Nagrody za bezszkodową jazdę

( 3 Głosów )
 
Utworzono: środa, 18, lipiec 2012 09:33
Nagrody za bezszkodową jazdę

Rynek samochodowy powoli otrząsa się z marazmu. Zaczynamy kupować coraz więcej aut i częściej niż na początku roku sięgamy po kredyty samochodowe.

Nie da się ukryć bowiem, że samochody najczęściej kupujemy za kredyty i z pewnością najbardziej poszukiwane są tanie kredyty samochodowe. Kto by nie chciał wziąć jak najtańszego kredytu i za niewielkie pieniądze kupić jak najlepsze auto. Niestety nie ma tak dobrze, rynek motoryzacyjny oraz kredytowy rządzą się swoimi prawami i tak jak w przyrodzie równowaga nie może być zachwiana.

Krótko mówiąc tanie kredyty samochodowe odeszły już dawno w niepamięć i nigdy nie kupimy dobrego pojazdu za byle jaką kasę. Ale rozwiązaniem może być tu auto na raty.

Korzystne oferty kredytów samochodowych posiada BNP Parias Fortis, mBank oraz Multibank. Może nie są to tanie kredyty samochodowe, ale z pewnością najtańsze z możliwych i najkorzystniejsze. Poza tym pamiętajmy, że z tanimi kredytami podobnie jest jak swego czasu było z tanimi ubezpieczeniami autocasco, kiedy to ubezpieczalnie wpadły na manipulacjach tanimi AC. Najczęściej więc tani produkt okazuje się po prostu zwykłym bublem.

A skoro jesteśmy już przy ubezpieczeniu auta to oczywiście wszyscy wiemy, że kiedy auto kupowane jest za kredyt bankowy najczęściej też jest zabezpieczeniem bankowym i bank nakazuje kredytobiorcy również ubezpieczenie autocasco. Stąd nasza troska o właściwy wybór ubezpieczenia AC oraz firmy ubezpieczeniowej. Najlepiej uznanej w branży i o odpowiedniej renomie wśród klientów. Ale firmy ubezpieczeniowe też mają swoje wymogi, jeżeli bowiem na przykład ubezpieczony wyczerpie roczny limit szkód to musi się liczyć z tym, że firma ubezpieczeniowa z pewnością podwyższy mu składkę.

Jednocześnie piętrząca się liczba wypłacanych odszkodowań skłoniła ubezpieczycieli do zainwestowania w akcję doszkalania kierowców z techniki jazdy. Szczególnie dotyczy to kierowców kierujących pojazdami służbowymi. Jak się bowiem okazuje dokonują oni ponad trzykrotnie więcej szkód niż pozostali kierowcy.

 

Auto.TV

Zobacz film: Jazdy dodatkowe: Częste błędy w strefie Word Wrocław

 

Właśnie sposobem na zmniejszenie szkód i wypłaty odszkodowań ma być doszkalanie kierowców. Jako pierwszy z tym pomysłem wyszedł PZU, który nawet zdecydował się na dofinansowanie takiego kursu. Pomysł ten podchwyciła też Warta, która również dofinansowuje podobne szkolenia. Z kolei Link4 zaproponował program kar finansowych za zbyt częste szkody oraz nagradzanie kierowców, którzy nie popełniają szkód. Firma przewiduje również mniejsze składki dla firm, które popełniają jak najmniej szkód. Pomysły godne uwagi, ale na skutki trzeba będzie jeszcze poczekać.

Komentarze  

0 #1 Gość 2012-07-18 10:39
Czy ktoś wie, jakie dokumenty sa potrzebne do przyznania zniżki za bezszkodowa jazde? Np. w PZU?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Porady powiązane

Jaką maksymalną kwotę kredytu na auto można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu na samochód zależy od decyzji banku. Są to kwoty w granicach 120 000 - 200 000 zł (więcej przy odpowiednio zwiększonych zabezpieczeniach i udokumentowaniu dochodów).

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Artykuły powiązane

Kredyt - co powinno decydować o jego wyborze?

Kredyt na samochód oferuje prawie każdy bank. Jeden reklamuje swój produkt jako najtańszy, inny proponuje sfinansowanie kosztów ubezpieczeń, jeszcze inny przedstawia specjalną ofertę na zakup auta za granicą. W gąszczu ofert można się szybko zgubić. Jakie czynniki mają realny wpływ na spłacany przez nas kredyt?

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Zabezpieczeniem kredytu na samochód najczęściej są: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie całkowite, częściowe lub warunkowe bądź też depozyt karty pojazdu. Kwestie zabezpieczenia możemy negocjować z bankiem. Która z tych form będzie dla nas najkorzystniejsza?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij