Jak sfinansować nowe auto?

( 1 Głos )
 
Utworzono: czwartek, 26, lipiec 2012 10:22
Jak sfinansować nowe auto?

Nowe piękne auto to marzenie wielu z nas. Istnieje kilka sposobów sfinansowania jego zakupu.

Dla tych, dla których zakup nowego auta byłby znacznym obciążeniem domowego budżetu, rozwiązaniem może być kredyt samochodowy lub gotówkowy.

Są też osoby, które stać jest nawet na zakup nowego auta. Część z tych osób nie musi sięgać po kredyty i kupuje samochody za gotówkę, jednakże większość stara się o kredyty na nowy samochód.

Nowe auto ma jednak zdecydowanie dużo zalet. W nowych samochodach najczęściej montowane są już instalacje gazowe. Jak wiadomo paliwa są bardzo drogie, a gaz mimo wszystko zdecydowanie tańszy.

Z ostatnich informacji wynika również, że wprowadzone będą znaczne ułatwienia w tankowaniu aut gazem. Teraz wykonuje to pracownik stacji paliw, ale już niedługo będziemy mogli sami to zrobić. Szczegóły dotyczące samoobsługi w tankowaniu gazem mają być opracowane przez resorty gospodarki i transportu.

O takie zmiany od dawna monitowały koncerny paliwowe i być może, że gdy takie rozwiązania wejdą w życie, potanieje również gaz.

W pierwszym półroczu tego roku Polacy zarejestrowali prawie 150 tysięcy nowych aut. W dużej mierze spowodowane to było wyprzedażą rocznika 2011.

Gdzie wziąć kredyt na nowe auto?

Finansowi specjaliści polecają Getin Bank. Ale oferta reklamowa tego banku jest nader hermetyczna w sobie i niewiele się z niej można dowiedzieć. Bank po prostu odsyła zainteresowane osoby do swoich oddziałów, a w rankingach próżno szukać tego banku. Może więc lepiej sprawdzić ofertę Parias Fortis, który znajduje się na czele najlepszych kredytów samochodowych. Bank ten ma najkorzystniejsze rzeczywiste oprocentowanie, które wynosi 11,52% i prowizję w wysokości 2%. Warto też sprawdzić oferty takich banków jak mBank czy Multibank.

Komentarze  

0 #1 Gość 2012-08-09 16:45
mam pytanie: czy aby wziąć kredyt samochodowy konieczne jest zaświadczenie o zarobkach? czy jakbym miał wkład własny, to wystarczyłby jakis po prostu dokument o zatrudnieniu?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu samochodowego jest możliwa.

Ponadto większość działających w Polsce banków nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytu samochodowego.

Jakie dokumenty są wymagane przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Do podpisania umowy o kredyt samochodowy potrzebne są:

  • dowód osobisty,
  • umowa kupna/sprzedaży pojazdu bądź faktura,
  • dokumenty potwierdzające uzyskiwanie stałych dochodów.

Artykuły powiązane

Samochód na osiemnastkę

Wśród młodzieży obecnie panuje moda na jak najszybsze zrobienie prawa jazdy. Kiedy już młody takowe otrzyma, co dalej? Rodzice niechętnie pożyczają dzieciom swój samochód, więc przydałby się nowy.

Sprzedaż samochodów i kredytów w I kwartale roku

Jak sprzedawały się auta w pierwszym kwartale 2012 roku? Ile zaciągnęliśmy kredytów samochodowych? Poznaj wyniki raportu jednej ze znanych firm doradztwa finansowego.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij