Kredyt i leasing samochodu dla zagranicznej firmy

( 0 Głosów )
 
Utworzono: piątek, 30, wrzesień 2016 10:16

Obecność zagranicznych firm na polskim rynku nie jest niczym nowym. Od lat działają u nas duże międzynarodowe koncerny, ale coraz częściej też mniejsze biznesy. Rodzimi przedsiębiorcy narzekają na skomplikowane przepisy i zbyt dużą ilość formalności. Jakich wyzwań mogą zatem spodziewać się zagraniczne firmy?

Poza zagranicznymi firmami nie brakuje też polskich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w innym kraju. Rejestracja firmy za granicą jest coraz bardziej popularnym sposobem na obniżenie kosztów biznesu. Do takiej „wyprowadzki” często zachęca też mniejsza ilość formalności. Wiele z funkcjonujących w ten firm sposób świadczy swoje usługi także lub tylko w Polsce. W tym przypadku problemy mogą pojawić się w momencie, gdy firma zechce w naszym kraju wziąć leasing na samochód lub zaciągnąć kredyt.

Leasing na samochód dla zagranicznej firmy

Zagraniczne przedsiębiorstwa świadczące usługi w Polsce mogą potrzebować służbowego samochodu. Wtedy pojawia się pytanie: czy mogą skorzystać z zewnętrznego finansowania np. leasingu na samochód?

Uzyskanie finansowania samochodu od polskiego leasingodawcy możliwe jest tylko przez firmy posiadające w naszym kraju zarejestrowany oddział, filię lub przedstawicielstwo. Spełnienie tego warunku daje możliwość starania się o leasing na takich samych zasadach jak robią to polscy przedsiębiorcy. Ostateczna decyzja zależy oczywiście od oceny instytucji finansowej.

Łatwiej z kredytem na samochód?

Uzyskanie kredytu samochodowego przez zagraniczną firmę w polskim banku może być bardzo trudne, choć nie jest niemożliwe. Znalezienie instytucji, która zgodzi się udzielić kredyt na samochód firmie zarejestrowanej w innym kraju zapewne będzie wymagało większego wysiłku, niż w przypadku polskiego przedsiębiorcy.

Będzie to się również wiązało z bardziej skomplikowaną procedurą i większą ilością formalności. Wszystko dlatego, że banki obawiają się problemów z odzyskaniem swoich pieniędzy w razie niewywiązywania się klienta z umowy.

Z tego względu konieczne jest dokładne udokumentowanie dochodów firmy. Kolejną przeszkodą może być zebranie wszystkich wymaganych dokumentów potwierdzających wiarygodność np. deklaracji podatkowych, wyciągów bankowych, zaświadczenia o niezaleganiu ze spłatą zobowiązań, które muszą być przetłumaczone na język polski. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami oraz przedłużeniem całej procedury.

Należy też spodziewać się mniej korzystnych warunków kredytu na samochód, w tym wysokiego wkładu własnego sięgającego nawet 30%. Aby uniknąć zaskoczenia, przed przystąpieniem do procedury warto skorzystać z internetowego kalkulatora kredytu samochodowego i porównać wysokość rat przy różnych parametrach. Przykładowy kalkulator kredytowy samochodowy znajdziesz np. na stronach dealerów. Biorąc pod uwagę wymagania stawiane przez banki zagranicznym przedsiębiorcom, także w tym przypadku znacznie ułatwi sprawę utworzenie polskiego oddziału firmy.

Aby zapewnić największą wygodę w korzystaniu ze strony kredyt-samochodowy.org.pl wykorzystujemy pliki cookies. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

zamknij