Powinna istnieć możliwość jego ubezpieczenia tylko w określonym okresie. Tymczasem w Polsce płacę cały rok. Podobnie rzecz ma się z ubezpieczeniem przyczepy kempingowej, która od dawna stoi nieużywana na mojej działce, a konkretnie od 5 lat, ale płacić muszę przez cały rok. Nie chcę już rozwodzić się nad oferta ubezpieczeniową i o samym rynku ubezpieczeniowym, powiem tylko tak, jeżeli decydujemy się na kredyt samochodowy kalkulator pozwoli nam wyliczyć koszty kredytu i podobnie jest z ubezpieczeniami kalkulator ubezpieczeń pomoże nam wybrać jak najkorzystniejsze ubezpieczenie - powiedział jeden z kierowców.

Tylko w samym tym roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wykrył około 1800 kierowców, którzy nie wykupili polis OC, ile podobnych przypadków wykryła policja trudno określić.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy można zawiesić spłatę rat kredytu samochodowego?

Nie spotkałem się z takimi ofertami.

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu z zagranicy?

Tak.

Taki kredyt mają w swoich ofertach np. Santander Consumer Bank, Getin Bank czy też Alior Bank. Nie znam jednak dokładnych procedur przyznania kredytu na takie auto. Wymagana jest na pewno wycena aut, dla ustalenia jego wartości rynkowej w celu wyliczenia wymaganej kwoty kredytu.

Artykuły powiązane

Kolejne 5 zasad wybierania kredytu samochodowego

Własny samochód to marzenie niejednego kierowcy. Zważywszy na to, że Polacy nie należą do narodu oszczędnego, często jedynym sposobem, by spełnić takie marzenie, jest skorzystanie z kredytu samochodowego. Oto 5 zasad, które powinniśmy znać, wybierając kredyt dla siebie.

Rząd podnosi - my płacimy, czyli o wzroście akcyzy na samochody

Nikt już teraz nie zaprzeczy, że kryzys również dotarł do naszej zielonej wyspy. A najlepszym dowodem na to jest fakt, że wiele polskich rodzin coraz trudniej wiąże koniec z końcem. Kiedyś te właśnie rodziny myślały nie tylko o najważniejszych potrzebach, ale również o takich luksusach jak chociażby zakup auta. Wiele rodzin stać było na kredyt i banki takich kredytów udzielały.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij