( 0 Głosów )
Kredyt na samochód – przemyśl zanim podejmiesz decyzję

Kredyt na samochód – przemyśl zanim podejmiesz decyzję

Utworzono: środa, 31, sierpień 2016 11:26

Kredyt na samochód jest popularnym rozwiązaniem pozwalającym na zakup pojazdu. Część banków posiada w swojej ofercie kredyt specjalnie dedykowany zakupowi auta, w pozostałej części na ten cel można przeznaczyć środki otrzymane z kredytu gotówkowego.

( 0 Głosów )
25292-5-zasad-wybierania-kredytu-samochodowego

Kolejne 5 zasad wybierania kredytu samochodowego

Utworzono: wtorek, 14, kwiecień 2015 15:22

Własny samochód to marzenie niejednego kierowcy. Zważywszy na to, że Polacy nie należą do narodu oszczędnego, często jedynym sposobem, by spełnić takie marzenie, jest skorzystanie z kredytu samochodowego. Oto 5 zasad, które powinniśmy znać, wybierając kredyt dla siebie.

( 0 Głosów )
24192-5-zasad-wybierania-kredytu-samochodowego

5 zasad wybierania kredytu samochodowego

Utworzono: środa, 18, marzec 2015 14:59

Kredyt na zakup samochodu to nierzadko wieloletnie obciążenie dla kupującego. Decydując się na nowe auto, pożyczka to często jedyna droga, by je sfinansować. Ważne więc wybrać ją rozsądnie, by nie przepłacić. Oto 5 najważniejszych zasad wybierania kredytu samochodowego.

( 0 Głosów )
skok logo

Pożyczka w SKOK-u alternatywą dla kredytów samochodowych

Utworzono: środa, 16, lipiec 2014 09:33

O kredyty samochodowe klienci starają się najczęściej w bankach komercyjnych i samochodowych. Alternatywą dla kredytów samochodowych w bankach mogą być kredyty na zakup aut w SKOK-ach.

( 0 Głosów )
Budda ze złota

Sprawdź, ile zapłacisz za pozabankową pożyczkę na samochód

Utworzono: wtorek, 03, czerwiec 2014 15:54

Właściciele samochodów najczęściej nabywają je za kredyty samochodowe. Zdarzają się jednak trudności z uzyskaniem takiego kredytu. Czy warto wówczas sięgnąć po pożyczkę pozabankową na zakup samochodu? Ile trzeba zapłacić za taką operację finansową?

( 0 Głosów )
Garbus jeździ po euro

Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy

Utworzono: poniedziałek, 10, marzec 2014 17:00

Kredyt samochodowy to kredyt zaciągany na kupno auta, finansuje zakup w 100% lub po części, wszystko zależy od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Sprawdźmy więc jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy.

( 0 Głosów )

Kredyt czy leasing, co jest tańsze?

Utworzono: wtorek, 14, styczeń 2014 14:12

Mimo że jest kryzys i wielu rodzinom naprawdę żyje się trudno to wiele też osób myśli o zakupieniu auta czy też o wymianie na nowszy model. Możliwości sfinansowania zakupu samochodu jest wiele ale nie da się ukryć że najpopularniejsze są kredyty samochodowe.

( 2 Głosów )
Czy to dobry czas na kredyt

Czy to dobry czas na kredyt?

Utworzono: wtorek, 10, wrzesień 2013 15:55

Starający się obecnie o kredyt na samochód nie ma już tak komfortowych warunków jak kiedyś, kiedy o jakikolwiek kredyt w banku było stosunkowo łatwo. Teraz banki nie są już tak chętne do udzielania kredytów i prowadzą dosyć rygorystyczną politykę kredytową.

( 1 Głos )
Auto dla firmy: kredyt, leasing czy wynajem?

Auto dla firmy: kredyt, leasing czy wynajem?

Utworzono: środa, 29, maj 2013 11:52

Każda firma potrzebuje samochodu, jednak nie każdą na niego stać. Jakie możliwości mają wówczas firmy? Przeczytaj, z jakich najczęściej korzystają i jakie są ich wady i zalety. Wciąż najbardziej popularną formą zaopatrzenia firmy w flotę samochodową jest ich leasing.

( 1 Głos )
Wynajem aut coraz popularniejszy

Wynajem aut coraz popularniejszy

Utworzono: wtorek, 28, maj 2013 04:52

Getin Noble Bank, dotychczas oferujący głównie kredyty samochodowe i leasing, zamierza poszerzyć swoje usługi o wynajem flot samochodowych.

( 2 Głosów )
Lepsze czasy dla rynku motoryzacyjnego?

Lepsze czasy dla rynku motoryzacyjnego?

Utworzono: czwartek, 23, maj 2013 21:46

Zdaniem wicepremiera Janusza Piechocińskiego na polskim rynku motoryzacyjnym widać ożywienie, które ma być zapowiedzią lepszego. Jak stwierdził wiceminister: "Idą lepsze czasy".

Porady powiązane

Jakie mogą być formy zabezpieczenia kredytu samochodowego?

Zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest sam kredytowany pojazd. Formy zabezpieczenia kredytu to między innymi zastaw, przewłaszczenie czy depozyt karty pojazdu.

 

Auto.TV

Zobacz film: Zabezpieczenia kredytów samochodowych

 

Dodatkowo każdy bank udzielając kredytu samochodowego wymaga wykupienia polisy Autocasco (oprócz i tak wymaganej przez prawo polisy OC).

Czy można uzyskać kredyt na zakup samochodu używanego?

Oczywiście.

Banki dzielą oferty na zakup auta nowego i używanego. Kredyty na zakup aut używanych mają zwykle wyższe oprocentowanie i wyższe koszty prowizji (oprocentowanie kredytu zależy od: okresu kredytowania, wieku pojazdu, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia spłaty kredytu).

Najczęściej banki ograniczają wiek auta, tak by maksymalny okres kredytu + wiek samochodu nie przekraczały np. 10 lat. W przypadku aut używanych bank wymaga dokonania wyceny auta.

Artykuły powiązane

Nowe auto na wiosnę

Według informacji podanych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar rok 2012 zakończył się wzrostem sprzedaży kredytów samochodowych. Ostatni kwartał zeszłego roku był najlepszy kwartałem pod względem sprzedaży w całym zeszłym roku - udzielono w nim ponad 15 tys. kredytów na samochód.

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Zabezpieczeniem kredytu na samochód najczęściej są: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie całkowite, częściowe lub warunkowe bądź też depozyt karty pojazdu. Kwestie zabezpieczenia możemy negocjować z bankiem. Która z tych form będzie dla nas najkorzystniejsza?

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij